Wiadomości z tagiem Wirus  RSS
Uważaj na e-maile z linkiem od WeTransfer! Zobacz jak rozpoznać czy to oszustwo

27.06.2024 12:26

Alarmująco wzrosła liczba fałszywych linków do pobierania plików, które imitują autentyczne linki generowane przez WeTransfer. W maju 2024 roku liczba takich ataków wzrosła o 420% w porównaniu do roku poprzedniego informują analitycy laboratorium antywirusowego ESET. Jak rozpoznać takie oszustwa i jak bezpiecznie przesyłać duże pliki?

Tagi: ARM, ESET, Wirus, IEM
Źródło: di.com.pl

WeTransfer – uwaga na fałszywe linki

27.06.2024 7:27

Analitycy laboratorium antywirusowego ESET ostrzegają przed dużym wzrostem liczby cyberataków polegających na dystrybucji fałszywych linków do pobierania plików, przypominających łącza do serwisu WeTransfer. W maju 2024 r. ESET odnotował o 420 proc. ataków więcej, niż przed rokiem.

Tagi: ESET, Wirus, IEM
Źródło: www.computerworld.pl

USA zakazały sprzedaży oprogramowania firmy Kaspersky

26.06.2024 9:38


Przedstawiciele tamtejszego Departamentu Handlu stwierdzili, że wpływ Kremla na rosyjskiego producenta oprogramowania antywirusowego stanowi poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego. Dodatkowo, nałożono sankcje na kierownictwo Kaspersky Lab, za współpracę z rosyjskimi służbami.  Jak umotywowano, dostęp oprogramowania Kaspersky do systemów komputerowych może umożliwić kradzież poufnych informacji z amerykańskich komputerów lub zainstalowanie złośliwego oprogramowania i wstrzymanie krytycznych aktualizacji. …

Źródło: itwiz.pl

Kaspersky Lab z zakazem sprzedaży swoich produktów w USA

21.06.2024 11:41

Tej decyzji spodziewano się od dawna. Administracja Bidena przyjęła rozporządzenie zabraniające sprzedaży w USA oprogramowania antywirusowego firmy Kaspersky Lab, argumentując iż jest ona powiązana rządem rosyjskim i dlatego może zagrażać bezpieczeństwu USA.

Źródło: www.computerworld.pl

USA zakazują rosyjskiego antywirusa Kaspersky. Padły poważne oskarżenia

21.06.2024 8:06

Rząd Stanów Zjednoczonych zakazuje sprzedaży antywirusa Kaspersky. To pierwszy taki przypadek w historii kraju, jednak urzędnicy argumentują, że oprogramowanie zagraża bezpieczeństwu narodowemu Stanów Zjednoczonych.

Źródło: www.benchmark.pl

Powstało nowe narzędzie antywirusowe dla komputerów Linux

12.06.2024 8:43

Firma Kaspersky udostępniła użytkownikom komputerów Linux narzędzie do wykrywania i usuwania wirusów. Jest to miniskaner antywirusowy uruchamiany na życzenie użytkownika systemu, który nosi nazwę Virus Removal Tool for Linux (w skrócie KVRT).

Źródło: www.computerworld.pl

Gra karciana Wirus za jedyne 15,98 zł w Empiku

10.06.2024 16:38


Internetowy sklep Empik.com rozpoczął promocję na Wirus. Uznana gra karciana, przeznaczona do zabawy od 2 do 6 graczy kosztuje niecałe 16 zł z darmowym odbiorem w salonie.

Tagi: ARM, OCZ, Wirus
Źródło: lowcygier.pl

Wykryto niebezpieczne złośliwe oprogramowanie na macOS

07.06.2024 6:18

Użytkownicy urządzeń pracujących pod kontrolą macOS powinni uważać na nowego wirusa kradnącego dane przeglądarek oraz kryptowaluty.

Tagi: Wirus
Źródło: www.computerworld.pl

NAVITEL CL80 – ręczny, bezprzewodowy odkurzacz samochodowy z systemem cyklonowym

05.06.2024 9:00


Firma NAVITEL®, dostawca wiodących rozwiązań elektroniki samochodowej, wprowadza do oferty nowy model ręcznego, bezprzewodowego odkurzacza samochodowego CL80, który działa na bazie systemu cyklonowego. Silnik urządzenia wytwarzając ruch wirowy zbiera kurz i inne zanieczyszczenia do szczelnego pojemnika.

Tagi: Wirus, AVI, Navitel
Źródło: www.telix.pl

reklama