Wiadomości z tagiem Tegra  RSS
Universal Robots wprowadza płynną integrację ze sterownikami PLC Siemens

22.04.2024 16:00


Universal Robots (UR), wiodąca na świecie firma produkująca roboty współpracujące (coboty), zintegrowała interfejs SRCI (ang. Standard Robot Command Interface, standardowy interfejs poleceń) w swoim oprogramowaniu. UR jest dumny z tego, że jest jednym z pierwszych producentów cobotów oferujących tę funkcjonalność.

Tagi: Tegra, IEM, Roboty
Źródło: www.telix.pl

Koreańczycy rozkręcają kosmiczny wyścig

19.04.2024 21:00

Przestrzeń kosmiczna stanowi sferę rywalizacji technologicznej między mocarstwami już od czasów zimnowojennych zmagań między ZSRR i USA. Mimo tego że współcześnie skupiamy się głównie na rywalizacji między USA i Chinami, powinniśmy zwrócić uwagę także na Półwysep Koreański.

Tagi: Tegra, EA
Źródło: www.wnp.pl

Popularność języka angielskiego. Dlaczego stał się językiem międzynarodowym?

19.04.2024 16:54

Język angielski, używany przez około jedną piątą populacji świata jako pierwszy lub drugi, jest obecnie uważany za lingua franca. Jego dominacja w wielu kluczowych sektorach, takich jak biznes, nauka, technologia, edukacja czy rozrywka podkreśla globalne znaczenie. W tym artykule przeanalizujemy, jak doszło do tego, że angielski stał się językiem międzynarodowym.

Tagi: Tegra, JEDEC, EA, IEM
Źródło: di.com.pl

Cities: Skylines 2 blisko katastrofy budowlanej. Studio odda pieniądze i znów przesuwa premierę na PS5 i XSX

19.04.2024 9:28

Colossal Order deklarowało już w marcu, że chce odzyskać zaufanie swoich fanów. Jak dotychczas wywiązywanie się z tego zadania nie idzie im jednak najlepiej.

Tagi: Tegra, JEDEC
Źródło: www.ppe.pl

Acer rozszerza swoją ofertę Chromebooków Plus o nowy, 14-calowy model

18.04.2024 18:34


Firma Acer zaprezentowała dziś kolejny model laptopa z serii Chromebook Plus. Nowy Acer Chromebook Plus 514 to kompaktowy i wytrzymały laptop, który w pełni wykorzystuje integracje systemu operacyjnego ChromeOS ze sztuczną inteligencją umożliwiając użytkownikom jeszcze większą produktywność.

Źródło: www.telix.pl

Ranking przeciwników z serii Fallout. Te niebezpieczne istoty spotkasz na pustkowiach

18.04.2024 11:15

Serial Fallout okazał się strzałem w dziesiątkę., mamy kolejną udaną ekranizację gry. W związku z tym postanowiliśmy przybliżyć Wam nieco świat, w którym dzieje się akcja. Zaczniemy od przeciwników, z którymi przyjdzie nam się zmierzyć na pustkowiach. to jedna z tych gier, które wykraczają daleko poza samą rozrywkę elektroniczną, stając się integralną częścią popkultury. Jeszcze zanim pojawił się serial, motywy związane z grą krążyły w formie memów po internetowej przestrzeni, a unikatowe uniwersum nadal fascynowało kolejne pokolenia. Nic w tym dziwnego - postapokaliptyczny świat...

Tagi: Fallout, Tegra, IEM
Źródło: naekranie.pl

Samsung przywróci w swoich smartfonach funkcję, o którą proszą klienci

18.04.2024 8:32

Wygląda na to, że Samsung w kolejnej wersji One UI przywróci możliwość pionowego przewijania menu aplikacji. Tego chcą klienci.

Źródło: www.tabletowo.pl

Obejrzeliście Stamtąd i nie wiecie, o co chodzi? Możliwe wytłumaczenie

17.04.2024 22:00

Serial „Stamtąd” to prawdziwa zagadka dla fanów gatunku horroru i science fiction. Jako zagorzały miłośnik tych klimatów, nie mogłem się oprzeć, by nie zanurzyć się w teorie dotyczące tego, co tak naprawdę dzieje się w tajemniczym mias...

Tagi: Tegra, WD
Źródło: www.ppe.pl

Skyrim 13 lat później. Ta gra dalej zachwyca i nic tego nie zmieni

17.04.2024 21:30

Wszyscy mamy takie gry, do których możemy raz za razem wracać i wciąż będziemy się przy nich genialnie bawić. Wiecie - te produkcje, w których znamy już wszystkie mechaniki, dosłownie każda lokacja jest niczym rodzinne miasto w rzeczywistym ...

Tagi: Razer, Tegra, IEM
Źródło: www.ppe.pl

Rozwód kościelny - nowa droga życia wymaga domknięcia starych spraw

17.04.2024 11:17

Katolicy oraz katoliczki w Polsce jak i na całym świecie zawierają małżeństwa kościelne, które czasami - z różnych powodów - chcą potem unieważnić. By do tego doszło, potrzebna jest profesjonalna kancelaria kanoniczna, która pomoże nam w tej skomplikowanej sytuacji. Stwierdzenie nieważności małżeństwa kościelnego jest możliwe, ale wymaga dość długiego i żmudnego postępowania przed odpowiednimi sądami kościelnymi.

Źródło: di.com.pl

reklama