Internet  RSS
27 mln osób dostało żądania okupu - nagie zdjęcia i filmy w tle

#zrodlo

Ponad 27 mln osób otrzymało w ostatnich miesiącach e-mail z żądaniem wpłaty okupu. To efekt złośliwego wirusa (typu botnet), wykorzystującego skrzynki zwykłych ludzi do nieświadomego wysyłania co godzinę 30 000 tzw. "sekstoracji" - wiadomości e-mail z żądaniem zapłaty, grożącą w przeciwnym razie ujawnieniem treści seksualnych przechwytywanych np. za pomocą kamery internetowej.

Źródło: nt.interia.pl

Facebook nie będzie sprawdzał kłamstw polityków

#zrodlo

Mark Zuckerberg bronił polityki Facebooka dotyczącej reklam politycznych. W dobie ostatnich oskarżeń szef serwisu społecznościowego postanowił zabrać głos w specjalnym przemówieniu na Uniwersytecie Georgetown.

Źródło: nt.interia.pl

Google Chrome ze zmianami w zarządzaniu pamięcią RAM

#zrodlo

Google wprowadzi do przeglądarki Chrome funkcjonalność, która pozwoli zużyć mniej pamięci RAM w komputerze.

Źródło: nt.interia.pl

Poczta email? Najlepiej na Interii

#zrodlo

Poczta na Interii ma już 20 lat! Świętuj z nami i skorzystaj z przygotowanych z tej okazji rabatów. 18 października roczny abonament „Poczty bez reklam” będzie dostępny za jedyne 2 zł (86 proc. taniej!). Promocja potrwa tylko 20 minut od godziny 12 i będzie dostępna dla pierwszych 20 000 użytkowników. „Poczta bez reklam” to wygoda i bezpieczeństwo, i tylko najważniejsze maile.

Tagi: OCZ, Promocja
Źródło: nt.interia.pl

Apple chce uniknąć stawiania Chin w złym świetle na platformie TV+

#zrodlo

Twórcy treści dla platformy Apple TV+ mieli otrzymać komunikat, aby nie stawiać Chin i samych Chińczyków w złym świetle. To kolejna część kontrowersyjnych relacji między Apple a Państwem Środka.

Tagi: Apple
Źródło: nt.interia.pl

Miliard dolarów rocznie – na tyle okradają nas cyberprzestępcyCyberprzestępczość niestety to nadal dochodowy biznes. Z badań przeprowadzonych przez Bromium wynika, że oprogramowanie typu ransomware generuje przestępcom nielegalne zyski w wysokości jednego miliarda dolarów rocznie.

Źródło: nt.interia.pl

Netflix znika z niektórych urządzeń Roku TVWszystko wskazuje, że w grudniu tego roku Netflix zakończy obsługę starszych urządzeń z serii Roku TV.

Tagi: Netflix, Rząd
Źródło: nt.interia.pl

Kryptowaluta Facebooka staje pod znakiem zapytania

#zrodlo

Cztery ogromne firmy ogłosiły, iż wypisują się z udziału w Stowarzyszeniu Libra – inicjatywie poświęconej kryptowalucie Facebooka.

Tagi: Facebook, ZTE, IEM
Źródło: nt.interia.pl

Najbardziej niecodzienne cyberataki​Działalność cyberprzestępców nie zawsze musi być ukierunkowana na kradzież pieniędzy, danych czy haseł. Niektórzy z nich swoją działalność wykorzystują do realizowania działań propagandowych lub do robienia żartów - nie dla wszystkich śmiesznych.

Tagi: EA, ERP
Źródło: nt.interia.pl

"Batwoman". Nowy serial inspirowany komiksami DC w HBO GO (wideo)


"Batwoman" to nowy serial przygodowy inspirowany bohaterami z komiksów DC, w którym rolę Mrocznego Rycerza przyjmuje na siebie kobieta. Główna bohaterka, aby pomóc ojcu i uratować Gotham przed chaosem, zostaje tytułową Batwoman.

Tagi: OCZ
Źródło: feedproxy.google.com

Mapy Google - najbardziej przydatne funkcje

#zrodlo

Google Maps to jedna z najpopularniejszych usług na świecie. Mapy autorstw Google pozwalają nam wyszukiwać ciekawe miejsca, służą jako GPS, a nawet umożliwiają oglądanie panoramicznych widoków z poziomu samych ulic. To jednak nie wszystkie funkcje jakie są dostępne.

Źródło: nt.interia.pl

Disney+ ze zniżką na trzyletni abonament

#zrodlo

Disney+ proponuje użytkownikom niższą cenę na trzyletni abonament. Przy miesięcznej płatności, abonament nie przekracza ceny 5 dolarów.

Tagi: IKO
Źródło: nt.interia.pl

Oprogramowanie stalkerware coraz groźniejsze

#zrodlo

Liczba użytkowników, którzy co najmniej raz stanowili cel infekcji oprogramowaniem stalkerware, przekroczyła 37 000 w okresie od stycznia do sierpnia 2019 r. Jest to wzrost o 35% w porównaniu z analogicznym okresem w 2018 r.

Tagi: OCZ, IEM, ERP
Źródło: nt.interia.pl

Nowy player Radia Zet. Kanały tematyczne, autorskie podcasty,

#zrodlo
Eurozet uruchomiło nowy Player Radia Zet. Użytkownicy będą mogli posłuchać zarówno Radia ZET na żywo, jak również dostępnych na życzenie podcastów swoich ulubionych programów.

Tagi: Play
Źródło: feedproxy.google.com

Windows 10 umożliwi prowadzenie rozmów telefonicznychNajnowsza aktualizacja oznaczona numerem 18999 (20H1) pozwala na synchronizację połączeń głosowych pomiędzy Windowsem 10, a smartfonami z systemem Android.

Źródło: nt.interia.pl

Facebook kontra fake newsy w Polsce - jak serwis walczy z manipulacją?

#zrodlo

Facebook stara się jak może, aby użytkownicy portalu nie zostali zmanipulowani przez fałszywe informacje. Przedstawiciele firmy, w rozmowie z dziennikarzem Interii, zapewniają o pełnej transparentności i braku ingerencji z zewnątrz w zbliżające się, polskie wybory.

Tagi: Facebook
Źródło: nt.interia.pl

Szkodliwy program Reductor przechwytuje ruch HTTPS

#zrodlo

Badacze z firmy Kaspersky wykryli nowe szkodliwe oprogramowanie, które przechwytuje interakcję ofiar ze stronami HTTPS poprzez modyfikowanie generatora liczb pseudolosowych wykorzystywanego w procesie ustanawiania zaszyfrowanej komunikacji między użytkownikiem a zasobem internetowym. Poza instalacją fałszywych certyfikatów cyfrowych, szkodnik ten umożliwia cyberprzestępcom szpiegowanie aktywności użytkowników na stronach WWW

Tagi: CES, Kaspersky, IEM, ERP, IKO
Źródło: nt.interia.pl

Rosyjscy hakerzy zmodyfikowali przeglądarkę Chrome i FirefoxRosyjska grupa hakerów zmodyfikowała dwie najpopularniejsze przeglądarki. Wszystko to po to, aby uzyskać dostęp do ruchu szyfrowanego standardem TLS.

Źródło: nt.interia.pl

Były pracownik Yahoo ukradł nagie zdjęcia i filmy z 600 kontByły inżynier oprogramowania portalu Yahoo przyznał się do włamania na tysiące kont użytkowników, w poszukiwaniu nagich zdjęć i filmów młodych kobiet.

Tagi: Yahoo
Źródło: nt.interia.pl

Imperium kłamstwa - jak wygląda praca rosyjskich internetowych trolli?Działając na zlecenie Kremla, sprzed komputerowych monitorów wysyłają w świat tysiące kłamstw. W ten sposób udaje im się manipulować milionami ludzi. Zdaniem amerykańskich prokuratorów wpłynęli nawet na wynik wyborów prezydenckich w USA! Oto jak wygląda praca internetowych trolli...

Tagi: IEM, Monitor
Źródło: nt.interia.pl

Google pozwoli lepiej chronić swoją prywatność

#zrodlo

Po niedawno ogłoszonym trybie Incognito do map Google, amerykański gigant idzie o krok dalej w kwestiach ochrony prywatności.

Tagi: Google
Źródło: nt.interia.pl

Telewizyjne piractwo jest wielkim biznesemPiractwo telewizyjne stało się wielkim biznesem od czasu pojawienia się nielegalnych platform IPTV do streamingu w sieci, które ułatwiają dystrybucję, marketing i sprzedaż nielegalnych subskrypcji tysięcy kanałów. Korzystają z tego różne mafie i drobni piraci. Tak piracki biznes kręci się od lat.

Tagi: piractwo, EA
Źródło: nt.interia.pl

Kolejny polski aktor w serialu Netflixa. Obsada "Kierunek: Noc"

#zrodlo
Rozpoczęły się zdjęcia do pierwszego belgijskiego serialu oryginalnego Netflix - "Kierunek: Noc".

Tagi: Netflix, LG, OCZ
Źródło: feedproxy.google.com

Wi-Fi kończy 20 lat - 20 znaczących momentów w historii technologii

#zrodlo

W 1999 roku kilka firm technologicznych połączyło siły tworząc Wireless Ethernet Compatibility Alliance (WECA). 30. września 1999 r. standard bezprzewodowej sieci LAN 802.11b stał się dostępny w zastosowaniach komercyjnych. Ten moment uznawany jest za początek istnienia sieci bezprzewodowej, znanej dzisiaj powszechnie jako Wi-Fi.

Źródło: nt.interia.pl

Osiem miesięcy ograniczenia wolności dla właściciela pirackiego serwisu patrzajto.plWłaściciel pirackiego serwisu patrzajto.pl, który rozpowszechniał za jego pośrednictwem oryginalne nadania telewizyjne Platformy CANAL+ w postaci odcinków drugiego sezonu serialu „Belfer”, został skazany na karę ośmiu miesięcy ograniczenia wolności. Wyrok jest prawomocny, a obecnie jest w trakcie wykonywania.

Tagi: IEM, CANAL+
Źródło: nt.interia.pl

Szwajcarski parlament sprzeciwia się blokowaniu pirackich witryn

#zrodlo

Szwajcarski parlament przyjmuje poprawki do prawa autorskiego, sprzeciwiając się blokowaniu pirackich witryn. Szwajcaria może wprowadzać swoje ustawodawstwo, ponieważ nie podlega jurysdykcji Unii Europejskiej.

Źródło: nt.interia.pl

Bezpieczny smartfon – 6 najważniejszych zasadJeszcze kilka lat temu telefony komórkowe służyły nam przede wszystkim do pisania SMS-ów i wykonywania połączeń. Współczesne smartfony organizują natomiast praktycznie całe nasze życie: gromadzimy w nich zdjęcia, dane dostępowe do komunikatorów, usług bankowości internetowej czy poczty elektronicznej. Rodzi się w tych okolicznościach zrozumiałe pytanie: jak prawidłowo chronić zawartość swojego smartfonu?

Źródło: nt.interia.pl

Allegro Smart! Week – seria zniżek do 70 proc. w Allegro

#zrodlo

Mija rok od startu usług Allegro Smart!, usługi umożliwiającej m.in. bezpłatną dostawę produktów zakupionych na Allegro. Całość okazała się tak dużym sukcesem, że Allegro – aby uczcić jej rok na rynku – przygotowało serię specjalnych ofert z dużymi przecenami

Tagi: Allegro, CES
Źródło: nt.interia.pl

Facebook rezygnuje z grupowych relacjiFunkcja Group Stories, która istnieje na Facebooku zaledwie kilka miesięcy, zostaje oficjalnie zamknięta.

Tagi: Facebook
Źródło: nt.interia.pl

Pierwszy wielofunkcyjny router dla 5GNiemiecki producent urządzeń sieciowych firma AVM zaprezentowała pierwszy na świecie router dla sieci mobilnej nowej generacji 5G. Nowy FRITZ!Box 6850 5G obsługuje pasma 5G w zakresie sub-6 GHz oraz aktualnie wykorzystywane pasma LTE w Europie.

Źródło: nt.interia.pl

reklama
Polecamy
Pracownik zaangażowany - jak poprawić jego motywację?

Czy istnieje przepis na szczęśliwego pracownika? W końcu to ich zaangażowanie przekłada się na mierzalne efekty w pracy. Badania wykazały, że tylko 13% pracowników na całym świecie angażuje się w swoją pracę, czerpiąc z niej jednocześnie satysfakcję. Okazuje się, że nastrój w miejscu pracy jest ważny w kontekście samopoczucia osoby zatrudnionej. Czy więc dobra atmosfera to sposób na zadowolenie pozostałych 87%?

Tagi: OCZ, NAS, ERP
Źródło: di.com.pl

reklama
Kontakt z nami