Wiadomości z tagiem Polska  RSS
Huawei wspiera edukację o Celach Zrównoważonego Rozwoju ONZ w ramach World Urban Forum

28.06.2022 10:00


Huawei został partnerem inicjatywy KATO Urban Corner. Ta specjalna strefa spotkań i rozmów o ekologii oraz zrównoważonym rozwoju miast powstała w samym centrum Katowic w ramach odbywającego się w dniach 26-30 czerwca Światowego Forum Miejskiego ONZ, ale swoją edukacyjną misję będzie pełnić do końca września. W tym czasie Huawei zorganizuje szereg warsztatów dla studentów z zakresu technologii dla ekologii czy rozwoju talentów w branży ICT.
Z okazji Światowego Forum Miejskiego ONZ w Katowicach do końca września rozmieszczonych zostało 11 punktów tematycznych, skupiających się na Celach Zrównoważonego Rozwoju ONZ, do których dostęp jest bezpłatny i otwarty bez rejestracji dla wszystkich mieszkańców oraz turystów. Będą to m.in. strefy: relaksu, nauki, innowacji, centrum, miasta, muzyki, kultury i sztuki. Pierwszą z nich jest KATO Urban Corner - miejsce spotkań i przestrzeń dla dzieci, młodzieży i dorosłych do realizacji ciekawych warsztatów.
Huawei wskaże kierunek pozytywnych zmian
Huawei jako firma o silnych kompetencjach w zakresie technologii informatyczno-telekomunikacyjnych oraz innowacyjnych rozwiązań energetycznych angażuje się od wielu lat w inicjatywy na rzecz inkluzji społecznej, edukacji cyfrowej czy promocję dobrych nawyków ekologicznych. Swoimi doświadczeniami w tym zakresie eksperci Huawei oraz partnerzy biznesowi będą dzielić się z odwiedzającymi strefę KATO Urban Corner. Firma zaplanowała m.in. spotkania ze studentami we wrześniu, podczas których:
Majka Lipiak, prezeska partnerskiej Fundacji Leżę i Pracuję pokaże jak można zaplanować zmianę świata na lepszy w ramach warsztatów ze stosowania metody Theory of Change.
Aleksander Jakubczak, dyrektor ds. rozwiązań 5G w Huawei Polska opowie o sieciach najnowszej generacji oraz ich potencjale dla ochrony planety i budowy nowoczesnych miast przyszłości.
Twórcy aplikacji Sensideer zademonstrują z kolei swoją koncepcję innowacyjnego systemu do wczesnego ostrzegania kierowców o obecności zwierząt na drodze oraz opowiedzą o potencjalne edukacyjnym programu Seed for the Future, jednego z czołowych globalnych programów Huawei na rzecz edukacji oraz inkluzji cyfrowej.
Bez względu na to czy mówimy o ochronie klimatu lub aktywizacji zawodowej osób wykluczonych cyfrowo, w Huawei zawsze stawiamy na edukację w obszarze kluczowych wyzwań współczesnego świata. Jest ona fundamentem zrównoważonego rozwoju naszych własnych technologii i produktów, ale także zobowiązaniem wobec społeczeństw, w których działamy i których jesteśmy częścią. Wierzymy, że dzięki edukacji możemy inspirować młode talenty, liderów biznesowych i całe społeczeństwa do realnych zmian, które pomogą nam stworzyć bardziej zielony, inkluzywny świat, a inicjatywy takie jak KATO Urban Corner na pewno to ułatwiają
mówi Ryszard Hordyński, dyrektor ds. strategii i komunikacji w Huawei Polska.
Znacznie więcej niż edukacja
Odwiedziny w KATO Urban Corner zaplanowane zostały jako kompleksowy proces edukacyjny, który w kilku krokach pozwala na wyciągnięcie wniosków i wprowadzenie ich w życie. Część wystawowa pozwala zapoznać się z 17 celami zrównoważonego rozwoju na przykładzie Katowic, a następnie pokazuje jak można je realizować w mieście. Odwiedzający w ramach interaktywnych gier otrzymują szansę, by poznać proste sposoby na to, jak na co dzień przyczyniać się do ich spełniania.
Więcej informacji i pełne kalendarium wydarzeń towarzyszących dostępne jest na stronie internetowej www.katourbancorner.pl

Źródło: www.telix.pl

Wirtualna Polska wypłaci 35,3 mln zł dywidendy

27.06.2022 20:50

Walne zgromadzenie Wirtualna Polska Holding zdecydowało, że spółka z zeszłorocznego zysku netto zapłaci 35,32 mln zł dywidendy, po 1,20 zł na akcję. Głównymi akcjonariuszami firmy są członkowie jej zarządu Jacek Świderski, Michał Brański i Krzysztof Sierota.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Recenzja gry MX vs ATV Legends – wyścigowy kasztan

27.06.2022 17:00

Uruchamiając MX vs ATV Legends spodziewałem się średniej, lecz porządnej gry wyścigowej o motocyklach i quadach. Wyobraźcie więc sobie, jak złą produkcją okazała się pozycja od Rainbow Studios, że aż powróciłem do innych tytułów w podobnej tematyce. Polska język, trudna język Pierwszy sygnał o tym, że „coś tu jest nie tak” otrzymujemy już na ekranie tytułowym. Czcionka gry nie obsługuje polskich znaków. Przedzierając się przez menu główne, łatwo dostrzec że każde „ś” oraz „ć” wygląda jak wyjęte z kosmosu. Tam […]

Tagi: iOS, Polska
Źródło: www.tabletowo.pl

Shopee: tania elektronika - te gadżety kupisz za mniej niż 150 zł [27.06.2022]

27.06.2022 8:21

Na polski rynek trafia kolejna warta uwagi platforma, a mianowicie - Shopee! Co znajdziesz w serwisie? Przedstawiamy topowe gadżety elektroniczne dla twojej kuchni za mniej niż 150 złotych!

Tagi: Polsat, Polska
Źródło: pcworld.pl

Uszkodzony światłowód przyczyną awarii w sieci T-Mobile

27.06.2022 0:00


Przez kilka godzin T-Mobile Polska zmagał się z awarią sieci stacjonarnej i mobilnej centrum Polski.Powód - zerwanie światłowodu

Źródło: www.telko.in

Na wakacje najchętniej wybieramy się za granicę i samolotem

25.06.2022 22:19

Najczęściej Polacy wyszukują w internecie noclegów na wakacje za granicą i tanich podróży lotniczych - wynika z analizy Google Polska. W pierwsze wakacje bez znaczących obostrzeń wrócimy do przedpandemicznych podróży - powiedział Jacek Bisiński z Google Polska.

Tagi: Google, NEC, Polska
Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Blisko 2,5 mln Polaków odciętych od prywatnych stacji telewizyjnych. Rząd wbrew ustaleniom faworyzuje TVP

25.06.2022 22:16

Od poniedziałku, 27 czerwca br. blisko 2,5 mln widzów nie będzie mogło odbierać ogólnodostępnych kanałów Polsatu, TVN, TV Puls, Kino Polska oraz wielu innych. W wyniku decyzji Urzędu Komunikacji Elektronicznej na wniosek Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, wbrew wcześniejszym ustaleniom, inaczej potraktowano telewizje prywatne, a inaczej telewizję publiczną. Ta ostatnia w przeciwieństwie do nadawców komercyjnych nie musi przechodzić na nowy standard nadawania DVB-T2.

Źródło: di.com.pl

„Jutro w Polsce”. Media Agory z nietypową akcją dla społeczności LGBT+

25.06.2022 22:02

W sobotę 25 czerwca, czyli w dniu Parady Równości w Warszawie, Gazeta.pl, „Gazeta Wyborcza”, Wyborcza.pl i Wysokieobcasy.pl opublikowały stylizowane na newsy treści, które mają pozwolić ich czytelniczkom i czytelnikom wyobrazić sobie, jak w przyszłości mogłaby wyglądać Polska przyjazna społeczności LGBT+. To część akcji „Jutro w Polsce” zainspirowanej przez stowarzyszenie Miłość Nie Wyklucza i agencję MullenLowe Warsaw.  

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Blisko 2,5 mln Polaków odciętych od prywatnych stacji telewizyjnych. Rząd wbrew ustaleniom faworyzuje TVP

25.06.2022 18:03

Od poniedziałku, 27 czerwca br. blisko 2,5 mln widzów nie będzie mogło odbierać ogólnodostępnych kanałów Polsatu, TVN, TV Puls, Kino Polska oraz wielu innych. W wyniku decyzji Urzędu Komunikacji Elektronicznej na wniosek Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, wbrew wcześniejszym ustaleniom, inaczej potraktowano telewizje prywatne, a inaczej telewizję publiczną. Ta ostatnia w przeciwieństwie do nadawców komercyjnych nie musi przechodzić na nowy standard nadawania DVB-T2.

Źródło: di.com.pl

reklama
Kontakt z nami