Wiadomości z tagiem Phishing  RSS
T-Mobile wprowadza Cyber Know, autorskie rozwiązanie zapobiegające atakom socjotechnicznym

04.07.2024 14:00


Intensywna cyfryzacja i powszechne korzystanie z, także prywatnych, urządzeń mobilnych w biznesie powoduje, że cyberprzestępcy nieustannie doskonalą swoje techniki ataków. Phishing i smishing, wykorzystujące wiadomości e-mail i SMS do wyłudzania danych, są wciąż jednymi z najczęściej stosowanych metod infiltracji systemów informatycznych. W odpowiedzi na te zagrożenia, T-Mobile Polska wprowadza nową usługę – Cyber Know. Usługa

Źródło: www.telix.pl

Twoja paczka nie została dostarczona - to nie Poczta Polska wysłała do Ciebie tę wiadomość

02.07.2024 13:59

Cyberprzestępcy znów atakują, tym razem podszywając się pod Pocztę Polską. Nowa kampania phishingowa ma na celu wyłudzenie poufnych danych i pieniędzy od nieświadomych użytkowników. Dowiedz się, jak rozpoznać oszustwo i chronić się przed zagrożeniami w sieci.

Źródło: di.com.pl

Ransomware, phishing i Generatywna AI w krajobrazie cyberbezpieczeństwa

31.05.2024 11:45

Pomimo, że cyberataki stają się coraz bardziej zróżnicowane, to prym wśród nich nadal wiodą ransomware i phishing. Cyberbezpieczeństwo wkracza jednak na nowy teren generatywnej sztucznej inteligencji. Oznacza to zarówno nowe możliwości obrony, jak i zagrożeń. RANSOMWARE Z opublikowanego przez firmę Sophos raportu State of Ransomware 2024 wynika, że odsetek firm dotkniętych atakami ransomware nieznacznie spadł …

Źródło: itwiz.pl

Masz Netflixa? Rządowa agencja wydała pilne ostrzeżenie

21.05.2024 14:52

W Polsce rozprzestrzenia się niebezpieczna kampania phishingowa, której celem jest wyłudzenie danych osobowych i finansowych.

Źródło: www.ppe.pl

Bankowy trojan Grandoreiro wrócił i atakuje że zdwojoną siłą

20.05.2024 9:19

Grandoreiro zaatakował od marca tego roku ponad 1500 banków znajdujących się w 60 krajach na wszystkich kontynentach, w tym również polskie. Są to masowe ataki phishingowe, które hakerzy inicjują w trybie MaaS (Malware-as-a-Service).

Źródło: www.computerworld.pl

Cyberprzestępcy łowią na informacje o śmierci i pogrzebach

07.05.2024 19:22

Fałszywe informacje o śmierci znanych osób, a także wykorzystywanie prawdziwych ogłoszeń o pogrzebach i nekrologów, w celu snucia cyberprzestępczych intryg – to jedna z bardziej niegodnych strategii phishingowych. Eksperci ds. cyberbezpieczeństwa przestrzegają, że cyberprzestępcy nie mają jednak zahamowań i w wątpliwy moralnie sposób są w stanie wykorzystać ludzkie emocje, smutek, dezorientację czy ciekawość, związaną z informacjami o śmierci znanych lub znajomych osób.

Tagi: Intel, HIS, WD, Phishing, ERP
Źródło: di.com.pl

Dostałeś takiego SMS-a? Uważaj, to nie InPost!

28.04.2024 11:57

Cyberprzestepcy po raz kolejny postanowili wykorzystać metodę "na InPost". Do Polaków trafiają phishingowe wiadomości. Nie daj się oszukać.

Źródło: www.tabletowo.pl

Jakie są najważniejsze cyberzagrożenia na polskim rynku?

26.04.2024 12:56

Na to pytanie odpowiada najnowszy, 10, jubileuszowy Raport CERT Orange Polska za rok 2023. Czytamy w nim m.in., że w badanym okresie CyberTarcza zablokowała 360 tys. domen phishingowych – to niemal trzykrotnie więcej niż rok wcześniej. Z kolei w latach 2014-2023, aż 6-krotnie zwiększyła się siła ataków DDoS. Jest to m.in. efektem znacznie większej przepustowości …

Źródło: itwiz.pl

reklama