Wiadomości z tagiem ISA  RSS
Jak odliczyć dojazdy do pracy od podatku w Niemczech?

07.10.2022 11:41

Niemiecki system fiskalny słynie z wysokich podatków. Ile w tym racji? Nie da się ukryć, że obowiązkowe opłaty są stosunkowo wysokie, jeśli porównać je z krajami sąsiednimi. Różnicę tę odczuwają szczególnie Polacy, którzy zdecydowali się na emigrację zarobkową za zachodnią granicę. Należy jednak wziąć pod uwagę, że na wysokość ostatecznej opłaty podatkowej wpływają liczne ulgi i możliwości odpisania części dochodu od kwoty opodatkowanej, a Polacy mogą z nich korzystać w tym samym stopniu, co obywatele Niemiec. W naszym poradniku dowiesz się, jak odliczyć dojazdy do pracy od podatku. Czy warto to robić? Sprawdź!

Tagi: LG, WD, ISA, IEM, NAS
Źródło: di.com.pl

OPPO Reno9 porzuci "rozczarowującego" Snapdragona 7 Gen 1 ze swojego poprzednika na rzecz bardziej niezawodnej platformy 5G

07.10.2022 1:29

Plotka | OPPO podobno ma jeszcze więcej nowych smartfonów z serii Reno Android, które mają zostać wprowadzone na rynek przed końcem 2022 roku. Rzekomo nadchodzące 9 i 9 Pro mają być wyposażone w procesory od Qualcomm i MediaTek, które można opisać jako wypróbowane i przetestowane, a nie nowe. Oczekuje się również, że wylądują z aparatami głównymi, które choć mają wysoką rozdzielczość, również nie są niczym nowym na rynku.

Źródło: www.notebookcheck.pl

Co oglądać w weekend - Netflix, HBO MAX, Disney+, Amazon Prime, kina

06.10.2022 22:00

Przed nami interesujący tydzień, jeśli chodzi o premiery na serwisach streamingowych i w kinach. Co warte podkreślenia, najciekawiej prezentują się produkcje rodzime. Na Netflixie w końcu pojawi się miniseria, opowiadająca o pamiętnych wydarze...

Tagi: Amazon, Netflix, ISA, EA
Źródło: www.ppe.pl

Grupa naTemat zwiększyła wpływy o jedną trzecią, bez dywidendy dla Lisa i Jędrzejczyka

06.10.2022 20:58

Trzy spółki wydające serwisy z Grupy naTemat w ub.r. osiągnęły łącznie wzrost przychodów o 31 proc. do 16,02 mln zł i 2,9 mln zł zysku netto. Zdecydowanie największa firma Glob360 nie wypłaci dywidendy swoim udziałowcom Tomaszowi Lisowi i Robertowi Jędrzejczykowi.

Tagi: ISA, NaTemat
Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Elon Musk chce zwrotu Krymu Rosji. "Jest internetowym trollem"

06.10.2022 20:34

Amerykański miliarder Elon Musk zaproponował na Twitterze nowe referendum, pod nadzorem ONZ, w sprawie ukraińskich terytoriów, pozostawienie Rosji Krymu i "status neutralny" dla Ukrainy. Wywołało to falę krytyki, a nawet reakcję ze strony prezydenta Ukrainy Wołodymira Zełeńskiego. - Elon Musk doskonale czuje media społecznościowe,  przyciąga i utrzymuje zainteresowanie internetowej społeczności stawiając na virale, memy, kontrowersje. Nie pierwszy raz swoimi wpisami na Twitterze budzi kontrowersje, elektryzuje internet. Bywa wizjonerem zatroskanym losami świata, ale i internetowym trollem popularyzującym pseudonaukowe teorie - ocenia Urszula Podraza, ekspertka ds. komunikacji.

Tagi: Razer, Twitter, ISA, EA
Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Soundtracki z gier #1 - czyli nie umiem pisać o muzyce więc zacznę.

06.10.2022 20:32

Ten soundtrack rozdawany prawdopodobnie na jakichś nieokreślonych czy też niezidentyfikowanych przeze mnie targach zawiera, jak sama nazwa wskazuje, wybrane utwory z gry A Plague Tale Innocence. Autorem kompozycji jest znany w muzyczno-growym świadk...

Tagi: WD, ISA, IEM, IKO
Źródło: www.ppe.pl

Nowa darmówka w Epic Game Store. ToeJam & Earl: Back in the Groove! za darmo od 13 października

06.10.2022 17:12


W ofercie EGS pojawiła się dość skromna zapowiedź na przyszły tydzień. W kolejny czwartek, w ramach rozdawnictwa w , do swoich kont będziecie mogli przypisać ToeJam & Earl: Back in the Groove! za darmo.

Tagi: ARM, ISA, EA
Źródło: lowcygier.pl

The Invincible - graliśmy w grę na motywach powieści Stanisława Lema. Pierwsze wrażenia z podróży na Regis III

06.10.2022 17:00

Niezwyciężony autorstwa Stanisława Lema doczeka się adaptacji w formie gry wideo. The Invincible zadebiutuje dopiero w 2023 roku, ale miałem okazję zapoznać się z fragmentem tej produkcji.Pomimo ogromnego sukcesu Wiedźmina twórcy gier dość rzadko sięgają po dzieła polskich pisarzy. W ostatnich latach coś jednak wyraźnie się w tym temacie zmieniło, bo w produkcji znajduje się między innymi  od wrocławskiego The Dust oraz na motywach Niezwyciężonego, które tworzone jest przez zespół Starward Industries...

Tagi: CES, OCZ, ISA
Źródło: naekranie.pl

Europejski Miesiąc Cyberbezpieczeństwa – silne hasła kluczem do skutecznej cyberochrony

06.10.2022 14:30


W 2022 roku przypada dziesiąta rocznica ustanowienia przez Agencję Unii Europejskiej ds. Cyberbezpieczeństwa (ENISA) października jako miesiąca, w którym prowadzona jest kampania promująca cyberbezpieczeństwo. W tym roku tematy przewodnie to phishing oraz ransomware.

Źródło: www.telix.pl

reklama
Kontakt z nami