Wiadomości z tagiem Tegra  RSS
SoftBank pracuje nad bezprzewodową siecią przesyłu energii

26.11.2021 14:21

Możliwość ładowania urządzeń mobilnych bez konieczności użycia kabla od lat rozpala wyobraźnię inżynierów i wielu użytkowników. Japoński SoftBank, znany z finansowania rozwoju nowych technologii i jeden z największych telekomów w kraju, zbliża się do osiągnięcia tego celu. Dużą rolę we wdrożeniu nowego rozwiązania ma odegrać infruktura sieci 5G.

Tagi: Tegra, WD
Źródło: www.wnp.pl

Co grają w kinach? Filmowe premiery tego tygodnia

26.11.2021 2:00

Jesteś ciekaw, co warto obejrzeć dzisiaj w kinach? Sprawdź dzisiejszą listę premier i nowości oraz gdzie można je zobaczyć.

Tagi: Tegra, WD
Źródło: pcworld.pl

Dworczyk wysłał szefowi 300polityka draft przemówienia Morawieckiego z prośbą o poprawki

25.11.2021 20:49

Według screena zamieszczonego w serwisie Poufna Rozmowa Michał Dworczyk w marcu br. przesłał Łukaszowi Mężykowi, szefowi serwisu 300polityka.pl, wstępną wersję przemówienia Mateusza Morawieckiego z prośbą opinię i poprawki. Mężyk na razie nie odniósł się do ujawnienia tego screena.

Tagi: Razer, Tegra
Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Docplanner wchodzi do Niemiec, przejmuje od Burdy platformę jameda

24.11.2021 20:55

Platforma Docplanner, służąca do umawiania wizyt lekarskich przez internet, kupuje od wydawnictwa Hubert Burda Media serwis jameda, lidera tego segmentu w Niemczech. To kolejny zagraniczna akwizycja realizowana przez Docplannera.

Tagi: Tegra, EA, IEM, Uber
Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Nowy, stylowy zestaw słuchawkowy dla graczy od Genesis

24.11.2021 18:13

Ocena designu to rzecz gustu, ale skoro producent określa Genesis Neon 600 RGB White mianem stylowego zestawu to nie wypada tego pomijać. A czy można się z takim stwierdzeniem zgodzić?

Źródło: www.benchmark.pl

Golden Joystick Awards 2021 – wybrano najlepsze gry oraz sprzęt wszech czasów

24.11.2021 17:09

Golden Joystick Awards 2021 to najstarsza tego typu imreza, podczas której wyłaniane są najlepsze produkcje roku, wybrane przez graczy. Odbyła się po raz 39. i tym razem nagrodzono także sprzęt i grę wszech czasów.

Źródło: www.benchmark.pl

Black Friday: elektryczny rower Xiaomi za pół ceny

24.11.2021 16:01


Xiaomi Black Friday rower elektryczny za pół ceny
Zbliża się Black Friday 2021. Na ten dzień Xiaomi przygotowało promocję, w ramach której można kupić rower Mi Smart Electric Folding Bike taniej aż o 2500 zł, czyli o połowę.
Xiaomi Mi Electric Folding Bike to składany rower elektryczny, wyposażony w litowo-jonowy akumulator Samsung 18650 o pojemności 5800 mAh, dający mu zasięg do 45 km. Bezszczotkowy silnik o mocy 250 W pozwala osiągnąć maksymalną prędkość 25 km/h. Pojazd wyposażony jest w komputer, za pomocą którego możemy zmieniać tryb pracy, a także śledzić moc, prędkość, przebyty dystans czy zużycie energii.
 
 
 Po złożeniu rower ma kompaktowe rozmiary, co ułatwia transport pojazdu. Mi Smart Electric Folding Bike waży 15 kg, a rozłożony ma wymiary 1010 x 540 x 1290 mm (wysokość x szerokość x długość).
Xiaomi Mi Smart Electric Folding Bike

Rower Xiaomi taniej w Black Friday


Xiaomi Mi Smart Electric Folding Bike od godziny 10:00 w piątek 26 listopada tego roku w sklepie na stronie mi-home.pl będzie można kupić za 2499 zł. To aż o 2500 zł taniej niż zwykle (50%). Liczba dostępnych pojazdów w promocyjnej cenie będzie ograniczona. Firma Xiaomi przygotowała również inne obniżki z okazji czarnego piątku. Znajdziemy je .
 
 

Źródło: www.telepolis.pl

Aplikacja iTaxi zintegrowana z mapami Petal. Wkrótce również na zegarkach Huawei Watch 3

24.11.2021 14:36


Huawei Petal iTaxi integracja Huawei Watch 3
Aplikacja iTaxi, służąca do zamawiania przejazdów, zostanie wkrótce zintegrowana z Petal Maps, autorskimi mapami firmy Huawei. Obie firmy pracują również nad przygotowaniem aplikacji iTaxi na inteligentne zegarki z serii Huawei Watch 3.
Na początku listopada tego roku w Lizbonie miało miejsce wydarzenie Huawei Developer Conference (HDC.Europe). Podczas konferencji przedstawiciele iTaxi oficjalnie ogłosili zbliżającą się integrację ich aplikacji z Petal Maps. Już w grudniu 2021 roku użytkownicy najnowszych smartfonów Huawei z HMS, w tym najnowszego wprowadzonego niedawno do Polski modelu , będą mogli korzystać z map Petal oraz zamawiać przejazdy iTaxi z poziomu map. Do końca roku aplikacja iTaxi ma być także dostępna na smartwatchach Huawei z serii Watch 3.
 
 
 
Aplikacja iTaxi była jedną z pierwszych polskich aplikacji do zamawiania przejazdów zintegrowaną z Huawei Mobile Services. Dla użytkowników smartfonów z HMS dostępna jest od czerwca 2020 roku.
Naszym celem zawsze była szeroka dostępność usług, dlatego nie mogło nas zabraknąć na platformie AppGallery, jak również w Petal Maps. Mobility as a Service (MaaS) to koncepcja, która zakłada odejście od prywatnych środków transportu na rzecz mobilności świadczonej jako usługa. Nasza współpraca z Petal Maps świetnie wpasowuje się w tę koncepcję. Następnym krokiem w naszej współpracy z Huawei będzie zapewnienie użytkownikom jeszcze większej możliwości kontroli i wygody w zamawianiu przejazdów dzięki integracji naszej aplikacji z zegarkiem.

– powiedział Gaweł Boguta, dyrektor IT, członek zarządu iTaxi.pl S.A.
Konferencja Huawei Developer Conference przyciągnęła ponad 300 deweloperów i liderów biznesu, którzy wymieniali się doświadczeniami związanymi z rozwojem Huawei Mobile Services. Wśród zaproszonych partnerów było wielu przedstawicieli branż, takich jak e-commerce, transport, płatności mobilne czy zdrowie, a także firmy współpracujące z Huawei w ramach rozwoju HMS Core i Huawei Ads.
Podczas konferencji Huawei zaprezentował również dane o rozwoju HMS, który angażuje już 5,1 miliona zarejestrowanych deweloperów na całym świecie, a liczba aplikacji zintegrowanych z HMS Core osiągnęła poziom 173 tysięcy (81% więcej niż przed rokiem). Dystrybucja aplikacji w ciągu pierwszych trzech kwartałów 2021 roku wyniosła 332,1 miliarda. Każdego miesiąca ze sklepu AppGallery korzysta ponad 560 milionów użytkowników, w tym 42 miliony w Europie. Z Petal Maps w Europie korzysta ponad 7 milionów użytkowników miesięcznie.
 
 

Źródło: www.telepolis.pl

Galaxy Watch 4 - nowości i aktualizacje po premierze [24.11.2021]

24.11.2021 13:35

Samsung zaprezentował swój najnowszy smartwatch - Galaxy Watch 4. W tym miejscu zbieramy wszystkie przeszłe przecieki oraz najnowsze informacje na temat tego urządzenia.

Źródło: pcworld.pl

T-Mobile rozwija usługę SD-WAN

24.11.2021 9:35


T-Mobile rozwija usługę SD-WAN
Usługa SD-WAN od T-Mobile upraszcza i optymalizuje budowę sieci korporacyjnych, poprawiając jakość, możliwości analityczne i kontrolę sieci.
„SD‑WAN od T‑Mobile” to nowoczesne, zintegrowane rozwiązanie, upraszczające zarządzanie siecią WAN poprzez integrację funkcji sieciowych i bezpieczeństwa oraz wykorzystanie mechanizmu centralnego zarządzania wszystkimi elementami sieci. Jego wyróżnikami są przede wszystkim optymalizacja ruchu na poziomie aplikacji, zaawansowany system bezpieczeństwa, możliwość realizacji wielodostępu w modelu aktywnych łączy, rozbudowana analityka big data pozwalająca na analizę parametrów jakościowych oraz możliwość pełnej integracji z istniejącą siecią MPLS. SD‑WAN umożliwia optymalne wykorzystanie przepustowości oraz zwiększenie wydajności aplikacji czy minimalizację utraty pakietów.
 
 
Usługa oferowana jest od września 2020 roku. Od tego czasu T‑Mobile chwali korzyści, jakie niesie ze sobą SD‑WAN, wsłuchując się też w oczekiwania klientów i rozwijając ofertę. Obecnie operator posiada w portfolio rozwiązania trzech dostawców: Versa Networks, Cisco Meraki oraz Cisco Viptela. Dzięki temu T‑Mobile może dostosować usługę pod indywidualne potrzeby konkretnego klienta, w zależności od technicznych wymagań, wykorzystywanych aplikacji, działania na zasobach chmurowych, rozległości sieci, aktualnie stosowanych rozwiązań, liczby oddziałów czy też od budżetu.
Podczas analiz, wdrożenia i zarządzania SD‑WAN, klientowi towarzyszy zespół inżynierów T‑Mobile, rozwijających funkcjonalności i możliwości oferowanej usługi i rozwiązań jednego z trzech dostawców. Dzięki temu możliwa jest nie tylko optymalizacja kosztów, ale również dopasowanie usługi pod nowe potrzeby klienta. Takie podejście pozwala na odpowiednie dostosowanie technologii oraz ułatwia przeprowadzenie całego procesu, od pomysłu i zapotrzebowania na zarządzany SD‑WAN w firmie, przez analizy i wdrożenie, po zapewnienie ciągłości technologicznej i dalszy rozwój technologii w przyszłości.
By zachęcić klientów do wdrożenia w ich firmach SD‑WAN i pomóc w wyborze konkretnej platformy, T‑Mobile przygotowało specjalną publikację w formie e-booka. Ponad 40-stronicowy materiał to kompendium wiedzy na temat technologii i korzyści biznesowych wynikających z jej zastosowania. Zawiera informacje na temat perspektyw jej rozwoju, opinie ekspertów oraz przykłady wdrożeń. Czytelnik znajdzie tam również informację, jak SD‑WAN odpowiada na wyzwania związane z pracą zdalną i tego, w jaki sposób wspiera powszechnie wykorzystywane rozwiązania Unified Communications, przyczyniając się do wzrostu efektywności pracy z domu. Przewodnik dostępny jest .
 
 

Źródło: www.telepolis.pl

reklama
Kontakt z nami