Wiadomości z tagiem Apple  RSS
MacBook Air 2021/2022 - data premiery, cena, specyfikacja techniczna [18.10.2021]

18.10.2021 8:48

Po trzech latach obecności na rynku Apple zamierza wprowadzić na rynek zupełnie nowego MacBooka Air. Co wiemy o nadchodzącym tanim laptopie od Apple?

Źródło: pcworld.pl

Najciekawsze nadchodzące smartfony 2021 roku [Kalendarium Premier; AKTUALIZACJA 18.10.2021]

18.10.2021 8:06

Nadchodzący rok przyniesie nam dużo nowych modeli smartfonów, którymi warto się zainteresować. Sprawdź, kiedy na rynku pojawią się najnowsze urządzenia od Samsunga, Realme, OnePlus, Apple, Huawei, Xiaomi oraz innych wiodących producentów.

Źródło: pcworld.pl

Apple usunął ze sklepu aplikację Koran Majeed

18.10.2021 7:20

Jedna z najpopularniejszych na świecie aplikacji do czytania tekstów religijnych zniknęła z półek App Store.

Źródło: www.pcformat.pl

Najlepsze promocje na iPhone - zobacz atrakcyjne oferty [Aktualizacja 16.10.2021]

16.10.2021 14:59

Przeglądamy aktualne promocyjne oferty na smartfony Apple. Sprawdź, gdzie jest najlepsza cena.

Źródło: pcworld.pl

USB-C to za mało. Europosłanka chce zaostrzenia przepisów

15.10.2021 19:13

Unia chce wyrzucenia ładowarek z opakowań. Bez wyjątków
O tym, że Unia Europejska dąży do wprowadzenia ładowarek uniwersalnych, wiemy nie od dzisiaj. Okazuje się jednak, że nie wszystkich to zadowala.
Kiedy Apple wyrzucał ładowarkę z opakowań iPhone'ów pod pretekstem ograniczenia e-odpadów, zdania były podzielone. Spółce zarzucano, że wcale nie chodzi jej o środowisko, lecz dodatkowe dolary z akcesoriów. Niemniej szybko w ślady amerykańskiego producenta poszli inni, z Samsungiem na czele, a dzisiaj brak zasilacza w opakowaniu ze smartfonem nikogo już nie dziwi. 
Na marginesie: Apple nie był bynajmniej pierwszy, bo już w 2017 roku bez ładowarki Nintendo sprzedawało konsole z rodziny New 3DS. Koronnym argumentem było wówczas co prawda, że większość zainteresowanych stosowny zasilacz i tak posiada, nie ekologia.  Ale wróćmy do sedna.

Wyrzucić ładowarki z opakowań. Ustawą


Anna Cavazzini, przewodnicząca parlamentarnej komisji ds. ochrony konsumentów UE, w opublikowanym na Facebooku autowywiadzie, wyznaje, że brak ładowarki w opakowaniu jest czymś, co w całej rozciągłości popiera. Mało tego, jak deklaruje parlamentarzystka, podejmowane są z jej strony starania, aby do roku 2024 w ten dokładnie sposób sprzedawane było każde urządzenie elektroniczne. Nie tylko smartfony, ale chociażby też czytniki ebooków i przenośne konsole.
Eurodeputowana odnosi się tym samym do projektu wspólnej ładowarki, maglowanego przez aparat unijny już od dłuższego czasu, który w jej opinii jest niepełny.  Parlament Europejski od 10 lat naciska na jeden standard, dzięki czemu nie potrzebujemy już wielu kabli, tylko jeden (...)  Propozycja Komisji obejmuje wiele urządzeń, ale na przykład nie e-czytniki

– tłumaczy Anna Cavazzini.
Niemiecka polityk chce, aby rozporządzenie zaostrzyć, wymagając ostatecznie nie tylko zgodności prądowej i złącz USB-C, ale także braku ładowarki w opakowaniu właśnie. Wylicza, że dzięki temu uda się ograniczyć ilość odpadów elektronicznych nawet o 1000 ton w skali roku.
Przypomnijmy, specyfikację uniwersalnej, unijnej ładowarki opublikowano na przełomie września i października br., a jednym z głównych ogniw tego projektu jest polska europosłanka Róża Thun. Na razie jednak mówi się tylko o standaryzacji technik szybkiego ładowania i wspólnym złączu. Anna Cavazzini idzie o krok dalej i jak zapewnia z pełną determinacją zawalczy o swoje postulaty. 

Jakie będą nowe urządzenia Apple? Kolejna konferencja już w poniedziałek

15.10.2021 17:24

W poniedziałek, 28 października odbędzie się kolejna prezentacja produktowa organizowana przez firmę Apple. W Polsce oglądać je będzie można od godziny 19:00.

Źródło: www.benchmark.pl

Apple Watch Series 7 - ceny, przecieki, oficjalne informacje [15.10.2021]

15.10.2021 16:23

Apple przyzwyczaiło nas do tego, że co rok odświeża swoje produkty. Nie inaczej wygląda sytuacja ze smartwatchami. W tym miejscu będziemy zbierali i analizowali wszystkie dostępne informacje dotyczące Apple Watch Series 7. Premiera tuż po wakacjach?

Źródło: pcworld.pl

Samsung, Apple i Xiaomi na podium globalnego rynku smartfonów w 3q2021 wg Canalys

15.10.2021 16:21


Samsung Apple Xiaomi globalny rynek smartfonów 3Q2021 Canalys
W trzecim kwartale 2021 roku dostawy smartfonów na światowe rynki zmalały o 6%, co ma związek przede wszystkim z niedoborem komponentów. Niemal połowa globalnego rynku została opanowana przez trzech czołowych producentów, firmy Samsung, Apple i Xiaomi.
Głód chipsetów naprawdę nadszedł. Branża smartfonów stara się zmaksymalizować produkcję urządzeń najlepiej jak potrafi. Po stronie podaży producenci chipsetów zwiększają ceny, aby zniechęcić do nadmiernego zamawiania, próbując wypełnić lukę między popytem a podażą. Ale mimo to niedobory nie złagodzą się aż do 2022 roku. W rezultacie tego, a także z powodu wysokich kosztów globalnego frachtu, marki smartfonów niechętnie podniosły ceny detaliczne urządzeń.

– powiedział Ben Stanton, główny analityk w Canalys
Problemy z komponentami doprowadziły do skurczenia się globalnego rynku smartfonów w trzecim kwartale tego roku o 6% w ujęciu rocznym. Dla porównania, w pierwszym kwartale tego roku rynek zanotował 27% wzrost rok-do-roku, a w drugim kwartale urósł o 11% (także w ujęciu rocznym).
 
 

Samsung liderem rynku smartfonów w 3Q2021


Liderem globalnego rynku smartfonów w trzecim kwartale 2021 roku był Samsung z udziałem na poziomie 23%, takim samym jak rok wcześniej. Wielkim wygranym chipsetowych problemów stał się Apple, który przez rok zwiększył swój udział w rynku z 12% do 15%. Podium zamyka Xiaomi, który utrzymał swój 14% udział. Tuż za podium Vivo i Oppo (po 10%, wzrost o 1 p.%). Oppo w raporcie Canalys obejmuje również smartfony marki OnePlus.
Canalys smartfony 3q2021
Powyższe dane są wstępnymi szacunkami i mogą ulec zmianie w ostatecznym wydaniu raporty firmy Canalys.
 
 

Źródło: www.telepolis.pl

Komputery Apple z pełną obsługą Windowsa 11!

15.10.2021 14:53

Za pełną kompatybilność z Windowsem 11 zadba oprogramowanie Parallels Desktop 17.1

Tagi: Apple, Windows
Źródło: pcworld.pl

Apple Watch Series 7 z pierwszymi problemami!

15.10.2021 14:40

Posiadacze Apple Watch Series 7 zgłaszają pierwsze problemy w działaniu nowych zegarków Apple.

Źródło: pcworld.pl

reklama
Kontakt z nami