Porady  RSS
Na czym polega kupno domeny internetowej?


Czym jest kupno domeny internetowej? Wiele osób, które chcą mieć swoją własną stronę internetową nie wiedzą jak dokonać zakupu domeny, dlatego w tym artykule postaramy się to wytłumaczyć. Zakup i rejestracja domeny internetowej krok po kroku Tak na prawdę domeny nie można kupić, ponieważ są one tylko rejestrowane. Wybraną nazwę można zarejestrować na kilka lat, ale nigdy nie będzie ona […]

Tagi: WD
Źródło: pcfaq.pl

Jak doprać białe tenisówki?


Białe tenisówki są hitem na lato. Gdy tylko robi się ciepło i słonecznie, to właśnie one stanowią największą konkurencję dla sandałów i balerin. Dzięki nim letnie stylizacje nabierają lekkości i wakacyjnego uroku, jednak trzeba przyznać, że dość szybko się brudzą. Na szczęście jest wiele sposobów na pozbycie się zabrudzeń z białych tenisówek!

Tagi: NEC
Źródło: di.com.pl

Jak rozliczyć PIT?


Każdy dorosły obywatel jest w obowiązku rozliczyć się raz do roku z Urzędem Skarbowym. Rok w rok należy złożyć deklarację pit o wysokości osiągniętego dochodu bądź naszej straty z poprzedniego roku podatkowego. Jest to obowiązek każdego podatnika bez wyjątków.

Tagi: Razer, NAS
Źródło: di.com.pl

Czym jest hosting z certyfikatem SSL?


Wiele osób zastanawia się, czy warto postawić na hosting SSL. Strona internetowa powinna stanowić połączenie funkcjonalności, niezawodności oraz bezpieczeństwa. Nie bez znaczenia jest również koszt, jaki generuje jej utrzymanie. Znalezienie najkorzystniejszej oferty może okazać się prawdziwym wyzwaniem dla osób bez doświadczenia. Należy zaznaczyć, że nie ma konieczności nawiązywania długoterminowej współpracy. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby przetestować interesujący hosting, co […]

Tagi: WD, IEM, Hosting
Źródło: pcfaq.pl

Rejestrator jazdy – czy to koniec brawurowej jazdy?


Wyruszając w trasę, każdy kierowca ma świadomość tego, że różne sytuacje mogą się wydarzyć. Często nie z winy kierującego, a przez nieuwagę, lub brawurę innego kierowcy dochodzi do wypadku lub kolizji. Gdy na miejscu pojawia się policja, pozostaje słowo przeciwko słowu, jeśli nie ma innych świadków zdarzenia. Na szczęście wymyślono rejestratory jazdy. Czym jest rejestrator jazdy? Rejestrator jazdy inaczej nazywany […]

Tagi: Tegra
Źródło: pcfaq.pl

Zaczął się sezon burzowy. Jak chronić sprzęt domowy?


W ubiegłym roku na początku sezonu burzowego w Polsce jednego dnia uderzało nawet 30 tysięcy piorunów. W szczycie zjawiska obserwowano ponad 260 wyładowań na minutę. Mogą one być zagrożeniem dla domowego sprzętu, ale i mieszkańców, ze względu na ryzyko wzniecenia pożaru w budynku. Do ochrony nie wystarczy jednak piorunochron. Przepięcia w instalacji mogą zdarzyć się nawet wtedy, gdy wyładowanie uderzy w budynek obok. Jak zatem zadbać o bezpieczeństwo elektroniki i domowników?

Tagi: Chrome, OCZ, IEM
Źródło: di.com.pl

Jak być bezpiecznym w internecie? Kluczem jest edukacja i rozumienie zagrożeń


Internet towarzyszy nam przez całe życie, od najmłodszych lat. Dzieci często uczą się obsługiwać ekrany dotykowe, zanim jeszcze nauczą się mówić. Wraz z wszechobecnością internetu pojawiają się też coraz poważniejsze obawy o bezpieczeństwo i prywatność w sieci. Dlatego tak ważne są inicjatywy, które zachęcają wszystkich: dzieci, rodziców i wychowawców do tworzenia bezpiecznej cyberprzestrzeni.

Tagi: NEC, ERP
Źródło: di.com.pl

Bootcampy programistyczne – droga do kariery w IT


IT to jedna z najszybciej rozwijających się branż na całym świecie. Wraz z dynamicznym rozwojem tego sektora nieustannie powstaje wiele nowych miejsc pracy dla specjalistów z tej branży. Mimo tego, iż w Polsce pracuje obecnie około 250 tysięcy programistów, zapotrzebowanie na tego typu specjalistów w dalszym ciągu jest wyższe. W tej chwili w naszym kraju brakuje około 50 tysięcy programistów […]

Źródło: pcfaq.pl

Google Family Link – aplikacja do kontroli rodzicielskiej Google’a.Google Family – aplikacja do kontroli rodzicielskiej Google’a Google Family Link umożliwia rodzicom nastolatków i młodszych dzieci wprowadzenie reguł korzystania z urządzeń cyfrowych obowiązujących w całej rodzinie. Pomagają one dzieciom podczas nauki, zabawy i poznawania świata przez internet. Korzystając z Google Family Link, rodzice mogą sprawować kontrolę nad smartfonem lub tabletem swojej pociechy. Każdy z…

Źródło: www.pclap-alert.pl

Konto dla dziecka. Sprawdź, co warto wiedzieć


Im szybciej wprowadzisz dziecko w świat finansów osobistych, tym lepiej będzie sobie ono radziło z nimi w przyszłości. Nowoczesne rozwiązania w zakresie płatności dadzą ci również gwarancję, że w razie nagłej potrzeby twoje dziecko nie pozostanie bez dostępu do pieniędzy.

Tagi: OCZ, WD
Źródło: di.com.pl

Zaufanie do reklam, a badania laboratoryjne suplementów diety


Istnieje kilka podstawowych wymagań dotyczących badania leków oraz suplementów diety w odniesieniu do ustalonych specyfikacji. Konieczne jest wykorzystywanie naukowo potwierdzonych metod analitycznych, a także badanie każdej partii komponentów, materiałów w trakcie procesu oraz wyrobów już gotowych.

Tagi: CES
Źródło: di.com.pl

Rachunek lokacyjny czy lokata - co będzie lepsze dla przedsiębiorcy?


Prowadzisz firmę i masz nadwyżki finansowe? Pieniądze możesz pomnożyć, jeśli umieścisz je na rachunku lokacyjnym lub lokacie terminowej. Sprawdź, czym różnią się te dwa rozwiązania.

Tagi: WD
Źródło: di.com.pl

Jak otrzymać i na co wydać subwencje z Tarczy Finansowej 2.0


Przedsiębiorcy z 45 branży mogą do 28 lutego ubiegać się o subwencje z Tarczy Finansowej 2.0 Polskiego Funduszu Rozwoju. Osoby fizyczne prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą mogą otrzymać nawet 324 tys. zł., a firmy z sektora MŚP – 3,5 mln zł. Po spełnieniu odpowiednich warunków subwencje mogą zostać w całości umorzone. Pozyskanych środków nie można wydawać m.in. na premie dla pracowników, przedpłatę kredytów czy leasingu.

Tagi: EA
Źródło: di.com.pl

Jak walczyć z zaparciami?


Z zaparciami boryka się coraz większa liczba osób. Jest to dolegliwość, którą trzeba leczyć, gdyż bagatelizowanie tego problemu może mieć poważne konsekwencje. Oczywiście można zapobiegać powstawaniu zaparć, jednak czasami konieczne jest zażycie odpowiednich leków.

Tagi: OCZ
Źródło: di.com.pl

Na co uważać, gdy wybieramy drukarnię online?


Usługi poligraficzne w internecie zyskują na popularności przede wszystkim ze względu na atrakcyjną cenę. Koszt wydruku może być w tym przypadku kilkunastokrotnie niższy niż w stacjonarnych drukarniach.

Tagi: NEC, NAS
Źródło: di.com.pl

Sieć bezprzewodowa Cisco


Sieci bezprzewodowe projektowane w oparciu o standard 802.11 wykorzystują do komunikacji pasmo 2,4GHz, lub 5GHz. Szybkość przesyłanych danych zależna jest od standardu, oraz odległości pomiędzy urządzeniami. Zatwierdzony w styczniu 2014 standard 802.11ac zapewnia wysoki komfort pracy i prędkość transmisji do 1Gb/s. Z kolei zaprezentowany w 2017 roku, ale wciąż nie zatwierdzony standard 802.11ax zapewnia do 10Gb/s. Niezależnie od wybranego standardu planując budowę nowej, lub rozbudowę obecnej infrastruktury sieciowej musimy wyposażyć się w odpowiedni sprzęt – min. anteny, punkty dostępu. Poniżej znajduje się lista kilku najpopularniejszych urządzeń pracujących w ramach sieci bezprzewodowej. Cisco jako światowy lider w dziedzinie technologii sieciowych przeznaczonych [...]

Źródło: kacikpc.pl

Sieć bezprzewodowa Cisco


Sieci bezprzewodowe pozwalają na szybką i wygodną komunikację, oraz wykonywanie pracy zdalnej zachowując przy tym bezpieczeństwo informacji. Produkty firmy Cisco oparte na architekturze Cisco Digital Network Architecture oferują wszechstronne zabezpieczenia, wsparcie dla WiFi 6 (802.11ax) i optymalizację pracy sieci, dzięki analizie danych. Jeżeli zależy Ci na niezawodnych produktach, które spełnią Twoje potrzeby w ramach sieci bezprzewodowych, to warto bliżej przyjrzeć […]

Tagi: Cisco
Źródło: pcfaq.pl

Jaki tablet kupić? Najciekawsze tablety w 2020 roku!


Dużymi krokami zbliża się koniec roku, a to dobry moment, aby podsumować zestawienie najciekawszych tabletów 2020. Jeżeli planujesz zakup tabletu, nie wiesz jakie urządzenie będzie dla Ciebie odpowiednie to przygotowaliśmy zestawienie kilku najciekawszych modeli tabletów. Zobacz, które urządzenia oferują wysoką jakość obrazu, znakomity dźwięk i aparat, oraz baterię z dużą pojemnością, a przy tym wyróżniający się design. Huawei MediaPad T5 […]

Tagi: Huawei, Aparat
Źródło: pcfaq.pl

50 pomysłów na prezenty z sieci pod choinkę


Na mikołajki obdarowujemy się zwykle drobiazgami albo słodyczami. O wiele większym wyzwaniem są zbliżające się święta Bożego Narodzenia, kiedy to św. Mikołaj albo Gwiazdor czy nawet Aniołek (w zależności od regionu) wkłada pod choinkę bardziej wymyślne prezenty. Redakcja Dziennika Internautów przygotowała kilkadziesiąt propozycji - na każdy gust i każdą kieszeń.

Tagi: IEM, IKO
Źródło: di.com.pl

5 trików, które ułatwią zakupy online na Black Friday


Nowe obostrzenia związane z pandemią sprawią, że większość Polaków 27 listopada skorzysta z promocji Black Friday przez internet. Poznaj narzędzia online, które pozwolą Ci znaleźć wyłącznie prawdziwe zniżki od zaufanych sklepów i to zaskakująco szybko.

Tagi: WD
Źródło: di.com.pl

Stopy procentowe - czym są i jakie mają znaczenie


Zmiany stóp procentowych wpływają nie tylko na wysokość rat kredytów czy oprocentowanie lokat, ale oddziałują na całą gospodarkę. Czym właściwie są stopy procentowe, kto i w jaki sposób ustala ich wysokość oraz jak to wpływa na konsumentów i gospodarkę?

Źródło: di.com.pl

Czy ten sklep naprawdę istnieje? Jak sprawdzić czy sklepy w różnych krajach prowadzą zarejestrowaną działalność


Przed kliknięciem „kupuję i płacę” upewnij się, z kim zawierasz umowę. Warto sprawdzić, czy dany sklep prowadzi zarejestrowaną działalność. Europejskie Centrum Konsumenckie przygotowało zestawienie rejestrów internetowych, takich jak polski KRS czy CEIDG, z różnych krajów UE.

Tagi: WD, IEM
Źródło: di.com.pl

Piekarnik vintage dopełni aranżację Twojej kuchni


Piekarniki do zabudowy w stylu retro przeżywają obecnie swój renesans. W opozycji do nowoczesnych i wolnostojących modeli piekarniki w stylu vintage uświetnią wyposażenie każdej kuchni. Jeśli zależy Ci nie tylko na praktycznych funkcjonalnościach tego urządzenia, ale także na wysokiej estetyce i zaaranżowaniu kuchni zgodnie z opracowanym wcześniej konceptem - modele piekarników w stylu retro pozwolą Ci urealnić długo projektowany pomysł na Twoje wnętrze.

Tagi: OCZ, EA
Źródło: di.com.pl

Magiel elektryczny - czym jest i gdzie się go stosuje?


Czy zastanawiałeś się kiedyś, kto prasuje te wszystkie piękne zasłony i firany w hotelowych korytarzach? A kto zajmuje się prasowaniem pościeli, których każdego dnia są setki? Odpowiedź jest prosta- za te zadania odpowiada magiel! Czym jest magiel przemysłowy i jakie są jego zadania?

Tagi: IEM
Źródło: di.com.pl

Wilk do mięsa do użytku przemysłowego - 3 wskazówki, jak wybrać odpowiedni model


Restauracja, masarnia, czy sklep mięsny to miejsca, w których wilk do mięsa wykorzystywany jest non stop podczas codziennej pracy. Z tego powodu inwestujący w niego przedsiębiorcy szukają modeli wydajnych, funkcjonalnych, a jednocześnie tanich. Sprawdź, jak wybrać urządzenie, które spełni wszystkie stawiane mu wymagania.

Tagi: OCZ, WD
Źródło: di.com.pl

Jak wybrać zmywarkę?


Zmywarka do naczyń to urządzenie, które nie tylko ułatwia codzienne prace domowe. Pozwala też zaoszczędzić energię i wodę dzięki ekonomicznej pracy. Mimo że taki sprzęt nie należy do najmniejszych wydatków, staje się nieodłącznym elementem wyposażenia wielu gospodarstw domowych. Jak dobrać odpowiedni model dostosowany do swoich potrzeb? Czym kierować się podczas poszukiwań? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w poniższym artykule.

Tagi: WO??P
Źródło: di.com.pl

Klawiatura komputerowa - jak wybrać i wymienić?


Klawiatura jest nieodłącznym elementem wyposażenia komputerowego. Zdarza się jednak, że zarówno ta w zestawie stacjonarnym, jak i ta w laptopie ulega awarii i konieczna jest wymiana. Jak dobrać właściwą klawiaturę i w jaki sposób ją zamontować, by działała bez zarzutu? W przypadku komputera stacjonarnego nie ma tego problemu, ale jak wymienić klawiaturę w laptopie? To wcale nie jest takie trudne!

Źródło: di.com.pl

Drukarka laserowa - dobry wybór


Urządzenia różnego typu, które otaczają nas na każdym kroku, w wielkim stopniu ułatwiają nam codzienne życie. Bez nich wiele spraw oraz rzeczy wymagałoby o wiele większego nakładu sił czy środków, nie mówiąc już o czasie, jaki byśmy musieli na to poświęcić. Jeśli więc mamy takie możliwości, warto zaopatrzyć się to, co nam jest niezbędnie potrzebne, abyśmy mogli spokojnie egzystować. Telewizor, komputer, pralka, lodówka, drukarka laserowa, itp., na pewno pozwolą nam na uczynienie naszego życia lepszym oraz bardziej wydajnym. Z drugiej zaś strony pamiętajmy o tym, byśmy zawsze mieli czas dla siebie oraz naszych bliskich. Umiejętne korzystanie z różnorodnych innowacji na pewno nam na to pozwoli.

Źródło: di.com.pl

Pralka przemysłowa - jaką wybrać?


Profesjonalne maszyny piorące stanowią niezbędny element wyposażenia nie tylko w pralniach, ale i w wielu innych branżach. Jak więc wybrać pralki przemysłowe idealnie dopasowane do potrzeb? Gdzie możemy kupić profesjonalną pralnicę?

Tagi: EA
Źródło: di.com.pl

Jaką lodówkę wybrać?


Lodówka to urządzenie, które musi znaleźć się w każdym domu. Dobrze, jeśli jest ona odpowiednio dopasowana do naszych codziennych potrzeb. Na co powinniśmy zwrócić uwagę, kupując nową lodówkę? Jak wybrać energooszczędne urządzenie?

Tagi: NAS
Źródło: di.com.pl

reklama
Polecamy
Co musisz wiedzieć o hostingu WordPress?

#zrodlo

Chcesz wybrać idealny hosting dla siebie? Musisz, więc koniecznie przeczytać ten artykuł, z którego dowiesz się najważniejszych informacji o hostingu WordPress. Jaki rodzaj dysku powinien mieć Twój hosting WordPress? Wybierając hosting jest możliwość wybrania kilka rodzai dysków. Jest to: SSD – najczęściej spotykany i jest to szybki dysk półprzewodnikowy, SSD NVMe – to bardzo szybki […]

Tagi: Play, CES, DVI, NEC, SSD, EA, Hosting, IKO
Źródło: cybernecik.pl

reklama
Kontakt z nami