Wiadomości z tagiem Polska  RSS
Polska spółka z kosmicznymi technologiami mocno zwiększa sprzedaż

15.07.2024 9:27

Skonsolidowane przychody grupy Vigo Photonics w drugim kwartale 2024 r. wyniosły 22,7 mln zł i były 24,46  proc. wyższe niż w drugim kwartale 2023 r. Vigo Photonics to producent m.in. detektorów podczerwieni, które były wykorzystywane przez łaziki na Marsie.

Tagi: iOS, Polska
Źródło: www.wnp.pl

Cyfrowe usługi nie muszą być tanie

15.07.2024 0:00


Od 30 lat uczymy się modelu korzystania z usług telekomunikacyjnych, więc dla zasadniczej rzeszy klientów normą jest papierowa umowa, sprzęt odebrany w salonie i rachunek (często w skrzynce pocztowej) do opłacenia na poczcie lub przelewem bankowym. Jak mówi Liudmila Climoc, prezes zarządu Orange Polska, rośnie grupa klientów gotowa abonować usługi w aplikacji i opłacać je automatycznie "podpiętą" karta płatniczą, ale wciąż bardzo liczni są klienci o bardziej tradycyjnych przyzwyczajeniach. Zmiana modelu dostarczania usług jest jednak na korzyść operatorów - cyfrowe usługi wcale nie muszą być tanie i na ogół mają wyższą marżę.

Źródło: www.telko.in

Powrót do biur w mediach. „Stoimy w obliczu sytuacji kryzysowej”

13.07.2024 21:55

Ringier Axel Springer Polska i Wirtualna Polska Media wprowadzają zasady, zgodnie z którymi pracownicy częściej będą pojawiać się w biurach. - To będzie jeden z trudniejszych procesów do przeprowadzenia. Stoimy w obliczu sytuacji kryzysowej - ocenia Piotr Mieśnik, były redaktor naczelny Wirtualnej Polski, dziś dyrektor grupy PTWP. A Małgorzata Górska, dyrektor z Maxi Zoo Polska przyznaje: - Nie oceniałabym systemu pracy zdalnej rygorystycznie jako nieskutecznego. 

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

W Polsce nie mają konkurencji. Udowadniają, że współpraca ponad podziałami daje efekty

13.07.2024 14:00

Symbioza czy konkurencja?  Banki dają bezpieczeństwo. Fintechy - innowacyjne, wygodne i efektywne rozwiązania. Obydwa sektory napędza walka o klienta, a ich współpraca może przynieść świetne efekty, czego najlepszym przykładem jest BLIK.

Źródło: www.wnp.pl

Polska wchodzi w projekt nowego pocisku, choć ledwie ma z czym

13.07.2024 6:01

Ministrowie obrony Polski, Włoch, Niemiec, Francji i Wielkiej  Brytanii podpisali porozumienie o współpracy przy wspólnej budowie pocisku manewrującego. Czy taki projekt ma rację bytu i może się udać? Zapytaliśmy o to ekspertów. Ci zachowują umiarkowany sceptycyzm.

Tagi: ISA, IEM, Polska
Źródło: www.wnp.pl

Pieniądze z KPO dla Polski. Powiększą terytorium kraju

12.07.2024 16:00

Komisja Europejska zatwierdziła wsparcie finansowe dla budowy terminala instalacyjnego dla farm morskich w Gdańsku. Kwota, która zostanie przekazana na inwestycję, to 900 mln zł. Oprócz tego Polska zyska 21 hektarów terytorium.

Źródło: www.benchmark.pl

Polska firma przejmuje udziały w norweskiej spółce z branży marketingu internetowego/wrzut

12.07.2024 14:51

Cloud Technologies zawarło umowę nabycia 100 proc. udziałów w norweskiej firmie technologicznej z branży marketingu internetowego Nordic Data Resources za 19,1 mln koron norweskich.

Tagi: CES, Cloud, Polska
Źródło: www.wnp.pl

Sejm uchwalił potężnie opóźnione prawo. Unia nałożyła już na Polskę kary

12.07.2024 14:22

Sejm przyjął w piątek bez poprawek Prawo komunikacji elektronicznej oraz ustawę wprowadzającą jego przepisy. Ustawy trafią teraz do Senatu.

Tagi: Polsat, Polska
Źródło: www.wnp.pl

Lidia Sobieska powraca. Znamy datę premiery Polki w Tekken 8

12.07.2024 7:09

Podczas ostatniego Tekken Talk zdradzono wiele nowych szczegółów, w tym także datę dołączenia premier Polski do obsady Tekken 8.Na tryumfalny powrót Lidii Sobieskiej do nie przyjdzie nam już długo czekać, bo pani premier trafi na ring już 26 lipca czasu polskiego (23.07 dla posiadaczy wczesnego dostępu), czyli kilka dni po wielkim turnieju bijatyk Evo USA, odbywającym się w Las Vegas w dniach 19-21 lipca. To...

Tagi: Polsat, Polska
Źródło: naekranie.pl

Lidia Sobieska wraca do Tekken 8! Mogłem nią zagrać na pokazie w siedzibie PlayStation Polska

11.07.2024 19:00

Jest godzina 8:00 rano, gdy dzwoni do mnie Roger. Odbieram ledwo widząc na oczy, a ten mówi, że mam pilnie pojechać do siedziby PlayStation na prezentację Lidki Sobieskiej, bo ta niebawem trafi do Tekkena 8. Myślę sobie, dobra! Lecę, zobaczymy c...

Źródło: www.ppe.pl

reklama
Allegro PL