Wiadomości z tagiem Tegra  RSS
Ponad 3 mld ludzi na świecie ogląda cyfrowe wideo

27.09.2021 20:42

Do końca tego roku 3,26 mld ludzi na całym świecie będzie oglądało cyfrowe wideo. Oznacza to, że raz w miesiącu w streamingu lub pobrane wideo ogląda ponad 40 proc. światowej populacji –-wynika z analiz firmy badawczej eMarketer

Tagi: Razer, Tegra, EA
Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Płatności zbliżeniowe BLIK w smartfonach Huawei z HMS

25.09.2021 14:15Płatności zbliżeniowe BLIK pojawią się w smartfonach Huawei z HMS, czyli bez usług Google. Standardowy BLIK oczywiście również będzie dostępny. BLIK w smartfonach Huawei z HMS Informacja o pojawieniu się BLIK-a w smartfonach Huawei z HMS pojawiła się przy okazji otwarcia Laboratorium Innowacji Cyfrowych Usług Finansowych i Bezpieczeństwa (Fin²Sec). Wśród zaproszonych ekspertów z europejskich stowarzyszeń pojawili się przedstawiciele BLIK-a. Zapowiedzieli integrację swoich usług z Huawei Mobile Serivices (HMS). Czytaj też: Płatności zbliżeniowe BLIK. Nie potrzebujesz Internetu Płatności BLIK-iem będą możliwe […]

Źródło: www.chip.pl

WD_BLACK – dyski dla każdego gracza

24.09.2021 18:32

Świat gamingu rozrasta się nam w zastraszającym tempie. Niedawno gry zajmujące kilkanaście gigabajtów wydawały się wielkie, a dziś zaczynają zaliczać się do wagi piórkowej. Z tego względu potrzebujemy większych i szybszych nośników. W takich okolicznościach Western Digital staje na wysokości zadania.

Źródło: www.cdaction.pl

Telefon powyżej 3000 zł – TOP 5 na październik 2021

24.09.2021 18:08


Jaki jest najlepszy smartfon, jeśli nie musimy się przejmować budżetem? Wybieramy pięć modeli na październik 2021.
Kupując smartfon za ponad 3000 zł chcielibyśmy dostać wszystko, co najlepsze. Praktyka pokazuje jednak, że nie zawsze jest to takie proste. Choć wysoka cena idzie zwykle w parze z jakością i od pewnego progu nie musimy się raczej martwić o to, że kupimy telefon nieużywalny, tak w każdej kwocie możemy trafić na wybory lepsze i gorsze. Jak w takim razie wybrać najlepszy telefon z segmentu premium i które modele są w ogóle warte uwagi? Tutaj z pomocą przychodzi nasz krótki ranking. 

Jak wybieraliśmy?


Wybraliśmy pięć najlepszych naszym zdaniem smartfonów powyżej 3000 zł – znajdziecie je na dalszych stronach tego poradnika. Jednemu z nich przyznaliśmy dodatkowo wyróżnienie „Wybór Redakcji”. Dlaczego zasłużył na nie ten akurat model? O tym dowiecie się z dalszej części artykułu.
W przypadku telefonów z segmentu premium kwestia opłacalności siłą rzeczy schodzi na dalszy plan. Zamiast tego w rankingu postanowiliśmy się skupić na telefonach najlepszych w danej kategorii albo oferujących unikatowe cechy, których w tańszych urządzenia po prostu nie znajdziemy. Czasem będzie chodziło o bezkompromisową jakość wykonania czy wydajność, innym razem o wyjątkową funkcjonalność, która potrafi wywrócić do góry nogami sposób, w jaki korzystamy na co dzień z telefonu.
Jako punkt odniesienia tradycyjnie braliśmy ceny w dużych, znanych sklepach, w których nie musimy się martwić o potencjalne zawirowania w związku z realizacją zamówienia czy późniejszą reklamacją.
Smartfony zostały uszeregowane w kolejności alfabetycznej. Wyjątek stanowi „Wybór Redakcji”, który znajdziecie na ostatniej stronie. Jeśli się z nim nie zgadzacie, koniecznie zagłosujcie w ankiecie i wskażcie najlepszy Waszym zdaniem telefon powyżej 3000 zł. Zachęcamy również do komentowania – szczególnie, jeśli Wasz faworyt z jakiegoś powodu nie trafił do rankingu.
[ANKIETA:1332]

Źródło: www.telepolis.pl

Autopay integruje się z e-TOLL i ułatwia przejazdy płatnymi drogami

24.09.2021 15:32


Autopay e-Toll integracja płatne drogi
Autopay umożliwia już opłacanie przejazdu na państwowych płatnych drogach. Rozwiązanie to zostało właśnie udostępnione dla klientów biznesowych. Jednocześnie trwają prace, by klientom indywidualnym udostępnić tak zwany bilet autostradowy.
Autopay to system do szybkich płatności, dzięki któremu kierowcy od 2019 roku mogą automatycznie, bez zatrzymywania się przy bramkach, opłacać przejazdy na autostradzie AmberOne A1 (Toruń-Gdańsk) oraz A4 Katowice - Kraków. Od 23 września tego roku za pomocą Autopay kierowcy mogą regulować płatności także za przejazdy drogami publicznymi objętymi systemem poboru opłat e-TOLL (w tym autostrady A2 Konin – Stryków oraz A4 Wrocław – Sośnica). Tym samym Autopay staje się najbardziej kompleksowym rozwiązaniem umożliwiającym wygodne płatności za przejazd państwowymi i koncesjonowanymi odcinkami autostrad w Polsce.
 
 
W pierwszej kolejności usługa Autopay jest dostępna dla firm, w tym dla jednoosobowych działalności gospodarczych. Wynika to z faktu, że e-TOLL jest przeznaczony przede wszystkim dla pojazdów ciężkich (powyżej 3,5 tony), zobowiązanych do opłacania tak zwanego e-myta.

Autopay w prostych krokach


Aby móc automatycznie opłacać przejazd za pomocą Autopay na płatnych drogach, należy wejść na stronę autopay.pl/e-toll, skonfigurować konto firmowe w ramach Autopay Flota oraz zgłosić pojazdy, które mają zostać włączone do systemu e-TOLL. Chcąc korzystać z automatycznych rozliczeń za pomocą Autopay, zgłoszone pojazdy muszą posiadać tzw. OBU (urządzenie pokładowe podłączane do akumulatora, zapalniczki lub stacyjki pojazdu).
Podczas rejestracji w systemie Autopay Flota, należy ustanowić zabezpieczenie na swoim koncie (jako wpłatę pieniężną). Po przejazdach wystawiane będą noty obciążeniowe za każdy przejazd, podobnie jak w rozwiązaniach znanych choćby z kart flotowych. Rozliczenia z systemem e-TOLL za pośrednictwem Autopay odbywają się w pełni automatycznie.
Z Autopay regularnie korzysta już 700 tysięcy kierowców - a są to nie tylko osoby prywatne, ale także przedsiębiorcy czy kierowcy aut służbowych. Naszym celem jest, by Autopay stał się w pełni kompleksowym systemem umożliwiającym kierowcom aut osobowych i ciężarowych, w pełni automatyczne płacenie za przejazdy wszystkimi płatnymi odcinkami dróg w Polsce, zarówno koncesjonowanymi jak i państwowymi.

– powiedział Miłosz Kurzawski, członek zarządu Autopay Mobility
Rejestracja do systemu e-TOLL za pomocą Autopay Flota oraz rozliczanie opłat za pomocą Autopay niesie szereg korzyści dla przedsiębiorców i właścicieli flot. Oprócz możliwości automatycznego poboru opłat za niemal każdy odcinek płatnej drogi w Polsce jest to także między innymi otrzymywanie zbiorczych faktur za wszystkie opłacone przejazdy, dostęp do rozbudowanych raportów, tańsze przejazdy autostradą A4 Katowice-Kraków oraz możliwość odliczenia od podatku do 500 zł od każdego zarejestrowanego w e-TOLL pojazdu.

Autopay dla kierowców indywidualnych


System e-TOLL umożliwia także uiszczanie opłat drogowych przez kierowców pojazdów osobowych. Zgodnie z planem, od 1 grudnia 2021 roku otwarte zostaną wszystkie bramki na płatnych odcinkach państwowych autostrad A2 Konin – Stryków oraz A4 Wrocław – Sośnica, czyli nie będzie już możliwe wnoszenie opłaty za przejazd przy punktach poboru opłat. Oznacza to, że kierowcy aut lekkich będą płacili za przejazd przy użyciu aplikacji e-TOLL lub kupując wcześniej bilet autostradowy.
Aktualnie zespół Autopay pracuje nad rozwiązaniem dla biletu autostradowego, czyli nad opcją dla klientów indywidualnych. Szczegóły usługi będą podane do wiadomości późną jesienią tego roku.

Jak działa e-TOLL?


E-TOLL to następca systemu poboru opłat viaTOLL, dobrze znanego polskim kierowcom ciężarówek. Z systemu e-TOLL korzystać mają zarówno kierowcy pojazdów ciężkich, jak i aut osobowych. Celem nowego systemu jest usprawnienie przejazdu po wybranych odcinkach dróg poprzez wyeliminowanie konieczności uiszczania opłat na bramkach oraz popularyzację elektronicznych płatności za autostrady.
Działanie systemu e-TOLL oparte jest na technologii pozycjonowania satelitarnego. System wyznacza pozycję użytkownika przy zastosowaniu pozycjonowania satelitarnego z wykorzystaniem wirtualnych bramownic. Aby dane lokalizacyjne trafiły do systemu, auta zobowiązane są do skorzystania z jednego z kilku dostępnych rozwiązań:
  • aplikacji mobilnej Ministerstwa Finansów e-TOLL PL, dostępnej na telefony z systemem Android i iOS,
  • lokalizatora fabrycznie zamontowanego w pojeździe, czyli tzw. ZSL (Zewnętrznego Systemu Lokalizacyjnego),
  • urządzenia pokładowego, tzw. OBU (On Board Unit).

Korzystanie z e-TOLL wymaga rejestracji w systemie oraz akceptacji regulaminu. Dla większości właścicieli firm transportowych i przewozowych przejście na e-TOLL wiąże się także z wymianą urządzeń pokładowych (certyfikowanych przez Ministerstwo Finansów). Wymianę urządzeń należy dokonać do końca września 2021 roku, gdy przestanie działać stary system viaTOLL.
 
 

Tagi: Android, CES, iOS, OCZ, Tegra, IEM, NAS, IKO
Źródło: www.telepolis.pl

Redmi 9 wiecznie żywy? Redmi 9 Activ wchodzi na rynek

24.09.2021 15:30

Aż korci mnie, żeby zapytać, po co Redmi 9 Activ zadebiutował na rynku, ale sobie daruję. Najważniejsze jest bowiem to, że mimo wszystko klienci będą mogli kupić przyzwoicie wyposażony smartfon w przystępnej cenie. Bo właśnie z takim mamy tu do czynienia. Specyfikacja Redmi 9 Activ Mocną stroną tego smartfona niewątpliwie jest jego design, ponieważ Xiaomi przygotowało wersje kolorystyczne, które przyciągają wzrok i mogą się podobać. Moim osobistym faworytem jest ta niebiesko-zielona, ale nie mniej ciekawa jest też ta różowo-fioletowa – […]

Źródło: www.tabletowo.pl

Jak zapewnić bezpieczeństwo w samochodach autonomicznych? Kluczowa jest integracja systemów i ochrona danych

24.09.2021 13:30


Transformacja cyfrowa w motoryzacji zachodzi na wielu poziomach – od możliwości zakupu pojazdów online, przez sposób konfigurowania systemów w samochodach, po ich konserwację, produkcję i spedycję. Ważny wpływ na te procesy ma sieć 5G, która umożliwia wprowadzenie szybkich łączy do pojazdów autonomicznych

Tagi: CES, Tegra
Źródło: www.telix.pl

Tanio, taniej, realme narzo 50i. Jest też troszkę droższy realme narzo 50A

24.09.2021 12:30

Kto nie idzie do przodu, ten się cofa. Marka realme doskonale sobie zdaje z tego sprawę, szczególnie że ma bardzo ambitne plany na najbliższą przyszłość. Na rynku zadebiutowały kolejne dwa nowe smartfony tego producenta. Specyfikacja realme narzo 50i, cena Pierwszy to budżetowy model, którego cena zaczyna się już od 7499 rupii (równowartość ~400 złotych) za wersję z 2 GB RAM i 32 GB pamięci wbudowanej. Wariant z 4 GB RAM i 64 GB pamięci wewnętrznej kosztuje natomiast w Indiach 8799 […]

Tagi: Tegra, EA, Smartfon
Źródło: www.tabletowo.pl

reklama
Kontakt z nami