Wiadomości z tagiem Microsoft  RSS
Kradzieże kont na skutek błędu w pakiecie Microsoft Office

25.11.2021 13:00

Irańscy hakerzy kradną dane logowania do kont Google'a i Instagrama wykorzystując błąd w oprogramowaniu MS Office.

Źródło: www.pcformat.pl

Black Friday - najlepsze promocje na Xbox (Xbox Series X/S, Xbox One)

25.11.2021 12:13

Black Friday 2021 nie ominie również graczy, w tym posiadaczy sprzętu od Microsoftu. Sprawdź, co już teraz możesz dostać w znakomitych cenach na Xbox Series X/S i Xbox One.

Źródło: pcworld.pl

IBM zamawia system operacyjny

25.11.2021 9:00

6 listopada 1980 r. Microsoft podpisał z koncernem IBM umowę na dostarczenie systemu operacyjnego dla komputerów z rodziny IBM PC.

Źródło: www.pcformat.pl

Apple wstrzymuje sprzedaż iPhone'ów i innych. Przyczyną inflacja

24.11.2021 17:40

Apple wstrzymuje sprzedaż iPhone'ów i innych. Przyczyną inflacja Firma wprawdzie oficjalnie niczego nie ogłasza, podobnie zresztą jak reszta towarzystwa, ale dziwnym trafem znaczna część elektroniki pozostaje w Turcji niedostępna. 
Patrząc na wartość złotego, można mieć uzasadnione powody do obaw, jednak rekordzistami w dziedzinie utraty wartości waluty bez wątpienia nie jesteśmy. Turecka lira leci na łeb, a dziwaczne decyzje banku centralnego, takie jak obniżka stóp procentowych mimo 20 proc. inflacji, tylko pogłębiają kryzys.
Dzisiaj za jednego dolara zapłacić trzeba między 12 a 13 lir, co oznacza, że od początku roku 2021 turecka waluta jest ponad 40 proc. na minusie. To ekonomiczna katastrofa.
Konsekwencją takiego stanu rzeczy dla branży technologicznej, obok oczywistego wzrostu wartości zobowiązań lokalnych firm, jest wstrzymanie dostaw towaru.

Wyliczmy: Apple, Samsung, Microsoft, Xiaomi


Oficjalny sklep Apple w Turcji co prawda nie zamroził swojej działalności, ale dosłownie opustoszał. Niemalże każdy produkt z dnia na dzień stał się niedostępny – zauważa serwis MacRumors.
Podobne obrazki widzimy u konkurencji. Pustkami świecą też m.in. oficjalne sklepy Samsunga i Microsoftu, a sklep Xiaomi zaczął linkować do chińskiej, nie lokalnej aplikacji zakupowej. Słowem, sprzedaż sprzętu została efektywnie wyhamowana.
I trudno się dziwić, bo żeby zachować opłacalność eksportu do Turcji, poszczególni producenci musieliby naprawdę mocno wywindować ceny. A to, zważywszy jeszcze na samą koniunkturę, raczej klientów by im nie ściągnęło, wyłącznie narażając na wtopę wizerunkową.
My zaś, Polacy, możemy obrazowo doświadczyć, czym grozi igranie z walutą. Redakcja życzy i sobie, i Wam, by nad Wisłą nikt do takiego stanu nie doprowadził. 

Źródło: www.telepolis.pl

Tajna umowa Microsoftu i Qualcomma dobiega końca. To dobra informacja

24.11.2021 17:01

Tajna umowa Microsoftu i Qualcomma dobie końca. To dobra informacja
Czemu nie ma dobrych komputerów z systemem Windows i procesorami ARM? To wina Microsoftu i Qualcomma, które miały umowę o ekskluzywności.
Apple udowodniło, że procesory ARM mogą doskonale pasować nie tylko do urządzeń mobilnych, ale również do komputerów. Już układ M1 był bardzo udany, a niedawno zaprezentowane M1 Pro i M1 Max udowadniają, że może być jeszcze lepiej. Czemu w takim razie nie ma dobrych PC-tów z procesorami ARM i systemem Windows? To po części wina Microsoftu.

Qualcomm dogadał się z Microsoftem?


Z raportu opublikowanego na XDA Developers wynika, że Microsoft i Qualcomm już w 2016 roku nawiązały współpracę, która zaowocowała Windowsem 10 z obsługą procesorów ARM. Jednak umowa między firmami zakładała też, że Qualcomm zyskuje czasową ekskluzywność na obsługę Windowsa.
To właśnie dlatego w sprzedaży są nieliczne i raczej mało udane komputery z systemem Microsoftu i Snapdragonami, a nie ma modeli z układami innych producentów. Dlatego też, póki co, nie da się zainstalować Windowsa 11 na nowych MacBookach. Procesory Apple nie są po prostu obsługiwane przez jedenastkę z powodu umowy z Qualcommem.
Nie wiemy, kiedy dokładnie kończy się ta umowa, ale wszelkie znaki na niebie i ziemi sugerują, że wkrótce wygaśnie. Wskazuje na to między innymi zapowiedź ze strony firmy MediaTek, która planuje wprowadzić własne układy ARM do komputerów z Windowsem. Sam Qualcomm również planuje nowe, komputerowe procesory, które powinny być wydajniejsze od aktualnie dostępnych. Zainteresowany tym rynkiem powinien być także Samsung.
 
 

Źródło: www.telepolis.pl

PlayStation 5 vs Xbox Series X – rok po premierze, która konsola lepsza?

24.11.2021 14:57

W listopadzie 2021 roku mija rok od rozpoczęcia dziewiątej generacji konsol, a tym samym debiutu PlayStation 5 i Xbox Series X. Sprawdzamy, jak producenci sprzętu – Sony i Microsoft, poradzili sobie w ostatnich 12 miesiącach.

Źródło: pcworld.pl

Microsoft opublikował dużą aktualizację Windowsa 11

24.11.2021 10:00

Najnowsza aktualizacja Windowsa 11 zawiera kilkadziesiąt poprawek.

Źródło: www.pcformat.pl

Ulepszony Authenticator

24.11.2021 7:00

Program Microsoft Authenticator został rozbudowany w nowe funkcje i zabezpieczenia.

Tagi: Microsoft
Źródło: www.pcformat.pl

Hakerzy nie próbują łamać długich haseł

23.11.2021 16:00

Microsoft poinformował, że atakujący nie stosują metody brute-force do łamania skomplikowanych haseł.

Źródło: www.pcformat.pl

Black Friday - najlepsze promocje na Xbox (Xbox Series X/S, Xbox One)

23.11.2021 14:04

Black Friday 2021 nie ominie również graczy, w tym posiadaczy sprzętu od Microsoftu. Sprawdź, co już teraz możesz dostać w znakomitych cenach na Xbox Series X/S i Xbox One.

Źródło: pcworld.pl

reklama
Kontakt z nami