Telekomunikacja  RSS
Huawei wspiera edukację o Celach Zrównoważonego Rozwoju ONZ w ramach World Urban ForumHuawei został partnerem inicjatywy KATO Urban Corner. Ta specjalna strefa spotkań i rozmów o ekologii oraz zrównoważonym rozwoju miast powstała w samym centrum Katowic w ramach odbywającego się w dniach 26-30 czerwca Światowego Forum Miejskiego ONZ, ale swoją edukacyjną misję będzie pełnić do końca września. W tym czasie Huawei zorganizuje szereg warsztatów dla studentów z zakresu technologii dla ekologii czy rozwoju talentów w branży ICT.
Z okazji Światowego Forum Miejskiego ONZ w Katowicach do końca września rozmieszczonych zostało 11 punktów tematycznych, skupiających się na Celach Zrównoważonego Rozwoju ONZ, do których dostęp jest bezpłatny i otwarty bez rejestracji dla wszystkich mieszkańców oraz turystów. Będą to m.in. strefy: relaksu, nauki, innowacji, centrum, miasta, muzyki, kultury i sztuki. Pierwszą z nich jest KATO Urban Corner - miejsce spotkań i przestrzeń dla dzieci, młodzieży i dorosłych do realizacji ciekawych warsztatów.
Huawei wskaże kierunek pozytywnych zmian
Huawei jako firma o silnych kompetencjach w zakresie technologii informatyczno-telekomunikacyjnych oraz innowacyjnych rozwiązań energetycznych angażuje się od wielu lat w inicjatywy na rzecz inkluzji społecznej, edukacji cyfrowej czy promocję dobrych nawyków ekologicznych. Swoimi doświadczeniami w tym zakresie eksperci Huawei oraz partnerzy biznesowi będą dzielić się z odwiedzającymi strefę KATO Urban Corner. Firma zaplanowała m.in. spotkania ze studentami we wrześniu, podczas których:
Majka Lipiak, prezeska partnerskiej Fundacji Leżę i Pracuję pokaże jak można zaplanować zmianę świata na lepszy w ramach warsztatów ze stosowania metody Theory of Change.
Aleksander Jakubczak, dyrektor ds. rozwiązań 5G w Huawei Polska opowie o sieciach najnowszej generacji oraz ich potencjale dla ochrony planety i budowy nowoczesnych miast przyszłości.
Twórcy aplikacji Sensideer zademonstrują z kolei swoją koncepcję innowacyjnego systemu do wczesnego ostrzegania kierowców o obecności zwierząt na drodze oraz opowiedzą o potencjalne edukacyjnym programu Seed for the Future, jednego z czołowych globalnych programów Huawei na rzecz edukacji oraz inkluzji cyfrowej.
Bez względu na to czy mówimy o ochronie klimatu lub aktywizacji zawodowej osób wykluczonych cyfrowo, w Huawei zawsze stawiamy na edukację w obszarze kluczowych wyzwań współczesnego świata. Jest ona fundamentem zrównoważonego rozwoju naszych własnych technologii i produktów, ale także zobowiązaniem wobec społeczeństw, w których działamy i których jesteśmy częścią. Wierzymy, że dzięki edukacji możemy inspirować młode talenty, liderów biznesowych i całe społeczeństwa do realnych zmian, które pomogą nam stworzyć bardziej zielony, inkluzywny świat, a inicjatywy takie jak KATO Urban Corner na pewno to ułatwiają
mówi Ryszard Hordyński, dyrektor ds. strategii i komunikacji w Huawei Polska.
Znacznie więcej niż edukacja
Odwiedziny w KATO Urban Corner zaplanowane zostały jako kompleksowy proces edukacyjny, który w kilku krokach pozwala na wyciągnięcie wniosków i wprowadzenie ich w życie. Część wystawowa pozwala zapoznać się z 17 celami zrównoważonego rozwoju na przykładzie Katowic, a następnie pokazuje jak można je realizować w mieście. Odwiedzający w ramach interaktywnych gier otrzymują szansę, by poznać proste sposoby na to, jak na co dzień przyczyniać się do ich spełniania.
Więcej informacji i pełne kalendarium wydarzeń towarzyszących dostępne jest na stronie internetowej www.katourbancorner.pl

Źródło: www.telix.pl

Czy q-commerce to właściwy kierunek dla całego handlu?Pandemia pokrzyżowała wiele planów, ale wpłynęła też na rozwój trendu szybkich dostaw, zwłaszcza w branży gastronomicznej. Q-commerce coraz częściej przygląda się też segment spożywczy. Choć sklepy stacjonarne – a zwłaszcza super- i hipermarkety – są nadal dominującym kanałem sprzedaży żywności, to ich udział spada z roku na rok kosztem kanału online, który „uśmiecha się” do ekspresowych dostaw.

Tagi: ZTE
Źródło: www.telix.pl

Technologia VoLTE i Wi-Fi Calling już dostępna dla klientów usługi komórkowej UPCWszyscy klienci usługi komórkowej UPC mogą już korzystać z technologii VoLTE, pozwalającej na realizowanie połączeń głosowych najwyższej jakości w technologii LTE. Jednocześnie, klienci zyskali także dostęp do Wi-fi Calling - usługi umożliwiającej realizację połączeń głosowych poprzez sieć wifi, bez konieczności instalowania dodatkowych aplikacji czy komunikatorów w telefonie.

Źródło: www.telix.pl

Tenda A27 – wzmacniacz sygnału Wi-Fi 6 AX1800A27 to extender Wi-Fi 6 przeznaczony do dużych domów. Dzięki prędkości bezprzewodowej do 1201 Mb/s w paśmie 5 GHz i do 574 Mb/s w 2,4 GHz, znacznie zwiększa prędkość Wi-Fi w porównaniu ze wzmacniaczami Wi-Fi 5.

Tagi: Wi-Fi
Źródło: www.telix.pl

Technologia wykorzystywana przez kasyna onlineBranża hazardu online pod względem innowacji dawno wyprzedziła swój odpowiednik w stacjonarnych kasynach. W internetowych domach gry znajdziemy nie tylko wirtualne wersje popularnych slotów w rodzaju Hot Chance czy innych Gaminatorów. Każde kasyno online stanowi mariaż kilku nowych technologii, które zapewniają sprawne funkcjonowanie całej platformy

Tagi: IEM
Źródło: www.telix.pl

Raport Amazon o ochronie marek

#zrodlo

Najnowszy „Raport o ochronie marek” (Brand Protection Report) przedstawia działania Amazon w zakresie ochrony klientów, marek i partnerów handlowych przed podrobionymi produktami.

Tagi: Amazon
Źródło: www.telix.pl

Bespoke Home Life – Domowy ekosystem urządzeń połączonychCzęść druga serii poświęcona jest rozszerzonej usłudze Samsung SmartThings Home Life, integrującej aż sześć usług SmartThings, wspierającej użytkowników w gotowaniu, zarządzaniu energią, pielęgnacji ubrań, kontroli nad stanem powietrza, opiece nad zwierzętami czy w codziennym dbaniu o dom. SmartThings Home Life oferuje spersonalizowane doświadczenia, aby sprostać różnorodnym potrzebom użytkowników na całym świecie.

Tagi: Samsung
Źródło: www.telix.pl

Cisco i organizacja non-profit Pharrella Williamsa zmieniają oblicze edukacjiMuzyk, twórca filmów, zdobywca nagrody Grammy, nominowany do Oskara przedsiębiorca i filantrop Pharrell Williams wykorzystuje nowoczesne technologie na rzecz zmiany sposobów nauki, jakie znamy. Opowiedział o tym podczas konferencji Cisco Live 2022, gdzie rozmawiał z CEO firmy Chuckiem Robbinsem.

Tagi: OCZ, Cisco, IEM
Źródło: www.telix.pl

Tańsze, odnowione smartfony na wakacjeZ okazji zakończenia roku szkolnego wystartowała promocja, w której obniżyliśmy ceny odnowionych smartfonów. W ofercie abonamentowej polecamy odnowionego iPhone’a 8 64 GB Renewd klasa A+ taniej o 96 zł przy zakupie Planu 60 i Orange Love Standard. Z kolei w ofercie bez abonamentu mamy więcej odnowionych telefonów do wyboru:

Źródło: www.telix.pl

Kontrola, szybkość i precyzja – Oto nowa mysz gamingowa Bloody W90 ProKażdy gracz, zarówno amator, jak i profesjonalista, potrzebuje myszki, która zapewni mu pełną kontrolę i pozwoli szybko reagować w sytuacjach, które tego wymagają. Właśnie taki produkt na rynek wprowadza marka Bloody. Gamingowa mysz Bloody W90 Pro oferuje zaawansowane technologicznie rozwiązania pozwalające na dostosowanie wielu ustawień do własnych potrzeb, zachowując przy tym bardzo atrakcyjną cenę.

Tagi: Tegra, EA, Mysz
Źródło: www.telix.pl

Rozrywka w sieci – jak zabić nudę przy pomocy komputera i Internetu?Choć życie w XXI. wieku przepełnione jest ciągłym pędem, czasem zdarzy się, że znajdziesz chwilę dla siebie. Gdy jest to tylko chwila, z pewnością szybko wymyślisz, jak dobrze ją wykorzystać. Zmieniając ten krótki okres w kilka godzin, a nawet dni, może pojawić się pewien problem. Sprawdź jednak poniższe pomysły, które pokażą Ci, jak miło spędzić czas przy pomocy tego, co zapewne zawsze masz pod ręką.

Tagi: Tegra, WD
Źródło: www.telix.pl

Stanowisko nadawców komercyjnych wobec zmiany harmonogramu refarmingu„27 czerwca br. zakończy się proces zmiany częstotliwości i standardu nadawania naziemnych stacji telewizyjnych – z DVB-T na DVB-T2. W wyniku decyzji Urzędu Komunikacji Elektronicznej na wniosek Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji inaczej potraktowano telewizje prywatne, a inaczej telewizję publiczną, która w przeciwieństwie do nadawców komercyjnych nie musi przechodzić na nowy standard nadawania DVB-T2.

Tagi: ARM, CES, DVB-T, iOS, IEM
Źródło: www.telix.pl

Ponad połowa Polaków nie wie, jak zareagować w przypadku wycieku danychCo trzeci Polak boi się wycieków danych osobowych. Równocześnie mniej niż połowa z nas wiedziałaby, co należy w takiej sytuacji zrobić. A największe problemy z tym mieliby seniorzy, którzy nie mają wystarczającej wiedzy na temat tego, kto i w jaki sposób przetwarza nasze dane osobowe. Taki obraz polskiego społeczeństwa wyłania się z badania serwisu ChronPESEL.pl

Tagi: OCZ, EA, NAS
Źródło: www.telix.pl

Test HTC Vive 2 Pro – VR idzie poziom wyżej

#zrodlo

VIVE Pro 2 to kolejna odsłona popularnej serii okularów dla profesjonalistów i entuzjastów, która ma szereg udoskonaleń. Co się zmieniło ? Testujemy nowe gogle od HTC

Tagi: Tesla, HTC, VR, HTC Vive
Źródło: www.telix.pl

Blisko ⅓ pracowników potwierdza, że w ich firmach wprowadzono oficjalną etykietę online – nowe dane ClickMeetingPolski ClickMeeting po 12 miesiącach zrealizował kolejne badanie dotyczące etykiety online, w celu sprawdzenia, jak zmieniły się zachowania i postawy uczestników spotkań online. Rok temu ponad połowa ankietowanych chciała, żeby wprowadzono jasne zasady podczas rozmów w sieci. Dziś 30 proc. badanych deklaruje, że w ich firmach...

Tagi: WD, EA
Źródło: www.telix.pl

Oclean Endurance – elektryczna szczoteczka soniczna do zębów w promocyjnej cenieW sklepie internetowym AliExpress niedługo można będzie nabyć inteligentną szczoteczkę soniczną do zębów Oclean Endurance. 27 czerwca warto skorzystać z promocyjnej ceny i sporo zaoszczędzić.

Tagi: Intel, EA
Źródło: www.telix.pl

Test Motorola moto g22 – też atrakcyjny

#zrodlo

Motorola moto g22 to najnowszy smartfon z rodziny moto g. Telefon ten wyróżnia się eleganckim designem, a w jego wnętrzu kryją się liczne zaawansowane funkcje. Urządzenie ma system czterech aparatów fotograficznych o rozdzielczości 50 MP, wyświetlacz Max Vision o przekątnej 6,5” i częstotliwości odświeżania 90 Hz, a także baterię o dużej pojemności 5000 mAh, która dostarcza energii do załatwiania spraw przez cały dzień.  

Źródło: www.telix.pl

Klucz Windows 10 Pro OEM znacznie taniej? Obniżki do 30% z kodem X25

#zrodlo

Windows 10 za 58 zł? to możliwe w najnowszej promocji Whokeys. Dostępne także Office oraz Windows 11 w atrakcyjnych cenach.

Źródło: www.telix.pl

Już 1500 hot-dogów zaserwował klientom Żabki Nano robot Robbie10 dni wystarczyło, aby robot Robbie wydał klientom Żabki Nano 1500 kultowych hot-dogów. To średnio 150 ciepłych przekąsek na dobę! Nowatorskie, pierwsze tego typu rozwiązanie na rynku funkcjonuje od niedawana w bezobsługowym, całodobowym sklepie Żabka Nano przy ul. Dobrej 54 w Warszawie. Robbie przygotowuje hot-dogi w trzech prostych krokach, zgodnie z zamówieniem klienta. Urządzenie powstało przy współpracy Żabki i VeloxAlpha S.A.

Tagi: Tegra, IEM
Źródło: www.telix.pl

132 zespoły z całego świata mierzą się w finale Huawei ICT Competition

#zrodlo

W siedzibie głównej Huawei w Chinach trwają globalne finały Huawei ICT Competition 2021-2022. Łącznie 132 drużyny z 43 krajów dostały się do tej fazy konkursu po rozegraniu zawodów na poziomie krajowym i regionalnym. Ze względu na pandemię, wszyscy finaliści będą brali udział w finałowych zmaganiach w formie online. Łącznie inicjatywa przyciągnęła 150 tys. studentów reprezentujących ponad 2000 uniwersytetów i szkół wyższych z całego świata.

Tagi: Huawei
Źródło: www.telix.pl

EY i Akademia Leona Koźmińskiego będą wspólnie kształcić w obszarze zrównoważonego rozwojuW ramach podjętej współpracy EY oraz Akademia Leona Koźmińskiego uruchamiają nowy kierunek studiów podyplomowych – Zasady Zrównoważonego Rozwoju dla Biznesu. W czasie zajęć słuchacze, przede wszystkim członkowie zarządu oraz menadżerowie, będą poszerzać swoją wiedzę na temat zielonej transformacji, a w szczególności o zmianach klimatycznych będących kluczowym wyzwaniem prowadzenia biznesu we współczesnym świecie.

Tagi: IEM
Źródło: www.telix.pl

Stowarzyszenie Ruch Samorządowy TAK! Dla Polski i Stowarzyszenie Program Czysta Polska podpisały porozumienie o współpracy

#zrodlo

Stowarzyszenie Ruch Samorządowy TAK! Dla Polski oraz Stowarzyszenie Program Czysta Polska będą współpracowały w obszarach związanych z promocją i realizacją zielonej transformacji energetycznej Polski. Czysta, tania i wytwarzana lokalnie energia stanowi istotny element tworzenia lokalnej, samorządowej niezależności energetycznej, a także dobrej jakości życia mieszkańców i konkurencyjności polskiej gospodarki. - Wszystkim zależy, aby Polki i

Tagi: ISA, EA, Polska
Źródło: www.telix.pl

LG ARTCOOL Beige – nowy klimatyzator pokojowy w stylowym, beżowym kolorzeFirma LG Electronics rozszerzyła dostępną na polskim rynku ofertę klimatyzatorów pokojowych z serii ARTCOOL o nowy model – ARTCOOL Beige. Urządzenie wyróżnia się stylowym, beżowym kolorem, zaawansowanymi rozwiązaniami w zakresie oczyszczania powietrza oraz wysoką wydajnością działania.

Tagi: LG, OCZ
Źródło: www.telix.pl

Po dwuletniej przerwie powraca BialJam – wydarzenie dla pasjonatów tworzenia gierW dniach od 1 do 3 lipca na Wydziale Informatyki Politechniki Białostockiej odbędzie wyjątkowe wydarzenie dla fanów tworzenia gier – gamejam. To VI edycja BialJam organizowanego przez studentów Politechniki Białostockiej z inicjatywy koła "Vector". Impreza wraca po przerwie spowodowanej pandemią.

Tagi: Vectra
Źródło: www.telix.pl

Play z 10 000 stacji

#zrodlo

W sieci Play działa już 10 000 stacji bazowych! Co to oznacza? Operator realizuje swoją strategię i udowadnia, że rozbudowa własnej infrastruktury jest priorytetem. Cały zespół Sieci bardzo intensywnie pracował przez wiele lat, aby zbudować to, czym obecnie możemy dzielić się z naszymi klientami.

Tagi: Play, Opera, EA, NAS
Źródło: www.telix.pl

Fundacja Widzialni i duże marki tworzą forum dyskusji o dostępności towarów i usługBusiness Accessibility Forum (BAF) to inicjatywa partnerska Fundacji Widzialni, Allegro, Microsoft Polska, Orange Polska i Santander Bank Polska. Forum będzie płaszczyzną do dyskusji i wymiany doświadczeń, aby lepiej odpowiedzieć na zobowiązania wynikające z Europejskiego Aktu o Dostępności.

Źródło: www.telix.pl

Acer ogłasza wyścig o przyszłość Ziemi97% prac naukowych o klimacie wskazuje zgodnie, że to człowiek odpowiada za globalne ocieplenie - wskazuje portal Nauka o klimacie. Dlatego właśnie Acer Polska rozpoczyna akcję edukacyjną, w której zachęca każdego z nas do walki o lepszą przyszłość dla naszego domu - Ziemi. Nagrodą jest bezpieczna przyszłość dla kolejnych pokoleń ludzkości. Dołączysz? “We współczesnym świecie

Tagi: Acer, iMac, OCZ, IEM, NAS, Polska
Źródło: www.telix.pl

Huawei Matebook D16 – test niedrogiego laptopa z ekranem 16 caliTuż przed wakacjami 2022 Huawei zaprezentował nowego notebooka średniej klasy – Matebooka D16. Ten 16-calowy laptop, z zainstalowanym systemem Windows 11, przeznaczony jest do użytkowników, którzy mają ograniczony budżet na zakup komputera, oczekujących jednocześnie zaawansowanych rozwiązań i dobrej wydajności.

Źródło: www.telix.pl

Tarasowy The Terrace teraz w zestawie z dedykowanym soundbaremW ramach letniej promocji, kupując telewizor The Terrace do 30 czerwca br. można otrzymać dedykowany soundbar w zestawie. The Terrace to telewizor do zadań specjalnych stworzony w myślą o widzach, którzy chcą cieszyć się świetnej jakości rozrywką także poza domem – na tarasie lub w ogrodzie.

Źródło: www.telix.pl

Huawei zaprezentował gamę zaawansowanych i innowacyjnych produktów – Wśród nich między innymi nowe 16-calowe laptopy MateBook D 16 i 16s, flagowy składany smartfon Mate Xs 2, przełomowe słuchawki FreeBuds Pro 2 oraz nowe smartfony z serii novaMając na uwadze potrzeby klientów, Huawei stworzył potężny ekosystem produktów, które wykorzystując sztuczną inteligencję, zapewniają niezwykłą płynność użytkowania. Strategia koncentruje się na 6 głównych obszarach: innowacyjnych smartfonach, produktach niebędącymi smartfonami, ekosystemie HMS, usługach dla biznesu, rozwiązaniach dla motoryzacji oraz inteligentnym domu. 

Źródło: www.telix.pl

reklama
Wybierz kategorię
reklama
Kontakt z nami