Wiadomości z tagiem IEM  RSS
Need for Speed i FIFA - nowe odsłony obu serii możemy poznać już w lipcu

28.06.2022 10:14

Nieoficjalne doniesienia wskazują na to, że EA może szykować się do ujawnienia nowych produkcji w przyszłym miesiącu. Wśród nich mają znaleźć się między innymi FIFA 23 oraz nowy Need for Speed.Electronic Arts w tym roku zrezygnowało zarówno z uczestniczenia w Summer Game Fest, jak i organizowania swojego własnego eventu o nazwie EA Play. Nie oznacza to jednak, że amerykański wydawca nie ma co pokazać. Nieoficjalne informacje wskazują bowiem, że już w lipcu dowiemy się czegoś więcej na temat kolejnych odsłon...

Źródło: naekranie.pl

Smart Home AliExpress - tych gadżetów taniej nie znajdziesz [28.06.2022]

28.06.2022 10:02

Technologiczne gadżety otaczają nas niemal codziennie. Inteligentny dom stał się swego rodzaju synonimem nowoczesności, którą ostatnimi czasy - ciężko dogonić. Choć urządzenia przybierają postać innowacji, wcale nie muszą kosztować nas majątek! Oto przegląd tanich produktów Smart Home na AliExpress!

Tagi: Intel, OCZ, IEM, NAS
Źródło: pcworld.pl

Huawei wspiera edukację o Celach Zrównoważonego Rozwoju ONZ w ramach World Urban Forum

28.06.2022 10:00


Huawei został partnerem inicjatywy KATO Urban Corner. Ta specjalna strefa spotkań i rozmów o ekologii oraz zrównoważonym rozwoju miast powstała w samym centrum Katowic w ramach odbywającego się w dniach 26-30 czerwca Światowego Forum Miejskiego ONZ, ale swoją edukacyjną misję będzie pełnić do końca września. W tym czasie Huawei zorganizuje szereg warsztatów dla studentów z zakresu technologii dla ekologii czy rozwoju talentów w branży ICT.
Z okazji Światowego Forum Miejskiego ONZ w Katowicach do końca września rozmieszczonych zostało 11 punktów tematycznych, skupiających się na Celach Zrównoważonego Rozwoju ONZ, do których dostęp jest bezpłatny i otwarty bez rejestracji dla wszystkich mieszkańców oraz turystów. Będą to m.in. strefy: relaksu, nauki, innowacji, centrum, miasta, muzyki, kultury i sztuki. Pierwszą z nich jest KATO Urban Corner - miejsce spotkań i przestrzeń dla dzieci, młodzieży i dorosłych do realizacji ciekawych warsztatów.
Huawei wskaże kierunek pozytywnych zmian
Huawei jako firma o silnych kompetencjach w zakresie technologii informatyczno-telekomunikacyjnych oraz innowacyjnych rozwiązań energetycznych angażuje się od wielu lat w inicjatywy na rzecz inkluzji społecznej, edukacji cyfrowej czy promocję dobrych nawyków ekologicznych. Swoimi doświadczeniami w tym zakresie eksperci Huawei oraz partnerzy biznesowi będą dzielić się z odwiedzającymi strefę KATO Urban Corner. Firma zaplanowała m.in. spotkania ze studentami we wrześniu, podczas których:
Majka Lipiak, prezeska partnerskiej Fundacji Leżę i Pracuję pokaże jak można zaplanować zmianę świata na lepszy w ramach warsztatów ze stosowania metody Theory of Change.
Aleksander Jakubczak, dyrektor ds. rozwiązań 5G w Huawei Polska opowie o sieciach najnowszej generacji oraz ich potencjale dla ochrony planety i budowy nowoczesnych miast przyszłości.
Twórcy aplikacji Sensideer zademonstrują z kolei swoją koncepcję innowacyjnego systemu do wczesnego ostrzegania kierowców o obecności zwierząt na drodze oraz opowiedzą o potencjalne edukacyjnym programu Seed for the Future, jednego z czołowych globalnych programów Huawei na rzecz edukacji oraz inkluzji cyfrowej.
Bez względu na to czy mówimy o ochronie klimatu lub aktywizacji zawodowej osób wykluczonych cyfrowo, w Huawei zawsze stawiamy na edukację w obszarze kluczowych wyzwań współczesnego świata. Jest ona fundamentem zrównoważonego rozwoju naszych własnych technologii i produktów, ale także zobowiązaniem wobec społeczeństw, w których działamy i których jesteśmy częścią. Wierzymy, że dzięki edukacji możemy inspirować młode talenty, liderów biznesowych i całe społeczeństwa do realnych zmian, które pomogą nam stworzyć bardziej zielony, inkluzywny świat, a inicjatywy takie jak KATO Urban Corner na pewno to ułatwiają
mówi Ryszard Hordyński, dyrektor ds. strategii i komunikacji w Huawei Polska.
Znacznie więcej niż edukacja
Odwiedziny w KATO Urban Corner zaplanowane zostały jako kompleksowy proces edukacyjny, który w kilku krokach pozwala na wyciągnięcie wniosków i wprowadzenie ich w życie. Część wystawowa pozwala zapoznać się z 17 celami zrównoważonego rozwoju na przykładzie Katowic, a następnie pokazuje jak można je realizować w mieście. Odwiedzający w ramach interaktywnych gier otrzymują szansę, by poznać proste sposoby na to, jak na co dzień przyczyniać się do ich spełniania.
Więcej informacji i pełne kalendarium wydarzeń towarzyszących dostępne jest na stronie internetowej www.katourbancorner.pl

Źródło: www.telix.pl

Mario + Rabbids: Sparks of Hope z datą premiery! Termin wyciekł przed oficjalnym ogłoszeniem

28.06.2022 9:15

Ktoś chyba nieco się pośpieszył. W sklepie Ubisoftu przez pewien czas była widoczna data premiery Mario + Rabbids: Sparks of Hope. Zobaczcie, kiedy zagramy w tę produkcję.Wygląda na to, że już wkrótce data premiery zostanie oficjalnie ujawniona. Termin wyciekł bowiem do sieci za sprawą oficjalnego sklepu Ubisoftu. Z opublikowanej tam informacji wynika, że w nadchodzącą produkcję łączącą świat Mario i szalonych Kórlików zagramy 20 października tego roku.  Z karty produktu wynika, że gra...

Tagi: OCZ, Ubisoft, IEM, Blik, IKO
Źródło: naekranie.pl

Lidl: tanie akcesoria elektroniczne, których potrzebujesz – już od 19,99 zł! [28.06.2022]

28.06.2022 7:48

W ofercie sklepu Lidl wiele pomysłowych i przydatnych gadżetów elektronicznych znajdziemy w atrakcyjnych cenach. Wybraliśmy najciekawsze produkty – zobacz, co warto kupić w Lidlu!

Tagi: CES, IEM
Źródło: pcworld.pl

Obejrzyjcie, jak brytyjski Martlet zestrzeliwuje rosyjski śmigłowiec z ukraińskiego nieba

28.06.2022 6:30Wygląda na to, że ukraińskie siły zbrojne uziemiły kolejny rosyjski śmigłowiec. Tym razem możemy obejrzeć nagranie zarówno z momentu wystrzału przeciwlotniczego pocisku Martlet (zdjęcie powyżej przedstawia operatora systemu) dostarczonego przez Wielką Brytanię, jak i trafienia w nieokreślony helikopter agresora. Pocisk Martlet przekonał rosyjski śmigłowiec, że jego miejsce jest na ziemi Ogromne osiągnięcie wpadło na konto ukraińskiej 95. Brygady Desantowo-Szturmowej, która udowodniła, że brytyjski skromny przeciwlotniczy zestaw Martlet może nadawać się nie tylko do zestrzeliwania dronów, ale też zaawansowanych śmigłowców. Zwłaszcza […]

Tagi: Play, Opera, IEM, Dron, IKO
Źródło: www.chip.pl

CD Projekt Red jednak bez winy? Tajemniczy przeciek zdradza kulisy produkcji Cyberpunka 2077

27.06.2022 22:15

Legendarna już premiera Cyberpunka 2077 wciąż śni się niektórym z nas po nocach. Jedynym lekiem na złamane serca i niespełnione nadzieje były pojawiające się jak grzyby po deszczu zabawne kompilacje obecnych w grze błędów, których absurdalność zdumiewała nawet fanów Fallouta 76. Jakiś czas temu w sieci pojawił się jednak tajemniczy przeciek, który może sugerować, że za stan techniczny najnowszego dzieła CD Projekt Red mógł być odpowiedzialny ktoś jeszcze.

Źródło: gamesguru.pl

Aż trudno uwierzyć, w jaki sposób naukowcy oceniają połączenia w ludzkim mózgu

27.06.2022 22:00Dzięki algorytmowi uczenia maszynowego opartemu na procesorach graficznych naukowcy z Indii są w stanie lepiej zrozumieć i przewidzieć połączenia pomiędzy różnymi obszarami mózgu. Algorytm ten został nazwany ReAl-LiFE (Regularized, Accelerated, Linear Fascicle Evaluation) i powstał dzięki badaniom prowadzonym przez naukowców z Indian Institute of Science. Szczegóły w tej sprawie zostały zaprezentowane na łamach Nature Computational Science. Czytaj też: Komputer zmodyfikuje obrazy na bieżąco. Wystarczy mu połączenie z ludzkim mózgiem Jest on w stanie błyskawicznie analizować ogromne ilości danych generowanych na […]

Tagi: LG, Play, ATI, CES, EA, IEM, INEA
Źródło: www.chip.pl

reklama
Kontakt z nami