Wiadomości z tagiem Hakerzy  RSS
Disney ofiarą wycieku danych. Ponad 1 TB tajemnic trafiło do sieci

14.07.2024 17:02

W ostatnich miesiącach hakerzy coraz śmielej atakują wielkie korporacje i wykradają ich wrażliwe dane, co oczywiście negatywnie wpływa nie tylko na biznes danej firmy, ale ich pracowników.

Tagi: OCZ, Hakerzy
Źródło: www.ppe.pl

Hakerzy chcą przejmować Apple ID. W jaki sposób zabezpieczyć swojego iPhone’a?

08.07.2024 8:40

Hakerzy za pomocą wiadomości e-mail i SMS zachęcają do wprowadzenia danych Apple ID na fałszywej stronie. W jaki sposób chronić swojego iPhone'a?

Źródło: www.tabletowo.pl

Internet na wakacjach – jaki router mobilny warto zabrać w podróż

26.06.2024 10:00


Choć nie wszyscy internauci zdają sobie z tego sprawę, publiczne sieci Wi-Fi mogą stanowić poważne zagrożenie. Hakerzy mogą łatwo zainfekować podłączone pod nie urządzenia i wykraść z nich poufne dane. Z tego powodu korzystanie z własnego routera może uchronić przed wieloma nieprzyjemnymi sytuacjami, które mógłby zepsuć wakacyjny wyjazd. Dodatkowo w routerach ZTE są obecne sprzętowe firewalle, które skutecznie zabezpieczają użytkowników.

Źródło: www.telix.pl

Internetowa transmisja meczu Polski z Austrią przerwana z powodu ataku DDoS

21.06.2024 21:43

TVP poinformowała, że podczas dzisiejszego meczu pomiędzy Polską i Austrią (chodzi oczywiście o mistrzostwo Europy w piłce nożnej) hakerzy zaatakowali jest sportowy kanał, w wyniku którego internauci nie mogli oglądać transmisji. Wstępne badanie incydentu wskazuje na to, że był to atak typu DDoS.

Tagi: DDoS, OCZ, Hakerzy
Źródło: www.computerworld.pl

Hakerzy znów zaatakowali TVP podczas transmisji meczu Polaków

21.06.2024 19:09

Podczas piątkowego meczu Polska - Austria infrastruktura stron internetowych TVP została poddana atakowi cybernetycznemu - poinformowała TVP w komunikacie. Hakerzy chcieli zakłócić transmisję meczu w internecie i aplikacjach mobilnych.

Źródło: www.wnp.pl

Hakerzy zaatakowali TVP Sport w czasie meczu Polaków. "Zaczęliśmy działania"

16.06.2024 15:53

Strona TVP Sport przestała działać tuż przed meczem Polska - Holandia na Euro 2024. Jak oświadczył dyrektor TVP Sport, to rezultat ataku hakerskiego.

Źródło: www.wnp.pl

Oszuści podają się za Booking. Sprytnie to wymyślili

14.06.2024 17:54

Co zrobić, by nie stać się ofiarą internetowych oszustów? W pierwszej kolejności należy zachować zdrową dawkę sceptycyzmu. Nawet za niepozornym "badaniem rynku" mogą kryć się hakerzy.

Źródło: www.benchmark.pl

Tę wiadomość powinni jak najszybciej przeczytać klienci systemu pocztowego Outlook

14.06.2024 10:22

Niebezpieczeństwo polega na tym, że w aplikacji wykryto groźną podatność typu zero-click, którą hakerzy mogą wykorzystywać do atakowania komputerów. Podatności tego typu (zero-click) charakteryzują się tym, że użytkownik zaatakowanego komputera nie musi wykonywać żadnych czynności, aby haker włamał się do aplikacji.

Źródło: www.computerworld.pl

Urządzenia VPN tej znanej firmy zostały zaatakowane przez chińskich hakerów

12.06.2024 17:08

Fortinet ma problem. Okazuje się, że chińscy hakerzy włamali się pod koniec 2022 roku do co najmniej 20 tysięcy jej urządzeń VPN. Zrobili to wykorzystując nieznaną wcześniej podatność, którą Fortinet ujawnił dopiero dwa tygodnie po tym, gdy ją odkrył i następnie usunął.

Tagi: NAS, Hakerzy
Źródło: www.computerworld.pl

Snowflake na celowniku hakerów

11.06.2024 11:19

Jak donosi Mandiant (firma zajmująca się bezpieczeństwem systemów IT), grupa hakerska UNC5537 włamała się do chmurowego sytemu pamięci masowej należącego do znanej firmy Snowflake i wykradli z niego poufne dane należące do korzystających z jej usług klientów.

Tagi: Hakerzy
Źródło: www.computerworld.pl

reklama