Wiadomości z tagiem Roboty  RSS
Amazon przedstawia w pełni autonomicznego robota magazynowego. Oto Proteus

25.06.2022 19:00Amazon nie zwalnia i cały czas inwestuje w technologiczny rozwój, zwłaszcza w kwestii robotyki. Najnowszym przykładem myśli technicznej Amazon Robotics (oddzielnego działu firmy poświęconego robotyce) jest Proteus – w pełni autonomiczny robot magazynowy. Praca na magazynie jest nie tylko ciężka, ale również powoduje bardzo wiele wypadków, które mogą skończyć się dla pracowników mniejszym lub większym uszczerbkiem na zdrowiu. Nic więc dziwnego, że firmy pokroju Amazona patrzą w stronę robotyki. Roboty na magazynach nie są zresztą żadną nowością, ale wraz z […]

Źródło: www.chip.pl

Jak sprostać wyzwaniom technologicznym? Wdrożyć system inteligentnej produkcji

24.06.2022 6:01

– Przemysł 4.0 pozwala na komunikację cyfrową między maszynami, co jest filozofią i rdzeniem tej koncepcji. Będziemy podążać w kierunku zastępowania operatorów przez autonomiczne roboty. W historii robotyzacji takie usprawnienia nie były przyczyną zwolnienia ludzi. Obecnie w Europie widać deficyt w dostępie do pracowników; użycie robotów uwolni zatem nowe zasoby dla wzrostu produkcji - mówi Grzegorz Stępień, dyrektor fabryki Varroc Lighting Systems w miejscowości Niemce (woj. lubelskie).

Tagi: Intel, HIS, Opera, WD, IEM, Roboty
Źródło: www.wnp.pl

Spriggan (2022) - recenzja serialu [Netflix]. Wierne oryginałowi, brutalne anime

23.06.2022 21:00

Mimo młodego wieku, Yu Ominae jest jednym z najbardziej skutecznych Sprigganów - agentów od mokrej roboty  ARCAM, organizacji zajmującej się pilnowaniem aby pradawne artefakty dawno wymarłej, zaawansowanej cywilizacji nie wpadły w niepowołane r...

Źródło: www.ppe.pl

Mega promocja na roboty, rowery i rozmaitości w Geekbuying

23.06.2022 12:28

Geekbuying organizuje Tydzień Marki - wielką wyprzedaż, dzięki której za zdecydowanie mniejsze pieniądze możesz sprawić sobie nowiusieńki rower elektryczny albo robota, który poodkurza dom za ciebie.

Źródło: www.benchmark.pl

To pierwsza taka kopalnia na świecie. Zupełna rewolucja

22.06.2022 18:00

W australijskim regionie Pilbara górniczy gigant surowcowy Rio Tinto uruchomił nowoczesną kopalnię rudy żelaza. Co wyjątkowego w tym, to fakt, że procesy wydobywcze nadzorowane są z odległego o 1,5 tys. km Perth, a gros prac zostało zrobotyzowanych.

Tagi: CES, OCZ, Roboty
Źródło: www.wnp.pl

Nie da się rozwijać robotyki i automatyzacji w przemyśle bez półprzewodników

22.06.2022 15:34

Niemiecka branża robotyki i automatyki przemysłowej nie może narzekać na brak zamówień. Tylko w ciągu czterech pierwszych miesięcy tego roku zamówienia zwiększyły się o 38 procent. Nie ma jednak możliwości ich realizacji, bo branża odczuwa braki układów scalonych, czujników, napędów i elementów do kontroli procesów.  Niestety nadal nikt nie wie, kiedy się skończą  światowe problemy z zaopatrzeniem w chipy.

Tagi: CES, ZTE, EA, IEM, Roboty
Źródło: www.wnp.pl

Robot sprzątający z funkcją mopowania – jaki wybrać? Na co zwrócić uwagę przed zakupem?

22.06.2022 13:59

Jaki robot sprzątający z funkcją mopowania jest najlepszy? Poznaj zalety i wady robota mopującego i przekonaj się, czy warto go kupić.

Tagi: Roboty
Źródło: pcworld.pl

Conan Exiles otrzyma ogromną aktualizację. Co wprowadzi Age of Sorcery?

21.06.2022 16:03

Conan Exiles: Age of Sorcery to duża, bezpłatna aktualizacja, która wprowadzi nową zawartość. W jej skład wejdą m.in. magiczne zdolności oraz tryb kreatywny. ma już ponad 4 lata na karku, ale gra w dalszym ciągu cieszy się zainteresowaniem ze strony graczy. Taki stan rzeczy w dużej mierze wynika z faktu, że twórcy regularnie wzbogacają swoje dzieło o nową zawartość, przez co w wirtualnym świecie zawsze jest coś do roboty. 21...

Tagi: EA, IEM, Roboty
Źródło: naekranie.pl

Test robota odkurzającego i mopującego z lidarem –   iLife L100

21.06.2022 14:52


Do testów dostaliśmy odkurzacz Ilife L100 – jest to jeden z bardziej zaawansowanych odkurzaczy firmy iLife, który – jak podkreśla producent – zachowuje prostotę obsługi i daje wiele funkcji znanych z droższych modeli.  Co ciekawe, L100 możemy obsługiwać zarówno przy pomocy aplikacji mobilnej jak i pilota.

Źródło: www.telix.pl

reklama
Kontakt z nami