Wiadomości z tagiem iPhone  RSS
iPhone pozostanie z nami przez 10 lat! Co po nim?

26.11.2021 9:10

Znany analityk przewidział, że iPhone pozostanie na rynku przez kolejne 10 lat. Dowiedzieliśmy się również jakie urządzenie go zastąpi.

Tagi: iPhone
Źródło: pcworld.pl

PKO BP z małą, ale odczuwalną zmianą. Warto wiedzieć

25.11.2021 12:34


PKO BP z małą, ale odczuwalną zmianą. Będzie wygodniej
PKO BP aktualizuje swoją aplikację IKO. Zmiany są bardzo subtelne, ale bez wątpienia wpłyną na wygodę obsługi konta.
Aplikacja IKO do obsługi ROR-ów i innych produktów PKO BP doczekała się właśnie aktualizacji. Niezbyt spektakularnej pod względem liczby zmian, ale ważnej z perspektywy wygody prowadzenia poszczególnych operacji. 
Transakcje BLIK i doładowania telefonu można teraz autoryzować za pomocą odcisku palca, a w niedalekiej przyszłości, jak udało się ustalić, również Face ID na iPhonie. Poza tym do aktywacji nowej karty debetowej wystarczy kod QR, a jeśli dany klient jeszcze apki nie posiada, zostanie automatycznie przeniesiony do strony jej pobierania w sklepie.
Przedsiębiorców tymczasem powinny zainteresować udogodnienia w dziedzinie płatności podzielonych (split payment). Po pierwsze, IKO pozwoli zapamiętywać odbiorców, a po drugie – uzyskawszy numer konta powiązanego z rachunkiem VAT, automatycznie zaciągnie pozostałe wymagane dane, takie jak NIP. 
Zaktualizowana aplikacja IKO jest już dostępna do pobrania w Sklepie Play. Posiadacze iPhone'ów muszą natomiast jeszcze chwilkę poczekać.

IKO najpopularniejszą aplikacją bankową w Polsce


Z oficjalnych danych wynika, że IKO jest absolutnym liderem pod względem popularności.. Jak podaje PKO BP, w samym tylko 2020 roku narzędzie zanotowało 1,15 mld logowań, co oznacza wzrost rzędu 47 proc. rok do roku. W tym okresie klienci banku wykonali łącznie 3,8 mld interakcji, finalizując 302 mln transakcji dla 5 mln unikatowych użytkowników.  Żaden inny bank w Polsce nawet nie zbliżył się do takich wyników. 

Źródło: www.telepolis.pl

Bank Millennium udostępnia firmom płatności Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay i Fitbit Pay

25.11.2021 11:55


Bank Millennium firmy Apple Pay Google Pay Garmin Pay Fitbit Pay
Bank Millennium udostępnił klientom biznesowym płatności mobilne Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay i Fitbit Pay. Można w nich korzystać ze wszystkich kart wydawanych przez bank dla przedsiębiorstw.
Bank Millennium rozszerzył ofertę dla firm o możliwość korzystania z popularnych systemów płatności mobilnych. Przedsiębiorcy mają możliwość:
 • dodania karty do płatności zbliżeniowych Apple Pay, realizowanych telefonem (dotyczy telefonów iPhone, udostępniających tę funkcję) lub zegarkiem Apple Watch,
 • dodania karty do płatności zbliżeniowych Google Pay, realizowanych telefonem (w przypadku telefonów z systemem Android w wersji 4.4 i wyższej oraz wyposażonych w funkcję NFC) lub zegarkiem z Wear OS,
 • dodania karty do płatności zbliżeniowych zegarkiem Garmin Pay (dotyczy smartwatchy Garmin, udostępniających tę funkcję),
 • dodania karty do płatności zbliżeniowych zegarkiem Fitbit Pay (dotyczy smartwatchy Fitbit, udostępniających tę funkcję).

 
 
Dla kart z aktywnymi płatnościami mobilnymi dostępne są wszystkie transakcje zbliżeniowe, w tym wypłaty gotówki, o ile bankomat udostępnia transakcje w takim trybie. Limity transakcyjne pozostają takie same jak dla kart fizycznych. PIN nadany do karty fizycznej obowiązuje dla jej odpowiednika (tokena) w telefonie/zegarku. Zastrzeżenie karty jest równoznaczne z dezaktywacją płatności zbliżeniowych.
Dodanie karty do zewnętrznego portfela podlega weryfikacji kodem otrzymanym na SMS, wysyłanym na numer telefonu podany w banku. W przypadku kart przedpłaconych, z płatności zbliżeniowych telefonem/zegarkiem mogą korzystać tylko zarejestrowani użytkownicy kart.
 
 

Źródło: www.telepolis.pl

Polacy na podsłuchu. Ruszyła kampania z ostrzeżeniami

25.11.2021 10:33

Polacy na podsłuchu. Ruszyła kampania z ostrzeżeniami
Apple wysyła powiadomienia do użytkowników, którzy zdaniem firmy są śledzeni za pomocą systemu Pegasus. Taka informacja trafiła między innymi do polskich użytkowników.
Pegasus to system inwigilacji, który od początku budzi ogromne emocje. Stworzony przez izraelskie NSO Group pozwala uzyskać pełną kontrolę nad zainfekowanym urządzeniem.
Jednak największa zaleta tego systemu to właśnie bardzo prosta infekcja. Wystarczy, że dana osoba kliknie odpowiedni link, aby Pegasus trafił na telefon, a niedawno okazało się, że wystarczy nawet powiadomienie push, które może po cichu zainstalować trojana.

Pegasus szpieguje Polaków


System sprzedawany jest służbom na całym świecie. Został kupiony również przez Polskę. W teorii ma służyć do inwigilowania tych, którzy mają stanowić niebezpieczeństwo dla danego państwa i jego obywateli.
 
Praktyka pokazuje, że nie zawsze tak jest. Na liście szpiegowanych przez Pegasusa znajdują się politycy, urzędnicy państwowi, dziennikarze, naukowcy, biznesmeni czy nawet osoby duchowne, jak wykazało śledztwo. Na liście są też Polacy.
Apple, które chwali się bezpieczeństwem swoich urządzeń, pozwało NSO Group. Okazuje się bowiem, że iPhone jest równie łatwy do spenetrowania dla Pegasusa, jak sprzęty z Androidem. Teraz wygląda na to, że firma z Cupertino zaczęła wysyłać wiadomości swoim użytkownikom, którzy jej zdaniem są inwigilowani przez system szpiegowski.
Na liście znajdują się Polacy. Powiadomienie o potencjalnym szpiegowaniu otrzymała Ewa Wrzosek ze Stowarzyszenia Prokuratorów Lex Super Omnia. Wiadomość od Apple sugeruje, że prokuratorka jest inwigilowania przez służby państwowe z powodu tego kim jest i czym się zajmuje.

Apple pozywa twórców Pegasusa


Apple pozwało NSO Group z powodu programu szpiegującego Pegasus. Firma z Cupertino zarzuca Izraelczykom szpiegowanie obywateli USA za pomocą fałszywych identyfikatorów Apple ID. Twórcy systemu bronią się, że ich rozwiązanie uratowało tysiące ludzki istnień. 
Pedofile i terroryści mogą swobodnie działać w technologicznych bezpiecznych przystaniach, a my zapewniamy rządom legalne narzędzia do walki z przestępczością. NSO Group będzie nadal opowiadać się za prawdą

- czytamy w oświadczeniu firmy.
Jak na razie Ewa Wrzosek jest jedyną Polką, która otrzymała tego typu informację od Apple, a przynajmniej jedyną, o której wiemy. Dla nikogo nie będzie jednak zaskoczeniem, gdy w najbliższych dniach podobna wiadomość trafi do kolejnych polityków, biznesmenów czy prawników.
 
 

Źródło: www.telepolis.pl

Apple wstrzymuje sprzedaż iPhone'ów i innych. Przyczyną inflacja

24.11.2021 17:40

Apple wstrzymuje sprzedaż iPhone'ów i innych. Przyczyną inflacja Firma wprawdzie oficjalnie niczego nie ogłasza, podobnie zresztą jak reszta towarzystwa, ale dziwnym trafem znaczna część elektroniki pozostaje w Turcji niedostępna. 
Patrząc na wartość złotego, można mieć uzasadnione powody do obaw, jednak rekordzistami w dziedzinie utraty wartości waluty bez wątpienia nie jesteśmy. Turecka lira leci na łeb, a dziwaczne decyzje banku centralnego, takie jak obniżka stóp procentowych mimo 20 proc. inflacji, tylko pogłębiają kryzys.
Dzisiaj za jednego dolara zapłacić trzeba między 12 a 13 lir, co oznacza, że od początku roku 2021 turecka waluta jest ponad 40 proc. na minusie. To ekonomiczna katastrofa.
Konsekwencją takiego stanu rzeczy dla branży technologicznej, obok oczywistego wzrostu wartości zobowiązań lokalnych firm, jest wstrzymanie dostaw towaru.

Wyliczmy: Apple, Samsung, Microsoft, Xiaomi


Oficjalny sklep Apple w Turcji co prawda nie zamroził swojej działalności, ale dosłownie opustoszał. Niemalże każdy produkt z dnia na dzień stał się niedostępny – zauważa serwis MacRumors.
Podobne obrazki widzimy u konkurencji. Pustkami świecą też m.in. oficjalne sklepy Samsunga i Microsoftu, a sklep Xiaomi zaczął linkować do chińskiej, nie lokalnej aplikacji zakupowej. Słowem, sprzedaż sprzętu została efektywnie wyhamowana.
I trudno się dziwić, bo żeby zachować opłacalność eksportu do Turcji, poszczególni producenci musieliby naprawdę mocno wywindować ceny. A to, zważywszy jeszcze na samą koniunkturę, raczej klientów by im nie ściągnęło, wyłącznie narażając na wtopę wizerunkową.
My zaś, Polacy, możemy obrazowo doświadczyć, czym grozi igranie z walutą. Redakcja życzy i sobie, i Wam, by nad Wisłą nikt do takiego stanu nie doprowadził. 

Źródło: www.telepolis.pl

iPhone SE 3/2022 - data premiery, cena, specyfikacja techniczna [24.11.2021]

24.11.2021 14:36

W oczekiwaniu na premierę trzeciej generacji iPhone'a SE, zapraszamy do naszego materiału aktualizowanego, gdzie na bieżąco publikujemy wszystkie plotki i przecieki dotyczące tego urządzenia.

Tagi: iPhone, OCZ, NAS, Blik
Źródło: pcworld.pl

Najlepsze pokrowce i etui dla iPhone 13 mini/13/13 Pro/13 Pro Max

24.11.2021 13:09

Kupiłeś najnowszego iPhone'a? Z pewnością chcesz odpowiednio zabezpieczyć kosztujący kilka tysięcy telefon przed przypadkowym uszkodzeniem mechanicznym. Sprawdź najlepsze pokrowce dostępne w polskich sklepach.

Tagi: CES, iPhone, WD, IEM
Źródło: pcworld.pl

Chcesz mieć iPhone'a? Wynajmij go online

24.11.2021 12:47


Apple iPhone iMad wynajem
iMad, autoryzowany serwis oraz sprzedawca urządzeń firmy Apple, wprowadził usługę umożliwiającą wynajem iPhone'ów oraz innych produktów amerykańskiego giganta. 
Usługi najmu stają się coraz bardziej popularne nie tylko wśród użytkowników biznesowych, ale przede wszystkim zyskują coraz większe uznanie klientów indywidualnych. Dlaczego? Przede wszystkim z powodów ekonomicznych, choć czynnik ekologiczny nie jest tu bez znaczenia. Konsumenci niezmiennie wskazują cenę jako główne kryterium przy podejmowaniu decyzji o wynajmie sprzętu. Dla 26% klientów najważniejszą korzyścią jest możliwość szybszej wymiany telefonu czy komputera na nowy model, a ponad 14 procent badanych wskazuje na możliwość dostępu do najnowszych technologii przy niższych kosztach.

 – powiedział Maciej Lipski, General Manager, iMad
 
 
Dzięki usłudze iMadRent można wynająć urządzenia firmy Apple i używać ich bez konieczności kupowania. Wystarczy uiścić opłatę na start (od 5% wartości urządzenia), a następnie opłatę miesięczną w wysokości 3% wartości sprzętu. Później są dwie opcje do wyboru: pożyczonego iPhone'a czy MacBooka wymieniamy na nowy model po 12 miesiącach lub zwracamy po 24.
A tak wyglądają ceny najmu w przypadku wybranych iPhone'ów i innych urządzeń firmy Apple:

 • 256 GB: 204,95 zł na start + 129,00 zł miesięcznie,
 • 512 GB: 359,95 zł na start + 225,00 zł miesięcznie,
 • 256 GB: 259,95 zł na start + 159,00 zł miesięcznie,
 • 128 GB: 142,45 zł na start + 89,00 zł miesięcznie,
 • Watch Series 7 41 mm Cellular: 122,45 zł na start + 99,00 zł miesięcznie,
 • Watch Series 7 45 mm Cellular: 129,95 zł na start + 105,01 zł miesięcznie,
 • iPad 10,2" Wi-Fi + Cellular 9th 256 GB: 157,45 zł na start + 129,00 zł miesięcznie,
 • iMac Intel i7 Retina 5K 27" 512 GB: 574,95 zł na start + 395,00 zł miesięcznie,
 • Mac mini 512 GB: 234,95 zł na start + 145,00 zł miesięcznie,
 • MacBook Pro 13.3 SLV/8C CPU/8C GPU/16 GB/1 TB: 484,95 zł na start + 299,00 zł miesięcznie.

Za dodatkowe 20 zł miesięcznie można dokupić pakiet ochrony. Więcej informacji można znaleźć w .
 
 

Źródło: www.telepolis.pl

Halo, nic nie słyszę!

23.11.2021 17:00

W Zjednoczonych Emiratach Arabskich wycofano nieznaną liczbę iPhone'ów 12 i iPhone'ów 12 Pro.

Tagi: iPhone, OCZ
Źródło: www.pcformat.pl

Szukasz taniego iPhone'a? Sprawdź oferty z okazji Czarnego Piątku w sklepie Apple

23.11.2021 10:12

Black Friday coraz bliżej. Warto uważać na sztucznie wykreowane obniżki cen, ale w sieci pojawia się coraz więcej informacji na temat wartych uwagi ofert. Promocje z okazji Czarnego Piątku przygotowała także firma Apple.

Źródło: www.benchmark.pl

reklama
Kontakt z nami