Wiadomości z tagiem Alphabet  RSS
Google szykuje największe przejęcie w historii – mowa o 23 mld dolarów

15.07.2024 8:55


Taką kwotę planuje wydać Alphabet, macierzysta spółka Google, za startup Wiz zajmujący się cyberbezpieczeństwem, poinformował Wall Street Journal. Obie spółki oficjalnie nie skomentowały jeszcze potencjalnej transakcji. Wywodzący się z Izraela Wiz – obecnie z siedzibą w Nowym Jorku – jest jednym z najszybciej rozwijających się startupów programistycznych na świecie. Dostarcza oparte na chmurze rozwiązania w …

Źródło: itwiz.pl

Unijne certyfikaty usług chmurowych – apel o niedyskryminowanie „big techów”

17.06.2024 15:13

W przededniu kolejnej rundy rozmów o całokształcie unijnego systemu certyfikacji usług chmurowych EUCS szereg organizacji z obu stron Atlantyku wystosowało list otwarty. Apelują w nim o równe traktowanie wszystkich graczy rynkowych, w tym również tzw. „big techów”, czyli największe koncerny technologiczne takie jak Amazon, Alphabet czy Microsoft.

Źródło: www.computerworld.pl

Ta inwestycja jest możliwa tylko dzięki dostępowi do taniej energii ze źródeł odnawialnych

20.05.2024 20:33

Amerykański koncern technologiczny Alphabet, którego częścią jest Google, podjął decyzję o rozbudowie swojego centrum danych w miejscowości Hamina w Finlandii. Koszt inwestycji to 1 mld euro.

Źródło: www.wnp.pl

Google zapłaci miliony za treści AI?

06.05.2024 20:34

Alphabet, właściciel Google, podpisał umowę z News Corp., wydawcy m.in „Wall Street Journal” na opracowanie nowych treści i produktów związanych ze sztuczną inteligencją, podał serwis The Information. 

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Wartość holdingu Alphabet przekroczyła 2 bln USD

29.04.2024 11:48

Alphabet (czyli spółka matka Google) może mieć powody do zadowolenia. Pod koniec zeszłego tygodnia jej wartość giełdowa przekroczyła 2 bln USD. Tym samym wkroczyła do ekskluzywnego klubu firm, które mogą się pochwalić podobnym wynikiem.

Źródło: www.computerworld.pl

Google i YouTube zarabiają coraz więcej. Będzie pierwsza dywidenda

26.04.2024 20:53

W zeszłym kwartale Alphabet, właściciel m.in. Google’a i YouTube’a, zwiększył wpływy o 15 proc. do 80,54 mld dolarów, a jego zysk netto poszedł w górę z 15,05 do 23,66 mld dolarów. Koncern wypłaci pierwszą dywidendę w swojej historii.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Tryb incognito w tej przeglądarce okazał się fikcją. Gigant musi usunąć miliardy danych

02.04.2024 16:21

Amerykański koncern informatyczny Alphabet - właściciel Google'a -podpisał ugodę sądową i będzie musiał usunąć miliardy danych użytkowników, którzy korzystali z trybu incognito w przeglądarce Google Chrom.

Źródło: www.wnp.pl

Google, Apple i Meta na celowniku Komisji Europejskiej. Rusza pięć postępowań

26.03.2024 20:54

Komisja Europejska podjęła pięć dochodzeń przeciw koncernom Alphabet (to właściciel m.in. Google’a), Apple i Meta Platforms. Podejrzewa je o naruszenia zasad konkurencji określonych w obowiązującej o niedawna dyrektywy o rynkach cyfrowych (DMA).

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Komisja Europejska bierze pod lupę trzech amerykańskich gigantów rynku IT

26.03.2024 8:37

Wczoraj Komisja Europejska rozpoczęła dochodzenie w sprawie firm Apple, Alphabet i Meta, oskarżając je o łamanie obowiązującej na naszym kontynencie ustawy o rynkach cyfrowych.

Źródło: www.computerworld.pl

Bruksela wzięła na celownik Apple, Meta i Alphabet. Są dochodzenia

25.03.2024 12:09

Komisja Europejska wszczęła pięć dochodzeń przeciw koncernom cyfrowym Alphabet, Apple i Meta. Chodzi o możliwe naruszenia zasad konkurencji zawartych w unijnym rozporządzeniu o rynkach cyfrowych (DMA). To pierwsze tego rodzaju postępowanie na podstawie DMA.

Źródło: www.wnp.pl

reklama