Telekomunikacja  RSS
Rynek Pracy Specjalistów 2021 – Wyjątkowy rok rekrutacji



974 294 – tyle ofert zamieścili pracodawcy na Pracuj.pl w 2021 roku. To zdecydowanie najwyższy wynik w historii serwisu, wskazujący na znaczne ożywienie rekrutacyjne w Polsce. Minione 12 miesięcy przyniosło kolejne fale COVID-19 wpływające na rynek pracy, wyjątkowe natężenie rekrutacji i rozwój nowych trendów.

Tagi: HIS, iOS
Źródło: www.telix.pl

Aktywny sezon zimowy z Samsung AirDresser

#zrodlo

Dla wielu osób sezon zimowy to czas outdoorowych przygód. Takie aktywności jak jazda na nartach czy trekking wymagają zaopatrzenia się w specjalistyczną odzież, która chroni przed zimnem, ale także przed uszkodzeniami ciała.

Źródło: www.telix.pl

Sony na targach CES® 2022



W środę 5 stycznia w Las Vegas rozpoczęły się targi CES® 2022, będące dla firmy Sony okazją do zaprezentowania się zarówno na fizycznym stoisku, jak i online.

Tagi: CES, OCZ, Sony
Źródło: www.telix.pl

VISION-S Prezentacja na CES 2022, wejście w nową fazę



Podczas targów CES 2020 firma Sony Group Corporation („Sony”) ogłosiła projekt „VISION-S” — inicjatywę mającą przyczynić się do rozwoju mobilności. Na stoisku firmy prezentowany był wówczas prototyp samochodu. Aby zademonstrować tę koncepcję w praktyce, w grudniu tego samego roku Sony rozpoczęło próby na drogach publicznych w Europie.

Tagi: ATI, CES, OCZ, Sony
Źródło: www.telix.pl

Zostań programistką – Ericsson szkoli i zatrudnia



„For us IT’s possible” to projekt rekrutacyjno-szkoleniowy, mający na celu wzmocnienie pozycji kobiet w zespołach IT Ericsson Polska. W ramach dofinansowanego kursu, trenerzy i trenerki z Software Development Academy wyszkolą i przygotują do pracy w centrach R&D światowego giganta grupę programistek. Aplikacje zbierane są do 20 lutego.

Źródło: www.telix.pl

Drobne przetasowania – Internet mobilny w Polsce (grudzień 2021)



Koniec roku to wyjątkowy czas na refleksję. Okres świąteczno-noworoczny sprzyja wypoczynkowi i wielu z nas tworzy podsumowania i plany na kolejne 12 miesięcy. Dzisiaj spojrzymy nieco uważniej, jak wyglądał rynek Internetu mobilnego w Polsce w grudniu 2021 roku.

Tagi: OCZ, NAS
Źródło: www.telix.pl

Odliczaj dni do premiery serii P50 i odbieraj prezenty – do zdobycia zniżki i vouchery na zakupy na huawei.pl



Huawei zaprasza wszystkich oczekujących na premierę najnowszej flagowej serii smartfonów Huawei P50 – zaplanowanej na 26 stycznia – do udziału w atrakcyjnej promocji, w której do wygrania są kupony zniżkowe do sklepu huawei.pl. Promocja potrwa do 8 lutego lub do wyczerpania zapasów.

Źródło: www.telix.pl

Wzrost mediany maksymalnych zarobków w IT o 9,5 proc. do 18,4 tys. zł netto – raport No Fluff Jobs za 2021 rok



No Fluff Jobs – jedyny portal z ogłoszeniami IT dostępny w 6 krajach i 8 wersjach językowych – podsumowuje ubiegły rok w branży. Z przygotowanego przez firmę raportu „Rynek pracy IT w Polsce w 2021 roku” wynika, że mediana górnych widełek wynagrodzeń w roku 2021 wyniosła 18,4 tys. zł netto, co oznacza wzrost o 9,5 proc. w stosunku do roku ubiegłego.

Tagi: iOS
Źródło: www.telix.pl

Bezobsługowa Żabka Nano podbija Europę



Grupa Żabka jest obecnie największą siecią sklepów autonomicznych w Europie – uruchomiła 25 sklepów wspieranych przez sztuczną inteligencję, o nazwie Żabka Nano. Innowacyjny koncept, pozwalający na szybkie zakupy bez kasjerów, kolejek i gotówki, jest precyzyjnie dostosowany do charakteru lokalizacji oraz profilu klientów.

Tagi: Intel
Źródło: www.telix.pl

Samsung Bespoke Jet™ zapewnia kompleksową pomoc w odkurzaniu, dzięki All-in-One Clean Station™



Firma Samsung Electronics Co., Ltd. ogłosiła wprowadzenie na rynek Bespoke Jet™, bezprzewodowego odkurzacza z All-in-One Clean Station™ gwarantującego higieniczne czyszczenie za sprawą wielowarstwowego systemu filtracyjnego wyłapującego 99,999% zanieczyszczeń.

Tagi: ATI, APU, Samsung, EA
Źródło: www.telix.pl

T-Mobile z nielimitowanymi taryfami z internetem bez ograniczeń dla klientów indywidualnych



Już od 20 stycznia 2022 roku klienci indywidualni T‑Mobile będą mogli zapomnieć o ograniczeniach i cieszyć się tym, co ważne tu i teraz. Wraz z nową – unikalną w skali polskiego rynku telekomunikacyjnego – ofertą abonamentową z internetem 5G bez limitu prędkości i danych będą mogli działać, jak i kiedy chcą.

Tagi: T-Mobile
Źródło: www.telix.pl

Vertiv dołącza do programu partnerskiego RISE w celu opracowania zrównoważonych technik dla centrów danych



Vertiv, globalny dostawca krytycznej infrastruktury cyfrowej i rozwiązań zapewniających ciągłość działania, zawarł nowe partnerstwo z wiodącym szwedzkim instytutem badawczym i partnerem w zakresie innowacyjności RISE Research Institutes of Sweden

Tagi: EA
Źródło: www.telix.pl

Najciekawsze statystyki dotyczące gier mobilnych w 2021 roku



Najciekawsze statystyki dotyczące gier mobilnych w 2021 roku, które zawierają ważne informacje na temat rynku gier mobilnych, danych demograficznych graczy mobilnych, monetyzacji i marketingu mobilnego.

Tagi: Onet
Źródło: www.telix.pl

Schneider Electric z czterema nagrodami za innowacyjność na targach CES 2022



Schneider Electric, lider w dziedzinie cyfrowej transformacji zarządzania energią i automatyki oraz najbardziej zrównoważona korporacja na świecie w 2021 roku w rankingu Corporate Knights, otrzymał cztery nagrody za innowacyjność podczas targów technologicznych CES 2022.

Tagi: CES, ZTE
Źródło: www.telix.pl

Phishing, smishing, vishing – cyberzagrożenia w sezonie wyprzedażowym



Trwający sezon wyprzedażowy to czas szczególnej aktywności cyberprzestępców. Hakerzy często korzystają z zabiegów socjotechnicznych, których popularność nie słabnie, gdyż wciąż znajdują się ludzie podatni na manipulacje. Klienci sklepów online muszą więc być szczególnie ostrożni, ponieważ w gorączce zakupów łatwo jest dać się nabrać nawet na najprostsze oszustwa.

Źródło: www.telix.pl

Dostawy w e-commerce a ekologia



Rynek e-commerce, m.in. z powodu wprowadzanych w czasie pandemii lockdown’ów czy ograniczeń w handlu stacjonarnym, bardzo się rozwinął. Zakupy w dużej mierze przeniosły się do sieci, a samo posiadanie e-sklepu stało się wręcz koniecznością.

Źródło: www.telix.pl

Oferta tygodnia ze smartfonami vivo



Dzisiaj Orange startuje z nową ofertą tygodnia dla klientów indywidualnych. Ma dla nas tańsze smartfony vivo.

Źródło: www.telix.pl

Logitech wprowadza nowości w swoim oprogramowaniu – Sync rozszerza zakres obsługi dla użytkowników niezależnie od ich miejsca pracy



Od teraz oprogramowanie Sync będzie współpracować z kamerami internetowymi, zestawami słuchawkowymi i stacją dokującą Logi Dock. Zmiana zapewni kompleksowe rozwiązanie do zarządzania urządzeniami, które obejmuje biura domowe i osobiste miejsca pracy. Co to oznacza dla pracujących w trybie mieszanym?

Tagi: Logitech
Źródło: www.telix.pl

Samsung zaskakuje – odkurzacz do zadań specjalnych Samsung Jet™ w promocji na social selling



Bezprzewodowy odkurzacz Samsung Jet to lekkie i poręczne urządzenie o mocy silnika do 550 W, stworzone do zadań specjalnych. Usprawnia codzienne porządki i zwiększa ich efektywność. Teraz, wykorzystując kod rabatowy, opublikowany w mediach społecznościowych wybranych influencerów, można kupić go 400 zł taniej na jet.samsung.pl.

Tagi: Samsung, Blik, IKO
Źródło: www.telix.pl

Polski Ład: branża księgowa podnosi stawki i notuje wzrost liczby Klientów



Według Krajowej Izby Biur Rachunkowych usługi księgowych podrożały już nawet o 30 %, a mimo to branża odczuwa coraz większy napływ klientów. To efekt paniki wywołanej wprowadzeniem Polskiego Ładu, który wszedł w życie nawet pomimo faktu, że organizacje zrzeszające środowiska księgowych zgłaszały do Ministerstwa Finansów zastrzeżenia odnośnie zbyt obszernych przepisów i zdecydowanie zbyt krótkiego czasu na ich wdrożenie w życie.

Tagi: WD, IEM
Źródło: www.telix.pl

Nowy rzecznik i zmiany organizacyjne – Poczta Polska wzmacnia obszar komunikacji i stawia na promocję marki



Największa firma logistyczna w Polsce ogłosiła zmiany, jakie wprowadziła w obszarze komunikacji i marketingu z początkiem bieżącego roku. Nowym rzecznikiem prasowym Poczty Polskiej został Daniel Witowski. Justyna Siwek, która dotychczas pełniła tę funkcję, zostaje w spółce. Będzie odpowiadać za połączony Dział Komunikacji – wewnętrznej i zewnętrznej.

Źródło: www.telix.pl

Precyzyjne odwzorowanie kolorów, mniej odblasków i ochrona oczu – Telewizory Samsung na 2022 r. z pierwszymi certyfikatami

#zrodlo

Tegoroczne telewizory Samsung QLED i lifestyle’owe zostały docenione przez wiodące na świecie instytucje certyfikujące za ochronę wzroku i technologię odwzorowania kolorów. Informacja ta zbiega się w czasie z prezentacją tych nowości na targach CES 2022.

Źródło: www.telix.pl

Zimowa Oferta VIVE dla miłośników VR



Z okazji VIVE Winter Sale firma HTC VIVE oferuje swoje produkty w promocyjnej cenie.

Tagi: HTC, VR, HTC Vive
Źródło: www.telix.pl

Jak AI zmienia branżę gier



Sztuczna inteligencja jest aktualnie jedną z technologii, która ma największy wpływ na życie człowieka i jego przyszłość. AI znajdziemy nawet w takich urządzeniach jak pralki, nie wspominając o programach komputerowych, które mogą na przykład wpływać na wyświetlane w sieci reklamy.

Tagi: Intel, IEM
Źródło: www.telix.pl

Acer wprowadza systemy Windows 11 SE oraz Windows 11 for Education do laptopów TravelMate B3 i TravelMate Spin B3

#zrodlo

W ofercie Acer pojawią się komputery z systemem operacyjnym Windows 11 SE, czego przykładem są laptopy Acer TravelMate B3 i Acer TravelMate Spin B3. Przenośne 11,6-calowe urządzenia zostały zaprojektowane z myślą o szkolnej rzeczywistości.

Źródło: www.telix.pl

Samsung Electronics ogłasza tegoroczne inicjatywy, które mają za zadanie sprawić, aby sprzęty AGD były bardziej przyjazne dla środowiska



Nowe działania obejmują m.in. innowacje w zakresie ekologicznych funkcji w urządzeniach oraz zrównoważone opakowania pozwalające zredukować ilość odpadów.

Tagi: OCZ, Samsung
Źródło: www.telix.pl

Samsung wspiera programistów na całym świecie, udoskonalając swój program zdalnego laboratorium testowego



Developerzy z całego świata mogą wirtualnie i zdalnie testować nowe aplikacje na tysiącach urządzeń Samsung Galaxy

Źródło: www.telix.pl

T-Mobile pierwszym operatorem w pełni dostępnym dla osób Głuchych



T‑Mobile, jako pierwszy operator telekomunikacyjny, wprowadził kompleksową dostępność dla Głuchych. Oznacza to, że już we wszystkich salonach sprzedaży oraz poprzez infolinie klienci mogą skorzystać z usługi tłumacza języka migowego.

Źródło: www.telix.pl

Laptop z 1989 do wydobycia Bitcoinów – zarobi jednego Dolara w ciągu 584 mln lat



Entuzjasta stworzył oprogramowanie do wydobywania bitcoinów na dosyć nietypowym laptopie – Toshiba T3200sx z procesorem 386. Jednak na pierwsze efekty przyjdzie trochę poczekać.

Źródło: www.telix.pl

Orange Polska z certyfikatem Systemu Zarządzania Środowiskowego



Orange Polska jako pierwszy operator w Polsce otrzymał certyfikat Systemu Zarządzania Środowiskowego (ISO 14001:2015) w zakresie usług stacjonarnych i mobilnych. Certyfikat   potwierdza, że dla operatora ochrona środowiska jest ważna oraz że zmniejsza on swój wpływ na środowisko. To dowód na to, że Orange Polska konsekwentnie realizuje strategię i inicjatywy #OrangeGoesGreen.

Źródło: www.telix.pl

reklama
Wybierz kategorię
reklama
Kontakt z nami