Wiadomości z tagiem CES  RSS
Huawei wspiera edukację o Celach Zrównoważonego Rozwoju ONZ w ramach World Urban Forum

28.06.2022 10:00


Huawei został partnerem inicjatywy KATO Urban Corner. Ta specjalna strefa spotkań i rozmów o ekologii oraz zrównoważonym rozwoju miast powstała w samym centrum Katowic w ramach odbywającego się w dniach 26-30 czerwca Światowego Forum Miejskiego ONZ, ale swoją edukacyjną misję będzie pełnić do końca września. W tym czasie Huawei zorganizuje szereg warsztatów dla studentów z zakresu technologii dla ekologii czy rozwoju talentów w branży ICT.
Z okazji Światowego Forum Miejskiego ONZ w Katowicach do końca września rozmieszczonych zostało 11 punktów tematycznych, skupiających się na Celach Zrównoważonego Rozwoju ONZ, do których dostęp jest bezpłatny i otwarty bez rejestracji dla wszystkich mieszkańców oraz turystów. Będą to m.in. strefy: relaksu, nauki, innowacji, centrum, miasta, muzyki, kultury i sztuki. Pierwszą z nich jest KATO Urban Corner - miejsce spotkań i przestrzeń dla dzieci, młodzieży i dorosłych do realizacji ciekawych warsztatów.
Huawei wskaże kierunek pozytywnych zmian
Huawei jako firma o silnych kompetencjach w zakresie technologii informatyczno-telekomunikacyjnych oraz innowacyjnych rozwiązań energetycznych angażuje się od wielu lat w inicjatywy na rzecz inkluzji społecznej, edukacji cyfrowej czy promocję dobrych nawyków ekologicznych. Swoimi doświadczeniami w tym zakresie eksperci Huawei oraz partnerzy biznesowi będą dzielić się z odwiedzającymi strefę KATO Urban Corner. Firma zaplanowała m.in. spotkania ze studentami we wrześniu, podczas których:
Majka Lipiak, prezeska partnerskiej Fundacji Leżę i Pracuję pokaże jak można zaplanować zmianę świata na lepszy w ramach warsztatów ze stosowania metody Theory of Change.
Aleksander Jakubczak, dyrektor ds. rozwiązań 5G w Huawei Polska opowie o sieciach najnowszej generacji oraz ich potencjale dla ochrony planety i budowy nowoczesnych miast przyszłości.
Twórcy aplikacji Sensideer zademonstrują z kolei swoją koncepcję innowacyjnego systemu do wczesnego ostrzegania kierowców o obecności zwierząt na drodze oraz opowiedzą o potencjalne edukacyjnym programu Seed for the Future, jednego z czołowych globalnych programów Huawei na rzecz edukacji oraz inkluzji cyfrowej.
Bez względu na to czy mówimy o ochronie klimatu lub aktywizacji zawodowej osób wykluczonych cyfrowo, w Huawei zawsze stawiamy na edukację w obszarze kluczowych wyzwań współczesnego świata. Jest ona fundamentem zrównoważonego rozwoju naszych własnych technologii i produktów, ale także zobowiązaniem wobec społeczeństw, w których działamy i których jesteśmy częścią. Wierzymy, że dzięki edukacji możemy inspirować młode talenty, liderów biznesowych i całe społeczeństwa do realnych zmian, które pomogą nam stworzyć bardziej zielony, inkluzywny świat, a inicjatywy takie jak KATO Urban Corner na pewno to ułatwiają
mówi Ryszard Hordyński, dyrektor ds. strategii i komunikacji w Huawei Polska.
Znacznie więcej niż edukacja
Odwiedziny w KATO Urban Corner zaplanowane zostały jako kompleksowy proces edukacyjny, który w kilku krokach pozwala na wyciągnięcie wniosków i wprowadzenie ich w życie. Część wystawowa pozwala zapoznać się z 17 celami zrównoważonego rozwoju na przykładzie Katowic, a następnie pokazuje jak można je realizować w mieście. Odwiedzający w ramach interaktywnych gier otrzymują szansę, by poznać proste sposoby na to, jak na co dzień przyczyniać się do ich spełniania.
Więcej informacji i pełne kalendarium wydarzeń towarzyszących dostępne jest na stronie internetowej www.katourbancorner.pl

Źródło: www.telix.pl

Transformacja szansą dla polskiego przemysłu. Saper innowacji pomaga ją wykorzystać

28.06.2022 8:03

Transformacja gospodarki jest gigantyczną szansą dla polskich przedsiębiorców i co ciekawe polskie firmy doskonale się w tym odnajdują - mówi Wojciech Racięcki, dyrektor Działu Rozwoju Innowacyjnych Metod Zarządzania Programami NCBR.  - Zmiana jest olbrzymia i wymaga, aby instytucje publiczne były zaangażowane w ten proces - dodaje.

Tagi: CES
Źródło: www.wnp.pl

Lidl: tanie akcesoria elektroniczne, których potrzebujesz – już od 19,99 zł! [28.06.2022]

28.06.2022 7:48

W ofercie sklepu Lidl wiele pomysłowych i przydatnych gadżetów elektronicznych znajdziemy w atrakcyjnych cenach. Wybraliśmy najciekawsze produkty – zobacz, co warto kupić w Lidlu!

Tagi: CES, IEM
Źródło: pcworld.pl

Chcesz mieć chłodniej w domu? Funkcjonalne klimatyzatory i wentylatory w Lidlu już od 74,90 zł [28.06.2022]

28.06.2022 7:06

Przed nami coraz wyższe temperatury – to może być najlepszy moment, by zaopatrzyć się w taki sprzęt. Sprawdzamy, jakie wentylatory Lidl ma w swojej ofercie i czym się różnią.

Tagi: CES, WD
Źródło: pcworld.pl

Aż trudno uwierzyć, w jaki sposób naukowcy oceniają połączenia w ludzkim mózgu

27.06.2022 22:00Dzięki algorytmowi uczenia maszynowego opartemu na procesorach graficznych naukowcy z Indii są w stanie lepiej zrozumieć i przewidzieć połączenia pomiędzy różnymi obszarami mózgu. Algorytm ten został nazwany ReAl-LiFE (Regularized, Accelerated, Linear Fascicle Evaluation) i powstał dzięki badaniom prowadzonym przez naukowców z Indian Institute of Science. Szczegóły w tej sprawie zostały zaprezentowane na łamach Nature Computational Science. Czytaj też: Komputer zmodyfikuje obrazy na bieżąco. Wystarczy mu połączenie z ludzkim mózgiem Jest on w stanie błyskawicznie analizować ogromne ilości danych generowanych na […]

Tagi: LG, Play, ATI, CES, EA, IEM, INEA
Źródło: www.chip.pl

Wiatrak na upały? Biedronka ma fajną propozycję dla posiadaczy smartfonów

27.06.2022 21:52

Tym razem coś dla fanów niedrogich (i niekiedy śmiesznych) gadżetów, oraz klientów znanej sieci marketów z owadem w nazwie. Już dzisiaj na sklepowych półkach w Biedronce pojawiły się akcesoria do naszych smartfonów. Jeden z produktów powinien sprawdzić się świetnie w upalne dni – to wiatrak! Biedronka z tanimi gadżetami Nie ma co ukrywać – wielu z nas regularnie rzuca okiem w stronę tematycznego kącika Biedronki, w którym raz po raz można znaleźć coś naprawdę interesującego. Przykładem może być choćby ten […]

Źródło: www.tabletowo.pl

Etui na słuchawki Samsunga w kształcie kawy ze Starbucksa – ekstra!

27.06.2022 21:00

Zastanawiam się, który gadżet jest lepszy: etui na słuchawki Galaxy Buds 2 w kształcie Poké Balla czy też najnowszy efekt współpracy Samsunga i Starbucksa? Etui na słuchawki jak mini filiżanka kawy! Miłośnicy waniliowego latte na sojowym, którzy dobierają nowe urządzenia elektroniczne sugerując się logo Samsunga – to coś dla Was! Starbucks podjął współpracę z południowokoreańskim producentem, w wyniku czego postało chyba najbardziej urocze etui na słuchawki, jakie kiedykolwiek widzieliśmy. Ogólnie rzecz biorąc, Samsung wraz ze Starbucksem przygotował cały zestaw akcesoriów […]

Tagi: CES, OCZ, Samsung, EA
Źródło: www.tabletowo.pl

Pijany Japończyk zgubił dysk z informacjami o wszystkich mieszkańcach jego miasta

27.06.2022 19:54

Kto szyfruje wszystkie swoje dyski przenośne niech pierwszy rzuci kamieniem. Wielu osobom wydaje się to kompletnie zbędne, lecz warto o tym pamiętać. W szczególności, jeśli zapisane na nim dane są szczególnie wrażliwe. Potwierdza to historia, która miała miejsce w Japonii kilka dni temu. Nieszczęśliwa historia z dyskiem Urząd japońskiego miasta Amagasaki nawiązał jakiś czas temu współpracę z firmą BIPROGY, która miała wypłacić rodzinom najbardziej dotkniętym przez pandemię specjalnie przeznaczone do tego środki pieniężne. Prawdopodobnie cały proces zakończyłby się bez większych […]

Tagi: API, CES, HIS, WD, ISA, IEM
Źródło: www.tabletowo.pl

reklama
Allegro PL
Kontakt z nami