Wiadomości z tagiem NEC  RSS
Mars nie jest dla ludzi. Kolonizatorzy mieliby tam poważny problem

16.08.2022 9:00Z jednej strony wizja wysłania ludzi na Marsa wydaje się całkiem naturalna, jednak rzeczywistość okazuje się nieco mniej optymistyczna. Do niedawna można był sądzić, że człowiek stanie na Czerwonej Planecie jeszcze w tej dekadzie. Taki scenariusz forsował przede wszystkim Elon Musk, ale nawet eksperci z NASA nie pozostawali daleko w tyle: z ich przewidywań wynikało, że załogowa misja na Marsa powinna być możliwa w ciągu najbliższych około dziesięciu lat. Niestety czas nieubłaganie mija, a plany wydają się przesuwać. Czytaj też: […]

Tagi: Play, NEC, IEM, NAS, Planet
Źródło: www.chip.pl

Znamy nieoficjalne ceny procesorów AMD Ryzen 7000

15.08.2022 17:59

Końcem lipca AMD samo potwierdziło swoje nadchodzące procesory AMD Ryzen 7000, natomiast nieco później wyciekła nieoficjalna data premiery, która ma odbyć się jeszcze w tym miesiącu. Teraz do sieci trafiły kolejne dane dotyczące cen przyszłych procesorów Czerwonych, tworzące spójną układankę. Nieoficjalne ceny procesorów AMD Ryzen 7000 W internecie pojawiły się ceny czterech procesorów z nadchodzącej serii Ryzen 7000 (opartych na architekturze Zen 4). Mamy do czynienia z czterema jednostkamii, które zadebiutują jako pierwsze, czyli Ryzen 9 7950X, 9 7900X, 7 […]

Tagi: AMD, CES, NEC, ZTE
Źródło: www.tabletowo.pl

Stworzyli najlepszą kosmiczną "apkę" w Europie, teraz świętują sukces w Warszawie

15.08.2022 11:25

Notowany wcześniej na NewConnect producent gier komputerowych SimFabric rozpoczął swoją historię na głównym rynku GPW. Pierwszego dnia notowań na tym rynku kurs akcji spółki wzrósł o 1,34 proc.

Tagi: CES, HIS, NEC, OCZ
Źródło: www.wnp.pl

Najlepsze ładowarki solarne do telefonu - TOP 5

14.08.2022 10:53

Ładowarka solarna do telefonu pozwala naładować go za darmo, za pomocą promieni słonecznych. Wystarczy podłączyć smartfon i wystawić ładowarkę na słońce. Jest to idealna propozycja na wakacyjne wyjazdy i nie tylko. Dobra ładowarka słoneczna do telefonu przydaje się cały rok.

Źródło: www.benchmark.pl

Space for Sale pokazuje ciekawą przyszłość. Gracze zajmą się podbijaniem obcej planety

12.08.2022 21:08

Mirage Game Studios (twórcy Little Big Workshop) pojawili się na THQ Nordic Showcase 2022, by przedstawić swoje nowe IP. Space for Sale oferuje interesującą koncepcję, ponieważ zadaniem gracza jest stworzenie bazy na obcej planecie.

Tagi: iOS, NEC, IEM, Planet
Źródło: www.ppe.pl

10 złotych zasad surfowania i zabawy w internecie

12.08.2022 19:27


Surfowanie po Internecie już od prawie 25 lat budzi trwałe zainteresowanie ludzi. Granie w internecie, niezależnie od tego, jaki rodzaj ma być prowadzony, przeżywa prawdziwy rozkwit, zwłaszcza w ostatnich 10 latach przy stale poprawiających się łączach internetowych. Choć przez ten okres warunki bardzo się zmieniły, to nadal istnieje słynne 10 złotych zasad, które towarzyszą surfowaniu i graniu w sieci.

Tagi: NEC, WD
Źródło: www.telix.pl

Advanced Graphene Products celuje w energetykę jądrową, automotive i kosmos

12.08.2022 15:43

Advanced Graphene Products, producent grafenu, którego akcje notowane są na rynku NewConnect  Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, w pierwszym półroczu 2022 roku zanotował przychody ze sprzedaży produktów w wysokości 335 tys. zł, czyli ponad siedmiokrotnie więcej w porównaniu z analogicznym okresem 2021 roku oraz o 130 proc. więcej niż w całym 2021 roku.

Tagi: API, NEC, OCZ
Źródło: www.wnp.pl

„Fakt” w internecie z większą przewagą nad „Super Expressem”. W dół Dziennik.pl i Polskatimes.pl

11.08.2022 20:53

Portal „Faktu” umocnił się na pozycji lidera zasięgowego wśród witryn internetowych dzienników ogólnopolskich, przy czym na dłużej użytkowników przyciąga platforma „Gazety Wyborczej”. Spore spadki zanotowały Dziennik.pl i Polskatimes.pl.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Już wiadomo, co naprawdę napędza cykl słoneczny

11.08.2022 19:00Pierwsze plamy słoneczne zaobserwowano 400 lat temu i to na ich podstawie określa się cykl słoneczny. Mniej więcej co 11 lat aktywność słoneczna zmienia się, wpływając na wzorce pogodowe na Ziemi. Przewidywanie nadchodzących zmian w sposób niezawodny mogłoby pomóc wielu branżom – od rolników po wojsko. Naukowcy z PHaSER (Partnership for Heliophysics and Space Environment Research) pod kierownictwem prof. Roberta Leamona opracowali całkiem nowy zegar słoneczny. Uczeni stwierdzili, że system oparty na polu magnetycznym Słońca, a nie na obecności lub […]

Tagi: Play, NEC, WD, EA, IEM
Źródło: www.chip.pl

Rosyjscy hakerzy atakują Polskę. I chwalą się tym w Internecie

11.08.2022 16:48

Zagrożenia związane z cyberprzestępczością w Polsce są jak najbardziej realne. Niedawno strony rządowe zostały zaatakowane przez prorosyjską grupę hakerów. Rosyjscy hakerzy w polskim Internecie Zwykle nie są nam znane incydenty bezpieczeństwa związane ze skoordynowanymi atakami hakerów na wybrane jednostki administracyjne państwa. Częściej dowiadujemy się o lukach w zabezpieczeniach urządzeń lub oprogramowania komercyjnego. Jednak wcale nie zmniejsza to ryzyka prób destabilizacji działania stron lub systemów rządowych, podejmowanych przez wrogie siły, działające z inspiracji lub finansowane przez obcy wywiad. Informacje o nich […]

Tagi: NEC, EA, ERP, Hakerzy
Źródło: www.tabletowo.pl

reklama
Kontakt z nami