Telekomunikacja  RSS
Zdobądź oryginalny klucz Windows 10 Pro OEM – 14 USDSklep WHOKEYS oferuje spore zniżki na oprogramowanie Microsoft sięgające 25%. Na przykład system Windows 10 kupimy w promocji za 14 Dolarów.

Źródło: www.telix.pl

Xiaomi Mi 11i – kompromis pomiędzy ceną a flagowcemPod koniec marca do portfolio Xiaomi trafił kolejny model z serii MI 11, czyli Mi 11i. Został on  wyposażony w najnowszy procesor Snapdragon 888, płaski wyświetlacz E4 AMOLED, odświeżanie ekranu 120 Hz, Dolby Atmos, dwa głośniki oraz baterię o pojemności 4520mAh. A wszystko to w eleganckiej obudowie i cenie już od 2799 zł. 

Źródło: www.telix.pl

Nowa kampania programu smartDOM – giga oferta sieci Plus dla klientów Polsat BoxRuszyła nowa kampania skierowana do klientów Polsat Box – „Wybierz swoje wszystko” w ramach programu smartDOM. W przygotowanej dla klientów Polsat Box giga ofercie Plus oferuje nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y oraz 30 GB za 30 zł miesięcznie. Do tego dwa nowoczesne telefony 5G do wyboru: Samsung Galaxy A52s 5G lub Oppo Reno5 Z 5G w supercenie.

Źródło: www.telix.pl

Cyfryzacja w praktyce – Huawei udostępnia 11 sektorowych rozwiązańPodczas HUAWEI CONNECT 2021 firma Huawei zademonstrowała 11 innowacyjnych rozwiązań opartych o realne scenariusze biznesowe i technologiczne dla klientów z sektorów energetycznego, usług publicznych, transportu, finansów i produkcji.

Tagi: Huawei, NEC, EA
Źródło: www.telix.pl

Fotowoltaika od Orange dla małych i średnich firmOrange rozszerza ofertę rozwiązań Internetu Rzeczy (IoT) dla małych i średnich przedsiębiorstw. Na pierwszy ogień idzie Smart Energy, czyli inteligentne instalacje fotowoltaiczne z naszym Energy Controllerem.

Tagi: Orange, Intel, NAS
Źródło: www.telix.pl

Jak zapewnić bezpieczeństwo w samochodach autonomicznych? Kluczowa jest integracja systemów i ochrona danychTransformacja cyfrowa w motoryzacji zachodzi na wielu poziomach – od możliwości zakupu pojazdów online, przez sposób konfigurowania systemów w samochodach, po ich konserwację, produkcję i spedycję. Ważny wpływ na te procesy ma sieć 5G, która umożliwia wprowadzenie szybkich łączy do pojazdów autonomicznych

Tagi: CES, Tegra
Źródło: www.telix.pl

Polski startup pomoże monitorować awarie sieci elektroenergetycznych przy wsparciu 5GStartup Smart PD rozwija system zdalnego monitoringu wyładowań niezupełnych, odpowiadających za większość awarii sieci elektroenergetycznych. Polski system diagnostyczny dla operatorów sieci elektroenergetycznych powstaje w ramach S5 - Akceleratora Technologii 5G w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (ŁSSE) oraz we współpracy ze specjalistami firmy Ericsson.

Źródło: www.telix.pl

Powłoki antybakteryjne oraz inteligentne funkcje dostępu w ultrabookach AcerNajnowsze ultrabooki Acer zdecydowanie odpowiadają na potrzeby dzisiejszego społeczeństwa, które nastawione jest na użytkowanie inteligentnych i bezpiecznych urządzeń. Nowoczesne powłoki antybakteryjne zapewniają ochronę przed drobnoustrojami, zapewniając komfort pracy, natomiast inteligentny asystent Cortana ułatwia realizację codziennych zadań.

Tagi: Acer, Intel, OCZ, EA, NAS, Cortana
Źródło: www.telix.pl

Tylko ⅓ Polaków w czasie spotkań online nie zajmuje się innymi sprawami – Wciąż mamy problem z zachowaniem się w świecie wirtualnymW odnalezieniu się w nowych sytuacjach bardzo pomaga zachowywanie się według wyznaczonych zasad dobrego wychowania. Dobrze widać to w wynikach badania polskiego ClickMeeting, według którego ponad połowa respondentów chciałaby wprowadzenia jasnych zasad zachowania na spotkaniach online.

Tagi: IEM
Źródło: www.telix.pl

Huawei: innowacyjność to fundament cyfrowego rozwoju

#zrodlo

Podczas HUAWEI CONNECT 2021 Eric Xu, rotacyjny prezes Huawei zaprezentował najnowsze, autonomiczne rozwiązania chmurowe i sieciowe dla przedsiębiorstw. Bazujące na sztucznej inteligencji technologie są przykładem stałego zaangażowania Huawei w rozwijanie własnej innowacyjności. Jak stwierdził Eric Xu – jest to warunek dla zbudowania inteligentnego społeczeństwa przyszłości, gdzie każdy ma dostęp do cyfrowych narzędzi.

Tagi: Intel, Huawei, NEC
Źródło: www.telix.pl

Rok Lema – wynalazki, które przewidział genialny wizjoner12 września br. to okrągła, setna rocznica urodzin Stanisława Lema, jednego z najwybitniejszych pisarzy i wizjonerów XX wieku. Z tego powodu Sejm RP ustanowił 2021 Rokiem Lema, a w kraju odbywają się liczne wydarzenia kulturalne, jak: LEMiada 2021 we Wrocławiu, Bomba Megabitowa w Krakowie czy Odyseja Lemowska w Gdyni nawiązujące do tegorocznego jubileuszu.

Tagi: OCZ, ISA, IEM
Źródło: www.telix.pl

Wideorejestrator Full HD wielkości kluczyka – Transcend DrivePro 10

#zrodlo

DrivePro 10 – najmniejszy spośród wideorejestratorów samochodowych marki Transcend jest już dostępny w Polsce. Niewielkie rozmiary pozwalają na montaż urządzenia na przedniej lub tylnej szybie bez zakłócania pola widzenia kierowcy.

Źródło: www.telix.pl

70% Polaków przyznaje, że w ich mieście jest zbyt wiele aut – Wnioski z badania FREE NOWKorki i trudności z parkowaniem to główne problemy wskazywane przez co drugiego mieszkańca polskich miast. 7 na 10 Polaków twierdzi, że w ich mieście jest zbyt wiele aut prywatnych, a co piąty zwraca uwagę na zły wpływ zanieczyszczeń z pojazdów na środowisko. Jednak nadal to własne auto jest jednym z najbardziej preferowanych środków transportu przez zamieszkałych w największych polskich miastach.

Tagi: iOS, IEM
Źródło: www.telix.pl

Sony Xperia 10 III – pierwszy model 5G z nowej serii tegoż producentaSony Xperia 10 III, to pierwszy model z nowej serii tegoż producenta. Na rynku pojawiła się również Sony Xperia 1 III, ale ona jeszcze nie trafiła do naszych rąk.  Nowy model 10 III, to przede wszystkim kompaktowy smartfon i do tego pierwszy przedstawiciel popularnej serii Xperia 10 wyposażony technologię sieci komórkowych 5G obsługiwaną przez platformę mobilną 5G Qualcomm Snapdragon 690.

Źródło: www.telix.pl

T-Mobile na topie, srebrne Orange – Internet mobilny w Polsce (sierpień 2021)Sierpień to szczyt sezonu urlopowego. Wielu z nas zdecydowało się w tym roku na aktywny wypoczynek w kraju. Służyła ku temu pogoda, a przede wszystkim chęć ominięcia skomplikowanych procedur związanych z wciąż trwającym stanem epidemicznym. Czy wzmożone podróże wewnątrz Polski wpłynęły na kondycję Internetu mobilnego nad Wisłą? Sprawdzamy to w najnowszym, sierpniowym rankingu RFBENCHMARK.

Źródło: www.telix.pl

Konferencja Digital Dragons po raz kolejny połączyła ze sobą specjalistów z branży gier z całego świata1400 uczestników wydarzenia, 94 wykładowców z całego świata, 67 merytorycznych wykładów, 14 godzin sesji Q&A. Zakończyła się trzydniowa, jedna z największych w Europie konferencja B2B dla branży gier Digital Dragons.

Źródło: www.telix.pl

Visa umożliwiła cyfryzację płatności już 16 milionom MŚP na całym świecie, a zamierza pomóc łącznie 50 milionom takich przedsiębiorstwVisa ogłosiła, że wsparła w cyfrowej transformacji około 16 milionów małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) na całym świecie. Stanowi to nieco ponad 30% celu, jaki Visa wyznaczyła sobie w ramach wieloletniej inicjatywy zmierzającej do ucyfrowienia 50 milionów MŚP.

Tagi: Vista, ISA, Visa
Źródło: www.telix.pl

Czatbot służy pomocą w PZUPZU zakończył z powodzeniem testy czatbota w Obszarze HR. W ciągu kilku miesięcy pilotażu sztuczna inteligencja udzieliła odpowiedzi na prawie 15 tysięcy zapytań, rozmawiając z ponad 5 tysiącami pracowników. Sukces pilotażu sprawił, że czatbot testowany jest teraz w innych obszarach. To nie jedyny wirtualny asystent, który wspiera PZU.

Tagi: CES, Intel, IEM, PZU
Źródło: www.telix.pl

Superszybki Internet i nowe technologie w Muzeum Narodowym w WarszawieWe wrześniu br. w Muzeum Narodowym w Warszawie rozpocznie się gruntowna modernizacja instalacji teleinformatycznej. 25 km okablowania, 72 punkty dostępowe WiFi i o 20 procent lepszy sygnał – dzięki współpracy z Huawei w przyszłym roku podczas zwiedzania MNW będzie można skorzystać z superszybkiego, bezpłatnego Internetu.

Tagi: Huawei, OCZ
Źródło: www.telix.pl

Microsoft Surface Laptop 4 – czwarta odsłona cieszącego się popularnością urządzeniaMicrosoft Surface Laptop 4, to już czwarta odsłona cieszącego się popularnością urządzenia. Nowa generacja została zoptymalizowana pod kątem pracy w ekosystemie Microsoft. Z zewnątrz został zachowany kultowy design, detale i wysokiej klasy materiały.

Źródło: www.telix.pl

Najwydajniejsza karta dla górników – NVIDIA CMP 170HX wykazuje rekordową wydajność w kopaniuPrzeznaczona specjalnie do kopania kryptowalut, Nvidia CMP 170HX osiągnęła niesamowite wyniki podczas pierwszych testów. Jej hashrate podczas wydobywania Ethereum wnosi 164 MH/s.

Tagi: NVIDIA
Źródło: www.telix.pl

Ericsson przetestował Network Slicing 5G z Deutsche Telekom i SamsungiemEricsson, Deutsche Telekom i Samsung pomyślnie zakończyli pierwszy na świecie test rozwiązania end-to-end (E2E) Network Slicing w sieci 5G. Test przeprowadzono w laboratorium Deutsche Telekom w Bonn na komercyjnym urządzeniu Samsung S21 podłączonym do zestawu VR.

Źródło: www.telix.pl

Flagowy telewizor Sony Full Array LED 4K HDR BRAVIA XR X95J w wersji 65″ już dostępny w sklepach

#zrodlo

Firma Sony poinformowała, że telewizory Full Array LED 4K HDR BRAVIA XR X95J z ekranem 65″ są już dostępne w sklepach. Modele z serii X95J są flagowymi telewizorami Full Array LED 4K HDR z rodziny Sony BRAVIA XR, wyróżnionymi nagrodą CES 2021 Innovation Award.

Tagi: ATI, CES, Sony, AVI, 4K, Telewizor
Źródło: www.telix.pl

vivo otwiera nowe możliwości dzięki samodzielnie zaprojektowanemu układowi obrazowania V1Firma vivo zaprezentowała swój nowy, samodzielnie zaprojektowany Imaging Chip V1 podczas konferencji prasowej, która odbyła się w zeszłym tygodniu w Shenzhen w Chinach. W trakcie wydarzenia firma vivo przedstawiła układ obrazowania V1 i opowiedziała o swoich czterech długoterminowych kierunkach strategicznych.

Tagi: ZTE
Źródło: www.telix.pl

Zarobki nawet do 50 tys. zł: Najlepiej opłacane technologie w branży IT w 2021 roku – dane No Fluff JobsOkazuje się, że specjaliści zajmujący się cyberbezpieczeństwem, mogą w tym roku liczyć na zarobki sięgające nawet 23 tys. zł + VAT. Z kolei Senior Data Architekci, pracujący w niszowej technologii MongoDB, mogą liczyć na zarobki rzędu nawet 50 tys. zł netto + VAT.

Tagi: Netia
Źródło: www.telix.pl

LG ogłasza globalny konkurs dla startupów, aby pozyskać nowe firmy do centrum innowacjiW konkursie „Mission for the Future” poszukiwane są innowacyjne rozwiązania podnoszące jakość życia
LG Electronics (LG) ogłasza rozpoczęcie globalnego konkursu dla startupów Mission for the Future, którego celem jest opracowywanie innowacyjnych technologii i pomysłów biznesowych torujących drogę ku przyszłości.

Tagi: LG, OCZ
Źródło: www.telix.pl

4 GB za gole PolakówPolska reprezentacja w piłce nożnej zaimponowała swoją skutecznością, wygrywając mecz z Albanią 4:1. Jesteśmy coraz bliżej awansu na Mundial 2022. Tradycyjnie klienci Orange otrzymują 4 GB internetu.

Tagi: Orange, Polska
Źródło: www.telix.pl

Powrót do szkoły z T-Mobile – laptop Lenovo w najlepszej cenie na rynku i Office 365 w prezencieOperator T-Mobile przygotował specjalną ofertę, w ramach której klienci mogą zakupić laptopy w wyjątkowo atrakcyjnych cenach. Na szczególną uwagę zasługuje model Lenovo Ideapad 1, dostępny w naszej sieci za jedyne 1399 zł, czyli obecnie w najlepszej cenie na rynku.

Źródło: www.telix.pl

Już ponad 2600 stacji T-Mobile obsługują technologię 5GKończą się wakacje, ale nie rozbudowa sieci 5G T-Mobile. W ostatnich dniach sierpnia klienci T-Mobile mogą korzystać z ponad 2600 stacji obsługujących tę technologię, a kolejne zostaną uruchomione już w najbliższych dniach.

Tagi: T-Mobile, ERP
Źródło: www.telix.pl

Oryginalny klucz Windows 10 Pro OEM za zaledwie 14 DolarówSklep WHOKEYS oferuje spore zniżki na oprogramowanie Microsoft sięgające 25%. Windows 10 kupimy w promocji za 14 Dolarów.

Źródło: www.telix.pl

reklama
Wybierz kategorię
reklama
Kontakt z nami