Wiadomości z tagiem Chrome  RSS
Bezpieczny inteligentny dom – jakie rozwiązania pomogą go chronić?

14.08.2022 15:38

Inteligentny dom to nowoczesne rozwiązanie, które przynosi wygodę, wpływa na ekologię oraz poprawia bezpieczeństwo. To ostatnie jest dla nas niezwykle istotne - każdy chce czuć się komfortowo i pewnie w swoim domu. Jakie rozwiązania mogą zwiększyć jego bezpieczeństwo?

Źródło: www.benchmark.pl

Czym jest tunel VPN?

11.08.2022 9:24

Sieci VPN cieszą się coraz większą popularnością, ale wiele ich aspektów może być zagadką. W tym artykule wyjaśniamy, czym jest tunel VPN oraz w jaki sposób chroni naszą aktywność w sieci przed podglądaniem?

Tagi: Chrome, IEM, NAS
Źródło: pcworld.pl

Jak chronić firmę przed prześwietleniem jej przez cyberprzestępców?

09.08.2022 14:00


Wiele firm bazuje na przekonaniu, że jeśli wdrożą rozwiązania zabezpieczające, to cyberprzestępcy zniechęcą się i będą szukali łatwiejszego celu. Takie podejście nie uwzględnia jednak ważnej cechy oszustów – chciwości. Ponieważ oprogramowanie ransomware przynosi niezwykłe dochody, stają się oni jeszcze bardziej przebiegli i poświęcają znacznie więcej energii na przygotowanie rozpoznawczej fazy ataku, między innymi w celu ominięcia mechanizmów ochronnych.

Źródło: www.telix.pl

Edge 104 z ulepszoną ochroną i... lepszym przechodzeniem z Chrome

08.08.2022 9:01

Microsoft opublikował kolejną stabilną wersję swojej przeglądarki. Z tą edycją powraca zachęta do porzucenia innych przeglądarek, w tym Chrome.

Źródło: pcworld.pl

Google znów opóźnia blokowanie plików cookie w Chrome - do 2024 roku

02.08.2022 20:51

Google po raz kolejny przesuwa termin wycofania z Chrome korzystania z plików cookie przez tzw. firmy trzecie. Zapowiada, że nastąpi to dopiero w 2024 roku. Tłumaczy, że dostosowanie technologii do nowych rozwiązań wymaga więcej czasu.

Tagi: Google, Chrome, NAS
Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Jest nadzieja, że Apple Pay w końcu obsłuży inne przeglądarki niż Safari!

01.08.2022 18:55

Antyfani Safari mają się z czego cieszyć. Wsparcie dla Apple Pay ma trafić do przeglądarek od innych firm niż Apple już na iOS 16. Czy to pokłosie ostatnich wymogów antymonopolowych? Apple Pay w przeglądarkach innych firm Dotychczas z usługi płatności Apple korzystać było można wyłącznie w przeglądarce Safari. To ma się zmienić wraz z nadchodzącym iOS 16. Steve Moser zauważył, że w najnowszej becie developerskiej (iOS 16 developer beta 4), przeglądarki takie jak Google Chrome i Microsoft Edge uzyskały obsługę […]

Źródło: www.tabletowo.pl

Minimalna hossa na rynku tabletów, ale najwięksi tracą

01.08.2022 10:05

Sytuacja na rynku tabletów jest dość nielinearna. Segment ten miewał już wiele wzlotów i upadków, a ostatnio znów zaobserwowano minimalny wzrost. Mimo to większość największych producentów nie ma jednak powodów do zadowolenia. Jednocześnie dowiadujemy się, co dzieje się w segmencie Chromebooków – tutaj jest już naprawdę słabo. Niewielki wzrost na rynku tabletów, ale najwięksi producenci i tak zaliczyli spadki Według wstępnych danych, przedstawionych przez IDC, w drugim kwartale 2022 roku w ujęciu globalnym dostarczono 40,5 mln sztuk tabletów, co oznacza […]

Tagi: Chrome, OCZ, WD, EA, INEA
Źródło: www.tabletowo.pl

Edytowanie filmów na Chromebooku? Ta funkcja sprawi, że będzie to niezwykle proste

27.07.2022 20:51

Chromebooki to urządzenia o bardziej podstawowych, prostych funkcjach, definiowanych autorskim systemem ChromeOS. Laptopy te kojarzą się z podstawowymi możliwościami – tj. przeglądaniem internetu czy pracą w edytorze tekstowym. Nadchodząca aktualizacja sprawi jednak, że zyskają funkcję prostego edytowania wideo. Edytowanie filmów na Chromebooku? Tak, i to już tej jesieni System ChromeOS cały czas jest aktualizowany – i dobrze, ponieważ zyskuje nowe udogodnienia i funkcje. Z nadchodzącej ucieszą się przede wszystkim twórcy kreatywni, którzy chcą nieco poprawić swoje świeżo nagrane wideo. Aplikacja […]

Tagi: Chrome, EA, IEM, Laptop
Źródło: www.tabletowo.pl

reklama
Kontakt z nami