Wiadomości z tagiem NAS  RSS
Jaki rower elektryczny do 5000 zł - sprawdzamy najlepsze oferty [28.06.2022]

28.06.2022 10:34

Jeśli zamierzasz w tym roku powrócić do rowerowych przygód lub planujesz zakup nowego roweru - najwyższa pora na zapoznanie się z najbardziej atrakcyjnymi ofertami. Oto nasze zestawienie rowerów elektrycznych do 5000 zł

Tagi: WD, NAS
Źródło: pcworld.pl

Smart Home AliExpress - tych gadżetów taniej nie znajdziesz [28.06.2022]

28.06.2022 10:02

Technologiczne gadżety otaczają nas niemal codziennie. Inteligentny dom stał się swego rodzaju synonimem nowoczesności, którą ostatnimi czasy - ciężko dogonić. Choć urządzenia przybierają postać innowacji, wcale nie muszą kosztować nas majątek! Oto przegląd tanich produktów Smart Home na AliExpress!

Tagi: Intel, OCZ, IEM, NAS
Źródło: pcworld.pl

Huawei wspiera edukację o Celach Zrównoważonego Rozwoju ONZ w ramach World Urban Forum

28.06.2022 10:00


Huawei został partnerem inicjatywy KATO Urban Corner. Ta specjalna strefa spotkań i rozmów o ekologii oraz zrównoważonym rozwoju miast powstała w samym centrum Katowic w ramach odbywającego się w dniach 26-30 czerwca Światowego Forum Miejskiego ONZ, ale swoją edukacyjną misję będzie pełnić do końca września. W tym czasie Huawei zorganizuje szereg warsztatów dla studentów z zakresu technologii dla ekologii czy rozwoju talentów w branży ICT.
Z okazji Światowego Forum Miejskiego ONZ w Katowicach do końca września rozmieszczonych zostało 11 punktów tematycznych, skupiających się na Celach Zrównoważonego Rozwoju ONZ, do których dostęp jest bezpłatny i otwarty bez rejestracji dla wszystkich mieszkańców oraz turystów. Będą to m.in. strefy: relaksu, nauki, innowacji, centrum, miasta, muzyki, kultury i sztuki. Pierwszą z nich jest KATO Urban Corner - miejsce spotkań i przestrzeń dla dzieci, młodzieży i dorosłych do realizacji ciekawych warsztatów.
Huawei wskaże kierunek pozytywnych zmian
Huawei jako firma o silnych kompetencjach w zakresie technologii informatyczno-telekomunikacyjnych oraz innowacyjnych rozwiązań energetycznych angażuje się od wielu lat w inicjatywy na rzecz inkluzji społecznej, edukacji cyfrowej czy promocję dobrych nawyków ekologicznych. Swoimi doświadczeniami w tym zakresie eksperci Huawei oraz partnerzy biznesowi będą dzielić się z odwiedzającymi strefę KATO Urban Corner. Firma zaplanowała m.in. spotkania ze studentami we wrześniu, podczas których:
Majka Lipiak, prezeska partnerskiej Fundacji Leżę i Pracuję pokaże jak można zaplanować zmianę świata na lepszy w ramach warsztatów ze stosowania metody Theory of Change.
Aleksander Jakubczak, dyrektor ds. rozwiązań 5G w Huawei Polska opowie o sieciach najnowszej generacji oraz ich potencjale dla ochrony planety i budowy nowoczesnych miast przyszłości.
Twórcy aplikacji Sensideer zademonstrują z kolei swoją koncepcję innowacyjnego systemu do wczesnego ostrzegania kierowców o obecności zwierząt na drodze oraz opowiedzą o potencjalne edukacyjnym programu Seed for the Future, jednego z czołowych globalnych programów Huawei na rzecz edukacji oraz inkluzji cyfrowej.
Bez względu na to czy mówimy o ochronie klimatu lub aktywizacji zawodowej osób wykluczonych cyfrowo, w Huawei zawsze stawiamy na edukację w obszarze kluczowych wyzwań współczesnego świata. Jest ona fundamentem zrównoważonego rozwoju naszych własnych technologii i produktów, ale także zobowiązaniem wobec społeczeństw, w których działamy i których jesteśmy częścią. Wierzymy, że dzięki edukacji możemy inspirować młode talenty, liderów biznesowych i całe społeczeństwa do realnych zmian, które pomogą nam stworzyć bardziej zielony, inkluzywny świat, a inicjatywy takie jak KATO Urban Corner na pewno to ułatwiają
mówi Ryszard Hordyński, dyrektor ds. strategii i komunikacji w Huawei Polska.
Znacznie więcej niż edukacja
Odwiedziny w KATO Urban Corner zaplanowane zostały jako kompleksowy proces edukacyjny, który w kilku krokach pozwala na wyciągnięcie wniosków i wprowadzenie ich w życie. Część wystawowa pozwala zapoznać się z 17 celami zrównoważonego rozwoju na przykładzie Katowic, a następnie pokazuje jak można je realizować w mieście. Odwiedzający w ramach interaktywnych gier otrzymują szansę, by poznać proste sposoby na to, jak na co dzień przyczyniać się do ich spełniania.
Więcej informacji i pełne kalendarium wydarzeń towarzyszących dostępne jest na stronie internetowej www.katourbancorner.pl

Źródło: www.telix.pl

Acer H6800BDa - tani projektor z 4K. Czy warto? [RECENZJA]

28.06.2022 9:55

Do naszej redakcji trafił projektor Acer H6800BDa. Sprawdzamy, jak radzi sobie w praktycznym użytkowaniu.

Tagi: Acer, WD, 4K, NAS
Źródło: pcworld.pl

Pustka po umierających gwiazdach. Zaskakująca obserwacja w Drodze Mlecznej

28.06.2022 9:02Prowadząc badania poświęcone pokładom gazu znajdującego się między gwiazdami w naszej galaktyce naukowcy natrafili na ślady bąbelków, które rozprzestrzeniają się w przestrzeni, gdy masywna gwiazda eksploduje w formie supernowej. Jak sugerują w swojej pracy opublikowanej na łamach Astronomy & Astrophysics, tego typu ślady tworzą historię śmierci gwiazd i rotacji całej Drogi Mlecznej. Sama natura tych obłoków międzygwiezdnych, wliczając w to w ich powstawanie i ewolucję, nie jest do końca zrozumiała. Chcąc to zmienić, naukowcy pod zarządem Juana Diego Solera z […]

Tagi: Play, HIS, NAS, Blik, IKO
Źródło: www.chip.pl

Teleskop Hubble’a po raz pierwszy rejestruje masę i lokalizację czarnej dziury

28.06.2022 8:17

Chociaż w ostatnim czasie najwięcej uwagi skupia na sobie Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba, to jednak stary, poczciwy Kosmiczny Teleskop Hubble’a wciąż pozostaje w formie - NASA ogłosiła niedawno, iż wyizolowała masę i położenie czegoś, co może stanowić „wędrującą” czarną dziurę. Udało się to osiągnąć po raz pierwszy w historii badań tej agencji, pomimo faktu, iż w naszej galaktyce znajduje się ponad 100 milionów tego typu obiektów.

Tagi: HIS, OCZ, NAS
Źródło: www.swiatobrazu.pl

RTV Euro AGD: klimatyzator, a może wentylator? Sprzęt, który pomoże Ci w upałach - przeglądamy najbardziej atrakcyjne oferty

28.06.2022 8:15

Trwające upały bywają kłopotliwe dla każdego z nas. Aby zachować komfort termiczny w mieszkaniu, warto zastanowić się nad odpowiednim sprzętem. RTV Euro AGD przedstawia ofertę urządzeń chłodzących. Tania klimatyzacja dla domu, wiatrak domowy, a może urządzenie wielofunkcyjne? Sprawdzamy, co warto kupić.

Tagi: WD, NAS
Źródło: pcworld.pl

RTV Euro AGD: klimatyzator, a może wentylator? Sprzęt, który pomoże Ci w upałach - przeglądamy najbardziej atrakcyjne oferty

28.06.2022 8:15

Trwające upały bywają kłopotliwe dla każdego z nas. Aby zachować komfort termiczny w mieszkaniu, warto zastanowić się nad odpowiednim sprzętem. RTV Euro AGD przedstawia ofertę urządzeń chłodzących. Tania klimatyzacja dla domu, wiatrak domowy, a może urządzenie wielofunkcyjne? Sprawdzamy, co warto kupić.

Tagi: WD, NAS
Źródło: pcworld.pl

reklama
Allegro PL
Kontakt z nami