Wiadomości z tagiem HIS  RSS
Meteoryt wylądował na poduszce

16.10.2021 9:15

Niecodzienna historia przydarzyła się mieszkance miejscowości Golden w Kolumbii Brytyjskiej na zachodzie Kanady. Kobietę obudziło w nocy szczekanie psa, a gdy wstała, by zobaczyć, co się dzieje, usłyszała huk i chwilę później na jej poduszce wylądował sporej wielkości meteoryt.

Tagi: HIS
Źródło: www.wnp.pl

Serial "Squid Game" pokazuje, że do sukcesu wystarczą media społecznościowe

15.10.2021 21:53

Nigdy wcześniej żaden serial na Netfliksie nie miał tak licznej widowni jak "Squid Game". Jego fani chcą drugiego sezonu, reżyser nie ma jeszcze pomysłu na kolejną serię, a Netflix naciska na twórców, by kontynuowali prace nad nowymi odcinkami. - Po co to psuć? Wszystko zostało już powiedziane, a ewentualne niedopowiedzenia czynią tę historię tylko atrakcyjniejszą - komentują dziennikarze piszący o serialach.

Tagi: Netflix, CES, HIS
Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Google Workspace ma 3 miliardy użytkowników i nowe funkcje

15.10.2021 15:37


Google Workspace 3 miliardy użytkowników nowe funkcje
Pandemia Covid-19 przyczyniła się do intensywnego rozwoju Google Workspace. Najpierw usługa była dostępna dla klientów komercyjnych, a następnie mogli z niej korzystać wszyscy posiadacze kont Google, których są 3 miliardy.
W Google Workspace Marketplace znajduje się już ponad 5300 publicznych aplikacji, które ułatwiają i rozbudowują możliwości Workspace. Programiści od lat mogą tworzyć aplikacje zintegrowane z aplikacjami Gmail, Dysk i Dokumenty. Gigant z Mountain View właśnie ogłosił, że zewnętrzne aplikacje będą mogły łatwo integrować się z kolejnymi usługami w ramach Google Workspace, takimi jak Google Meet, Czat i Pokoje (Spaces).
 
 
Google udostępnia nową integrację Google Czat i Pokoi (Spaces) dla oprogramowania Jira. Pozwoli ona użytkownikom na szybkie tworzenie nowych zgłoszeń (tzw. ticketów), wyświetlanie podglądu działań i monitorowanie problemów w narzędziu, z którego już korzystają.
Dzisiejsza specyfika pracy wymaga od ludzi szybszego niż kiedykolwiek wcześniej przełączania się między kontekstami i narzędziami. Wierzymy, że otwarty ekosystem i ścisłe integracje między narzędziami, z których użytkownicy korzystają każdego dnia, są kluczowe dla ich sukcesu. Od 2017 roku nasza integracja Trello z Gmailem została zainstalowana przez ponad 7 milionów osób. Dziś możemy wykorzystać partnerstwo między Atlassian i Google, aby jeszcze bardziej ulepszyć współpracę dzięki integracji Jiry z Google Czat i Pokojami (Spaces)".

– powiedział Joff Redfern, Chief Product Officer, Atlassian
Google zwiększa również elastyczność Google Workspace dla użytkowników i zespołów IT , wprowadzając także integrację AppSheet z Gmailem. To usprawnienie pozwala każdemu, niezależnie od doświadczenia w kodowaniu, oszczędzić czas dzięki niestandardowym, niekodowanym aplikacjom i automatyzacjom. Teraz można akceptować budżety i wnioski urlopowe, aktualizować listy i systemy zarządzania aktywami oraz wiele więcej – wszystko to za pomocą AppSheet i bezpośrednio ze skrzynki odbiorczej.
Google Workspace liczby

Nowe funkcje bezpieczeństwa


Google ogłosił również nową ofertę Work Safer, która ma pomóc organizacjom, ich pracownikom i partnerom w bezpiecznej i prywatnej współpracy oraz komunikacji w hybrydowym środowisku pracy. Work Safer ma zapewnić firmom dostęp do najlepszych w swojej klasie zabezpieczeń poczty elektronicznej, spotkań, wiadomości, dokumentów i nie tylko. W unikalny sposób łączy ona natywne dla chmury rozwiązania zero-trust dla Workspace z wiodącymi w branży rozwiązaniami Google i jej partnerów w dziedzinie bezpieczeństwa cybernetycznego: CrowdStrike i Palo Alto Networks.
Aby jeszcze bardziej poprawić bezpieczeństwo i funkcje prywatności w Google Workspace, wprowadzone zostaną również również cztery nowe, kluczowe funkcje:
  • W czerwcu Google ogłosił, że szyfrowanie po stronie klienta (CSE) jest dostępne w wersji beta dla aplikacji Dysk, Dokumenty, Arkusze i Prezentacje. Teraz CSE zostanie wprowadzone także do Google Meet, dając klientom pełną kontrolę nad kluczami szyfrowania, a jednocześnie pomagając im spełnić wymagania dotyczące suwerenności danych i zgodności z przepisami. Pojawia się także wersja beta publicznych interfejsów API usługi Key Access Service, która umożliwia klientom bezpośrednie zarządzanie kluczami szyfrowania bez konieczności korzystania z usług zewnętrznych partnerów.
  • Zapobieganie utracie danych (DLP) w Czacie jest teraz dostępne w wersji beta, co pozwoli organizacjom chronić wrażliwe dane i informacje przed dostaniem się w niepowołane ręce, bez wpływu na komfort pracy użytkowników końcowych. Dzięki DLP w Czacie można zaczynać spontaniczne rozmowy między pracownikami i zespołami, jednocześnie zapobiegając wyciekom poufnych informacji poza organizację. Zainteresowani klienci mogą już dziś zapisać się do skorzystania z wersji beta tej funkcji.
  • Etykiety dysku są już ogólnie dostępne. Organizacje mogą teraz klasyfikować pliki przechowywane w Dysku bazując na poziomie ich wrażliwości. Etykiety integrują się z Google Workspace Data Loss Prevention, ułatwiając zarządzanie zewnętrznym udostępnianiem, pobieraniem i drukowaniem wrażliwych plików.
  • Dodatkowe zabezpieczenia chroniące przed niewłaściwymi treściami i zachowaniami. Jeśli użytkownik otworzy plik, który wydaje się podejrzany lub niebezpieczny, wyświetlone zostanie ostrzeżenie, aby chronić przed złośliwym oprogramowaniem, phishingiem czy atakiem ransomware. Ta funkcja jest już dostępna w Dokumentach, a wkrótce zostanie wprowadzona w Arkuszach i Prezentacjach.

 
 

Źródło: www.telepolis.pl

Dying Light 2 - premiera, wymagania, nowości i zmiany [Aktualizacja 15.10.2021]

15.10.2021 11:48

Wszystko co musisz wiedzieć na temat Dying Light 2 – kontynuacji jednej z najlepszych gier o zombie w historii.

Źródło: pcworld.pl

Piekło zamarzło. Apple kopiuje Xiaomi, nie odwrotnie

15.10.2021 10:38

Piekło zamarzło. Apple kopiuje Xiaomi, nie odwrotnie
Zazwyczaj to Xiaomi jest zarzucane, że zbyt mocno, delikatnie mówiąc, inspiruje się konkurencją. Jak na  ironię, tym razem mamy zwrot o 180 st.
Bądźmy szczerzy, Xiaomi zainspirować się ewidentnie lubi. Projekt interfejsu nowego MIUI mówi sam za siebie, nie wspominając już o długiej historii podejrzanie podobnych smartfonów i innych urządzeń. Tu wystarczy przytoczyć pary Xiaomi Mi 8 i iPhone X, albo AirDots i AirPods, które mogłyby uchodzić za bliźniaki. Dosłownie.
Naśladownictwo zostało przypięte do Xiaomi niczym łatka, stając się przedmiotem drwin ze strony fanów konkurencji. Niemniej jednak teraz jest odwrotnie, bo to miłośnicy spółki z Pekinu zarzucają imitatorstwo. 

Piekło zamarzło. Apple kopiuje Xiaomi, nie odwrotnie
W rolach głównych – plakaty. Ten widoczny po stronie lewej zapowiada najbliższy Apple Event, gdzie według plotek przedstawione zostaną MacBooki z układami M1X. Z kolei ten po stronie prawej jest zauważalnie starszy; pochodzi z 2018 roku i powstał przy okazji prezentacji smartfonu Xiaomi Mi Mix 2s. 
Użytkownicy chińskiego serwisu społecznościowego weibo zwracają uwagę, że styl, zastosowana tekstura i sam efekt fajerwerków są na obydwu plakatach niezwykle do siebie podobne. 
Jak na ironię, gdy Apple przedstawiał swój pierwszy autorski chip do laptopów, czyli M1, analogiczny zarzut wystosował reddit. Tylko, w drugą stronę. Wówczas, odpowiadając na rzeczoną premierę, Xiaomi miało skopiować motyw graficzny przeglądu procesora. 

Źródło: www.telepolis.pl

Kingston prezentuje dysk SSD NVMe PCIe 4.0 z nietypowym radiatorem

15.10.2021 10:22

Kingston prezentuje dysk SSD z nietypowym, ale skutecznym radiatorem
Firma Kingston zaprezentowała nową generację dysków SSD, które charakteryzują się nie tylko dużą prędkością działania, ale też nietypowy, ale wydajnym chłodzeniem.
Kingston KC3000 to nowa generacja szybkich dysków SSD NVMe PCIe 4.0 amerykańskiego producenta. Najważniejsza informacja w jego przypadku jest taka, że osiąga prędkość aż 7000 MB/s w przypadku zapisywania danych i dostępny jest w pojemnościach aż do 4 TB. Z kolei ciekawostką jest zastosowany radiator.

Kingston KC3000 SSD NVMe PCIe 4.0 z grafenowym radiatorem

Kingston KC3000 - dysk SSD z grafenowym radiatorem


Kingston KC3000 wyposażony jest w nowy, 8-kanałowy kontroler Phison E18 oraz pamięci 3D TLC NAND. Do sprzedaży trafiają cztery warianty: 512 GB, 1 TB, 2 TB oraz 4 TB. Ciekawostką jest zastosowanie grafenowego radiatora, który cechuje się dużą wydajnością. Dzięki temu potrafi utrzymać dobre temperatury pracy nawet pod dużym obciążeniem. Warto tu też wspomnieć, że modele 512 GB i 1 TB mają grubość 2,21 mm, ale wersje 2 i 4 TB mają już 3,5 mm.

Kingston KC3000 SSD NVMe PCIe 4.0 z grafenowym radiatorem
Maksymalna prędkość odczytu to 7000 MB/s we wszystkich dostępnych modelach. Z kolei zapis to 7000 MB/s w dwóch najpojemniejszych wariantach, 6000 MB/s w modelu 1 TB oraz 3900 MB/s w najmniejszym dysku 512 GB. Zapis i odczyt losowy 4K to 1 000 000 IOPS w modelach 2 TB i 4 TB, 900000 odczytu i 1 000 000 zapisu w wersji 1 TB oraz odpowiednio 450 000 i 900 000 w wersji 512 GB. Jeśli chodzi o TBW to jest to kolejno 400, 800, 1600 i 3200 TB licząc od najmniej pojemnego modelu.
Dyski Kingston KC3000 trafią do sprzedaży 25 października. Wtedy też poznamy ich ceny na polskim rynku.
 
 

Tagi: API, HIS, Kingston, SSD, ZTE, PCI, 4K, IEM
Źródło: www.telepolis.pl

Polsat Box Go zaprasza na serial kryminalny „Cień”

14.10.2021 22:16


Polsat Box Go serial kryminalny cień
Polsat Box Go rozszerzył swoją ofertę o nowy serial kryminalny premium w reżyserii Mariusza Wojaczka. Cień to historia byłego policjanta, który sfingował własną śmierć, aby móc samotnie wymierzać sprawiedliwość wszędzie tam, gdzie zawiódł system śledczy i sądowniczy.
„Cień” składa się z 13 odcinków. Każdy z nich to inna, wciągająca historia. W rolę samotnego bohatera, byłego oficera CBŚ, przywracającego ofiarom spokój, wcielił się Krystian Wieczorek („M jak Miłość”, „Komisarz Mama”, „Czas honoru”, „To nie koniec świata!”). W prowadzeniu własnych dochodzeń i monitorowaniu świata przestępczego pomaga mu młoda hakerka z przeszłością o pseudonimie „Szczur”, grana przez Malwinę Buss („Rysa”, „Róża”, „Najlepszy”, Belfer”). W wyniku ich działalności na jaw wychodzą szokujące fakty w sprawach z pozoru już wyjaśnionych, które niszczą życia osobiste albo rujnują kariery. Tytułowy „Cień” znajduje się na celowniku policji. Do odkrycia jego tajemnicy wyznaczono błyskotliwą podkomisarz Edytę Wójcik (Dagmara Bąk znana m.in. z: „Rysy”, „Chce się żyć”, „Watahy”, „Czasu honoru”) i młodszego aspiranta Mikołaja Małeckiego (Krzysztof Kwiatkowski, znany m.in. z takich tytułów jak: „Dywizjon 303. Historia prawdziwa”, „M jak miłość”, „Pierwsza miłość”, „Hotel 52”). Kto jest ofiarą, a kto prześladowcą można sprawdzić wyłącznie w serwisie Polsat Box Go.
 
 
Cień serial kadr
Produkcja dostępna jest tylko dla użytkowników serwisu Polsat Box Go, w pakiecie Polsat Box Go Premium. Cena pakietu wynosi 30 zł za 30 dni. Serial można oglądać w dowolnym miejscu i czasie na stronie polsatboxgo.pl, a także w aplikacji: na urządzeniach mobilnych (Android, HMS i iOS), w telewizorach Smart TV, Android TV, Apple TV oraz dekoderach. 
Serial wyprodukowała ATM Grupa. Reżyserem jest Mariusz Wojaczek („Policjantki i Policjanci”, „Malanowski & Partnerzy, „Sprawa Bulskiego”). Za scenariusz odpowiadają m.in.: Andrzej Śliwak („Pielęgniarki”, „Policjantki i policjanci”, „Pierwsza miłość”), Robert Miękus ("Klan", „Ojciec Mateusz", „Komisarz Alex", „1920. Wojna i miłość"), Monika Trzósło („Kod genetyczny”, „Szkoła”, „Szpital”, „Prawo Agaty”, „Detektywi”) i Bartłomiej Smolak („Prosto w serce”, „Na ratunek 112”, „Szpital dziecięcy”).
W pakiecie Polsat Box Go Premium, oprócz najnowszych seriali premium, takich jak „Cień”, „Osaczony”, „Układ” czy „Mecenas Porada”, widzowie znajdą tysiące filmów i programów dla każdego, kinowe hity (wybrane tytuły także w jakości 4K, w tym: „Parasite”, „Paddington 2” i „Ślicznotki”), najlepsze polskie i  zagraniczne seriale, produkcje Telewizji Polsat przed premierą w telewizji (np. „Kuchnia”, „Przyjaciółki”, „Komisarz Mama”), ponad 100 kanałów TV oraz bogatą bibliotekę bajek i rozrywki, a wszystko to bez reklam. Pakiet włącza również opcję "pobierz", która pozwalającą na zapisywanie wybranych plików na urządzeniach mobilnych i oglądanie ich offline.
 
 

Źródło: www.telepolis.pl

Masz konto Netflix? Uważaj!

14.10.2021 22:16


Netflix darknet sprzedaż kont
W darknecie można kupić niemal wszystko, w tym również zhakowane konta usług streamingowych, takich na przykład jak Netflix. Jeśli masz takie konto uważaj, by go nie stracić.
Coraz częściej mówi się o końcu ery tradycyjnych haseł, które mają być zastąpione przez uwierzytelnianie biometryczne. Jednak póki co większość użytkowników wciąż korzysta z łatwych do złamania haseł, które są wymienianie raz w roku lub jeszcze rzadziej. Tak jest między innymi w przypadku kont usług streamingowych, takich choćby jak Netflix.
 
 
Ilekroć istnieje popyt na usługę internetową, natychmiast pojawia się ona na czarnym rynku. Dzieje się tak ponieważ zawsze istnieją pewne grupy osób poszukujących tzw. okazji cenowych. Serwisy streamingowe biją w czasie pandemii rekordy popularności, dlatego też cyberprzestępcy przejmują konta użytkowników Netflixa, a następnie handlują nimi w darknecie.

– powiedział Mariusz Politowicz z firmy Marken, dystrybutora rozwiązań Bitdefender w Polsce
Cyberprzestępcy mają kilka sposobów na pozyskanie kont internetowych. Jednym z nich jest zalogowanie się przy użyciu danych uwierzytelniających, które wyciekły w wyniku różnych naruszeń. Ponieważ wiele osób używa tych samych danych uwierzytelniających do wielu kont, wystarczy, że napastnicy uzyskają dostęp do jednej z usług, aby przejąć pozostałe. Innym, bardziej bezpośrednim sposobem jest zakładanie nowych kont przy użyciu skradzionych kart kredytowych. Napastnicy używają też różnych metod, aby nakłonić ludzi do przekazania im cennych informacji. Szeroko rozpowszechnioną praktyką jest phishing. W ostatnich miesiącach nasiliła się fala incydentów, które polegają na tym, że oszuści żądają od klientów Netflixa przesłania danych uwierzytelniających do konta bankowego celem wyjaśnienia problemów związanych z płatnościami. Skradzione konta do Netflixa można kupić w darknecie już za 4 dolary (około 16 zł).
darknet

Jak uchronić swoje konto przed darknetem?


Użytkownicy Netffixa powinni wykonać kilka kroków pozwalających zabezpieczyć konta, tak aby nie trafiły na czarny rynek. Usługodawca oferuje funkcję „ostatnia aktywność przesyłania strumieniowego urządzenia”, która informuje o lokalizacjach i nazwach wszystkich urządzeń, które zyskały dostęp do konta. Jeśli znajdzie się wśród nich nieznany terminal bądź obszar geograficzny, należy użyć opcję „wyloguj się ze wszystkich urządzeń”, a następnie zmienić hasło do usługi.
Trzeba się też poważnie zastanowić nad udostępnieniem danych do konta znajomym czy rodzinie. Wprawdzie Netflix zachęca do stosowania tego typu praktyk, aczkolwiek w ten sposób zwiększa się liczba osób mających pełną kontrolę administracyjną nad kontem. Można również skorzystać z dodatkowych usług chroniących cyfrowy ślad internauty, takich jak Digital Identity Protection. Informuje ona o naruszeniach danych lub pojawieniu się ich w darknecie, a także wyświetla wezwania do działania, takie jak na przykład zmiana hasła do konta Netflix.
 
 

Źródło: www.telepolis.pl

Krzysztof Stanowski w półtorej godziny pozyskał 4,5 mln zł na KTS Weszło. „Najszybsza zbiórka w historii”

14.10.2021 21:33

90 minut - tyle potrzebował Krzysztof Stanowski, żeby na platformie Emiteo pozyskać od inwestorów 4,5 mln zł na działalność klubu piłkarskiego KTS Weszło. - Będziemy bawili się fajnie, ale transparentnie - skomentował. - To jedna z najszybciej ukończonych zbiórek w historii crowfundingu - skomentował dla portalu Wirtualnemedia.pl Dawid Paczka, CEO Emiteo.

Tagi: HIS, IEM
Źródło: www.wirtualnemedia.pl

"Squid Game" największym hitem Netfliksa

14.10.2021 20:52

Południowokoreański serial "Squid Game" obejrzało co najmniej 111 milionów abonentów Netfliksa, co czyni go najpopularniejszym tytułem w historii platformy.

Tagi: Netflix, HIS, EA
Źródło: www.wirtualnemedia.pl

reklama
Kontakt z nami