Wiadomości z tagiem NEC  RSS
Ogniwo słoneczne o wydajności, jakiej jeszcze nie było. To nowy rekord!

21.05.2022 20:00Przedstawiciele Narodowego Laboratorium Energii Odnawialnej podlegającego pod Departament Energii Stanów Zjednoczonych ogłosili, że zaprojektowane przez nich ogniwo słoneczne ma rekordowo wysoką wydajność. Opisali swoje dokonania na łamach Joule, wyjaśniając, w jaki sposób udało im się stworzyć ogniwo o wydajności wynoszącej 39,5%. Być może taki rezultat wydaje się Wam stosunkowo niski, szczególnie w kontekście doniesień z 2019 roku, poświęconych wynikowi przekraczającemu 47%. W tamtym przypadku testy prowadzono jednak w mało realnych warunkach wysokiego nasłonecznienia. Czytaj też: Energia odnawialna magazynowana pod wodą. […]

Tagi: Play, NEC, OCZ, ISA, EA, NAS, IKO
Źródło: www.chip.pl

Minecraft x Angry Birds. Wściekłe ptaszyska trafiają do świata Minecrafta

20.05.2022 19:49

Minecraft rośnie nam jak na drożdżach, co rusz dostając szereg oficjalnych DLC dodających do gry mnóstwo ciekawych przygód, skórek i innych atrakcji. Tym razem do produkcji Mojang dołączają ptaszki z Angry Birds.

Tagi: DLC, NEC, Minecraft
Źródło: www.ppe.pl

Powstanie ekologiczna sieć ładowania samochodów. Wesprze ją 75-megawatowa farma słoneczna

20.05.2022 16:00Elektryczne samochody napędzane przez energię z elektrowni węglowych to nierzadko jeden z głównych elementów „walki przeciwko elektrykom”. Ma to sens, jako że teoretycznie bezemisyjne samochody pośrednio generują te emisje w elektrowniach innych niż jądrowych czy tych korzystających z OZE. Dlatego właśnie Electrify America podpisało ciekawą umowę, dzięki której powstanie w pełni ekologiczna sieć ładowania samochodów elektrycznych. Firma Electrify America zobowiązała się do tego, aby jej ekologiczna sieć ładowania samochodów ładowała „czystą energię” już teraz Wszystko sprowadza się do nowej umowy […]

Tagi: Play, ARM, NEC, ISA
Źródło: www.chip.pl

GreedFall 2: The Dying World zapowiedziany

19.05.2022 20:53

W internecie nietrudno o głosy sceptyków, jakoby tematyka RPG fantasy została przerobiona na tyle różnych sposobów, że nie sposób wyciągnąć z niej już nic innowacyjnego. Naprzeciw tej tezie dumnie stanął tegoroczny Elden Ring, na swoją kolej czeka też nowa produkcja Techlandu, ale co dziś najważniejsze, okazuje się że do tego grona dołączy również studio Spiders, wraz z zapowiedzianą 18 maja kontynuacją serii GreedFall.

Tagi: NEC, OCZ, Techland
Źródło: gamesguru.pl

Salesforce: 71% klientów zmienia wybraną markę co najmniej raz w roku

19.05.2022 12:35

Jakie są obecnie potrzeby klientów i ich oczekiwania wobec przedsiębiorstw? W jaki sposób poszczególne marki mogą zdobyć, utrzymać i wypracować najważniejszy aspekt lojalności klientów, czyli ich zaufanie? Aby to ustalić, firma Salesforce przebadała 13 tysięcy klientów indywidualnych i niemal 4 tysiące klientów biznesowych z 29 krajów na potrzeby najnowszego raportu State of the Connected Customer.

Tagi: NEC, OCZ, IEM
Źródło: di.com.pl

Brand24 zwiększył przychody i zysk netto

19.05.2022 7:48

Firma Brand24 oferuje narzędzia do monitorowania i kontrolowania informacji o danej firmie w internecie. Spółka zaprezentowała wyniki finansowe za I kwartał 2022 roku, z których wynika, że znacząco zwiększyła przychody i zysk netto.

Tagi: NEC, Monitor
Źródło: www.wnp.pl

Naukowcy wskazali obiekt, z którego mógł dotrzeć sygnał Wow! Kto lub co za nim stało?

18.05.2022 22:00W sierpniu 1977 roku doszło do odkrycia prawdopodobnie najbardziej ikonicznego sygnału, jaki dotarł do Ziemi spoza Układu Słonecznego. Od tamtej pory astronomowie próbowali odnaleźć jego źródło. Wróćmy jednak do lat 70. ubiegłego wieku, kiedy to – korzystając z radioteleskopu Big Ear na Uniwersytecie Stanowym Ohio – naukowcy odebrali wąskopasmowy sygnał radiowy. Jego identyfikacji dokonał Jerry Ehman, który przeanalizował zebrane dane i zwrócił uwagę na sekwencję sygnału trwającą 72 sekundy. Jako komentarz do odkrycia dodał słowo Wow!, co ostatecznie przyczyniło się […]

Tagi: Play, NEC, WD, EA, IEM, ERP, IKO
Źródło: www.chip.pl

Minecraft dostaje DLC z Angry Birds

18.05.2022 19:05

Minecraft dostaje duże DLC powiązane z uniwersum Angry Birds. Rozgrywka połączy te dwa światy, a w grze jednocześnie będzie dostępny tryb wieloosobowy.

Tagi: DLC, NEC, OCZ, Minecraft
Źródło: gamesguru.pl

Ukraińcy nie odpuszczają. Rosjanie tracą coraz więcej sprzętu

18.05.2022 16:17

Kolejny skutecznie przeprowadzony atak przez wojska Ukrainy na rosyjskie zapasy sprzętu. Taki sukces w ostatnim czasie, uwieczniony na nagraniu, został opublikowany w Internecie. Rosjanie tracą kolejne zapasy.

Źródło: www.benchmark.pl

Widzieliśmy rozgrywkę w Saints Row! To naprawdę wybuchowy sandbox

18.05.2022 16:00

Czym byłby słoneczny maj bez trzeciej już prezentacji zrestartowanego Saints Row. Tym razem Deep Silver Voiliton skupiło się na pokazaniu kilku zadań głównych i pobocznych, dających już solidny obraz na temat najnowszej gry producenta. Walka z humorem Od pierwszych fragmentów rozgrywki łatwo zauważyć, jak płynnie Saints Row będzie działać na platformach nowej generacji. Wybuchowe strzelaniny w mieście, hangarach czy też na pustkowiach pokazały, że na graczy czeka naprawdę solidny produkt. Solidny, nie oznacza jednak wybitny. Przewijając fragmenty rozgrywki, dalej odnoszę […]

Tagi: NEC, OCZ, WD
Źródło: www.tabletowo.pl

reklama
Allegro PL
Kontakt z nami