Internet  RSS
​Białoruscy Cyberpartyzanci kontra Aleksander ŁukaszenkoHaktywiści z grupy o nazwie Białoruscy Cyberpartyzanci wypowiedzieli wojnę reżimowi Aleksandra Łukaszenki - czytamy w raporcie MIT Technology Review i Bloomberg. Jakie są ich plany?

Tagi: WOŚP, ERP
Źródło: nt.interia.pl

"Prosimy o dopłatę 1 zł" - dlaczego ta metoda oszustów nadal działa?Aż 76 proc. respondentów, którzy przywiązują wagę do cyberbezpieczeństwa, nie potrafiło wskazać prób phishingu – wynika z badania firmy Tessian. Ten rodzaj cyberataku – polegający na zachęceniu użytkownika do kliknięcia w złośliwy link - ciągle jest skuteczny

Tagi: HIS, Phishing
Źródło: nt.interia.pl

Polskie uczelnie i instytucje naukowe zmagajÄ… siÄ™ z cyberatakamiCoraz więcej cyberataków skierowanych jest na infrastrukturę centralną PAN. Uniwersytet Łódzki zauważa wzmożoną aktywność prób włamań na skrzynki pocztowe pracowników, z kolei obserwowana przez Uniwersytet Warszawski intensywność cyberataków utrzymuje się na podobnym poziomie – wynika z ustaleń PAP.

Tagi: OCZ
Źródło: nt.interia.pl

Neymar szukający pieniędzy na buty - po sieci krąży kuriozalne oszustwoEksperci poinformowali o wykryciu dość zabawnego oszustwa na jednym z portali społecznościowych. Cyberprzestępcy postanowili wykorzystać dość absurdalną wiadomość, której autorem ma być popularny piłkarz. Dlaczego do nas pisze? Zbiera na nowe buty.

Tagi: JEDEC, NAS, ERP
Źródło: nt.interia.pl

Google i Microsoft zainwestują 30 miliardów dolarów w cyberbezpieczeństwoPodczas spotkania dwóch gigantów technologicznych z prezydentem Joe Bidenem, postanowiono przekazać gigantyczne sumy pieniędzy na pomoc i rozwój systemów bezpieczeństwa cyfrowego. Projekt zakłada działania na najbliższe pięć lat.

Źródło: nt.interia.pl

OnlyFans jednak nie pozbędzie się treści dla dorosłychNiedawno świat obiegła informacja, że strona OnlyFans znana z udostępniania treści dla dorosłych zmienia politykę i w najbliższym czasie zabroni dodawania wszelkiej zawartości NSFW. Wszystko wskazuje na to, że tak się jeszcze nie stanie.

Tagi: JEDEC
Źródło: nt.interia.pl

Instagram rezygnuje z funkcji "swipe up" na rzecz naklejek


Od września na instagramowych kontach influencerów funkcja przesuwania ekranu "swipe up" zostanie zastąpiona naklejkami. Zmiana obejmie profile, które mają więcej niż 10 tys. obserwujących.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Netflix ogłasza swoje premiery filmowe do końca tego roku


Od września do końca grudnia Netflix zaplanował premiery 43 nowych filmów. Na ostatnie cztery miesiące tego roku na platformie pojawią się produkcje, w których wystąpią m.in. Leonardo DiCaprio, Dwayne Johnson, Gal Gadot, Idris Elba, Jennifer Lawrence czy Benedict Cumberbatch.

Tagi: Netflix, ZTE
Źródło: www.wirtualnemedia.pl

WP przewiduje dwucyfrowy wzrost reklamy internetowej w drugim półroczu


Wirtualna Polska spodziewa się dwucyfrowego wzrostu wydatków na reklamę internetową w drugim półroczu, sama zaś chce rosnąć szybciej niż rynek.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Wirtualna Polska za 5,9 mln zł kupiła 17banków.com, inwestuje 9,3 mln zł w firmę z mediów


Należąca do holdingu Wirtualna Polska spółka Totalmoney.pl przejęła porównywarkę kredytową 17banków.com, płacą 5,94 mln zł. Natomiast spółka Stacja Służew, którą Wirtualna Polska przejęła w maju, zainwestowała 9,31 mln zł w 6,8 proc. akcji podmiotu z branży mediów.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego chce uregulować działalność instytucji finansowych w social mediach


Urząd Komisji Nadzoru Finansowego opublikował we wtorek projekt zasad wykorzystywania mediów społecznościowych przez instytucje finansowe. Ma on m.in. zapobiec publikacji fake newsów i dezinformacji.

Tagi: Blik, IKO
Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Daniel Dziewit: Młodzi utonęli w sieci i są w niej użytkowani


Nie jesteśmy użytkownikami, a użytkowanymi; uzależniliśmy się od cyfrowego świata i pozwoliliśmy, aby to samo spotkało nasze dzieci - powiedział w wywiadzie dla PAP Daniel Dziewit, specjalista ds. uzależnień, autor książki "Homo Enter, czyli jak nie zostać złowionym".

Tagi: NAS
Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Jarosław Mikos odchodzi z rady nadzorczej Wirtualnej Polski


Z radą nadzorczą Wirtualnej Polski Holding pożegnał się we wtorek Jarosław Mikos, prezes Polskich ePłatności.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

mBank ostrzega przed oszustamiNa oficjalnej stronie mBanku pojawiło się ostrzeżenie przed atakami cyberprzestępców. Oszuści podszywają się pod różne firmy i używają fałszywych stron w celu wyłudzenia naszych danych osobowych i haseł do kont bankowych.

Tagi: mBank, NAS, ERP
Źródło: nt.interia.pl

Daniel Dziewit: Młodzi utonęli w sieci i są w niej użytkowaniNie jesteśmy użytkownikami, a użytkowanymi; uzależniliśmy się od cyfrowego świata i pozwoliliśmy, aby to samo spotkało nasze dzieci - powiedział w wywiadzie dla PAP Daniel Dziewit, specjalista ds. uzależnień, autor książki "Homo Enter, czyli jak nie zostać złowionym".

Tagi: NAS
Źródło: nt.interia.pl

Youtuber aresztowany za bluźnierstwo​Indonezyjska policja kryminalna aresztowała youtubera, którego nagranie umieszczone online wywołało krytykę przywódców religijnych - potwierdził we wtorek rzecznik miejscowej policji.

Tagi: YouTube, Uber
Źródło: nt.interia.pl

Piotr Walter na czele rady nadzorczej Wirtualnej Polski


W nowej kadencji holdingu Wirtualna Polska przewodniczącym rady nadzorczej będzie Piotr Walter, a wiceprzewodniczącym - Aleksander Wilewski. Rada na kolejną kadencję powołała trójkę członków zarządu firmy: Michała Brańskiego, Elżbietę Bujniewicz-Belkę i Krzysztofa Sierotę.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Disney chce utajnienia procesu ze Scarlett Johansson


Koncern Disney złożył wniosek o arbitraż za zamkniętymi drzwiami w sprawie pozwu Scarlett Johansson. Chodzi o udostępnienie filmu „Czarna wdowa” w serwisie streamingowym, co zdaniem aktorki było naruszeniem warunków umowy.

Tagi: CES, iOS, WD, EA, IEM
Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Wirtualna Polska: wpływy 52 proc. w górę, 70 mln zł zysku, odżyły Wakacje.pl


W pierwszej połowie br. przychody Wirtualnej Polski Holding poszły w górę rok do roku o 52,3 proc. do 397,11 mln zł, a zysk netto - z 15,09 do 69,99 mln zł. Wynika to z poprawy sytuacji w reklamie internetowej i turystyce zagranicznej, którą zajmuje się spółka zależna Wakacje.pl.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Empik Premium Free: darmowe dostawy zakupów od 60 zł, a nie 40 zł


Od 6 września w ramach usługi Empik Premium Free bezpłatne dostawy będą dostępne dla jednorazowych zakupów za minimum 60 zł, a nie jak obecnie 40 zł.

Tagi: ARM
Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Netflix wprowadza obsługę dźwięku przestrzennego


Platforma streamingowa Netflix rozpoczyna wdrażanie obsługi dźwięku przestrzennego (Spatial Audio) w swoich aplikacjach na iPhone'a i iPada. Do tego trzeba mieć też specjalne słuchawki.

Tagi: Netflix, ATI, iPhone, iPad, OCZ, WD, EA
Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Mapy Google'a pokażą, ile zapłacimy za przejazd autostradami


Nowe rozwiązanie, które wprowadzi gigant technologiczny, ma ułatwić planowanie podróży i wybór najkorzystniejszej finansowo trasy. Ta funkcja ma pojawić się wraz z aktualizacją map Google'a.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Julia Pietruszka: z newonce.media do Grupy naTemat


Współpracę z Grupą naTemat zaczęła Julia Pietruszka, obejmując funkcję business ownera projektu BRID. Wcześniej pracowała w Marquard Media Polska i newonce.media.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Facebook i Międzynarodowy Komitet Paraolimpijski wspierają globalną kampanię na rzecz osób z niepełnosprawnościami #WeThe15


Facebook we współpracy z Międzynarodowym Komitetem Paraolimpijskim stworzył serię filmów pokazujących pozytywy wpływ sportu na życie osób z niepełnosprawnością. W ten sposób wspierają ruch na rzecz praw człowieka #WeThe15.

Tagi: Facebook
Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Digitree Group: wpływy 27 proc. w górę, 156 tys. zł zysku netto


Według szacunkowych danych w pierwszej połowie br. grupa kapitałowa Digitree Group, zajmująca się głównie marketingiem internetowym, osiągnęła wzrost przychodów sprzedażowych o 27,3 proc. do ok. 32,3 mln zł i wyniku netto z 17 tys. zł straty do ok. 156 tys. zł zysku.

Tagi: API, IEM
Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Szef NENT Group: Viaplay to nie tylko sport, będziemy inwestować w Polsce długoterminowo


- Musimy zbudować w Polsce rynek streamingu sportowego. Nie oczekujemy, że nastąpi to w ciągu roku czy dwóch lat, jesteśmy gotowi inwestować długoterminowo - zapowiada w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Anders Jensen, szef NENT Group, właściciela Viaplay.

Tagi: Play, OCZ, EA, IEM, NAS
Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Angelina Jolie zakłada konto na Instagramie, by być głosem Afganek. "W tym geście wszystko zagrało idealnie"


Trzy dni temu aktorka Angelina Jolie założyła prywatny profil na Instagramie, chcąc w ten sposób oddać głos Afgankom, które mają coraz bardziej utrudniony dostęp do social mediów. Post ma już ponad 3 mln polubień, a profil aktorki - 7,3 mln obserwujących. - W tym geście Jolie wszystko zagrało idealnie. Perfekcyjne 3K – komunikator, komunikat i kanał. Kiedy te elementy dobrze się zgrywają w czasie i ważnym kontekście, dzieją się rzeczy wielkie - komentuje dla Wirtualnemedia.pl Barbara Krysztofczyk, ekspertka ds. wizerunku i CEO agencji Krystal Point.

Tagi: EA
Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Business Insider powiększył przewagę nad Money.pl, Bankier przed Rp.pl (Top10)


Wśród serwisów o tematyce gospodarczo-prawnej liderem pozostaje Business Insider Polska, kolejne pozycje zajmują Money.pl oraz sekcje biznesowo-prawne o2.pl i Gazeta.pl. Bankier.pl wysunął się przed portal „Rzeczpospolitej” Rp.pl.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Wpływy Fotki 5 proc. w górę, zysk zmalał o 480 tys. zł


W ub.r. przychody spółki zarządzającej platformą społecznościową Fotka zwiększyły się o 4,6 proc. do 3,77 mln zł, a przy wzroście kosztów operacyjnych o 32,8 proc. do 2,6 mln zł jej zysk netto zmalał z 1,71 do 1,23 mln zł.

Tagi: Opera
Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Zegarki Casio promowano zdjęciem z Afganistanu. G-Shock Polska: „Nie mamy z tą narracją nic wspólnego”


Internetowy sklep z zegarkami OdCzasu DoCzasu kilka dni temu opublikował na Facebooku zdjęcie z wojny w Afganistanie zwracając uwagę na to, że widoczny tam u jednego żołnierza zegarek to marka Casio G-Shock. Po fali negatywnych komentarzy post usunięto. Głos zabrał właściciel Casio: „Marka G-Shock nie ma nic wspólnego z zaprezentowaną w poście narracją, a jej treść nie była w jakikolwiek sposób konsultowana z nami.”

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

reklama
reklama


Amazon

 

AMD

 

Android

 

API

 

Apple

 

ARM

 

ATI

 

Benchmark

 

Blik

 

CES

 

EA

 

ERP

 

Google

 

HIS

 

IEM

 

IKO

 

Intel

 

iOS

 

iPhone

 

ISA

 

JEDEC

 

Laptop

 

LG

 

Microsoft

 

Monitor

 

NAS

 

NEC

 

Netflix

 

Nintendo

 

OCZ

 

Opera

 

Play

 

PlayStation

 

Plus

 

Polska

 

Promocja

 

PS4

 

Razer

 

Samsung

 

Smartfon

 

Sony

 

Steam

 

Tegra

 

Telewizor

 

WD

 

Windows

 

Wirus

 

Xbox One

 

Xiaomi

 

ZTE