Wiadomości z tagiem Monitor  RSS
60,84 zł – średnia cena internetu

16.08.2022 0:00


Ceny internetu ruszyły! Nie sprawdziła się nasza prognoza z poprzedniego przeglądu, iż indeksowi cen usług dostępowych trudno będzie przebić barierę 60 zł. Bariera została pokonana, a wzrost cen zanotowaliśmy u ośmiu z monitorowanych przez nas operatorów, co jeszcze się nie zdarzyło w historii naszych zestawień. Stawki wzrosły w stabilnych i rzadko modyfikowanych cennikach. Cen nie obniżył - w praktyce - nikt. Niektórzy z ISP podnieśli je już w I poł. roku Widać także tendencję do podnoszenia ARPU bez ruszanie bazowych abonamentów. Wygląda na to, że rynek przycisnął dostawców internetu.

Tagi: HIS, Opera, WD, Monitor, NAS, IKO
Źródło: www.telko.in

Wirtualna Polska dalej liderem opiniotwórczych mediów, RASP na czele wydawców. Wirtualnemedia.pl przed Money i Gazeta.pl

12.08.2022 20:49

W lipcu ranking najbardziej opiniotwórczych mediów w Polsce Instytutu Monitorowania Mediów otwiera Wirtualna Polska, przed Onetem i "Rzeczpospolitą". W czołówce najczęściej cytowanych mediów utrzymują się Wirtualnemedia.pl. Miejsce pierwsze w rankingu najbardziej opiniotwórczych wydawnictw utrzymuje Ringier Axel Springer Polska.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

KRRiT wyda maksymalnie 6,8 mln zł na monitoring rynku VoD. Prezydent podpisał nowelizację

12.08.2022 20:40

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji - poinformowało w piątek Biuro Prasowe KPRP. Zgodnie z ustawą w latach 2023-2032 maksymalny limit wydatków na wynagrodzenia w Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji z tytułu monitoringu rynku audiowizualnego wyniesie 6 mln 815 tys. zł.

Tagi: ISA, Monitor
Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Oppo Band 2 już oficjalnie. Ma sporo do zaoferowania w przystępnej cenie

11.08.2022 15:00Rynek smartbandów stale się powiększa i trudno się dziwić. Opaski sportowe są tańsze od smartwatchy, ale mają sporo do zaoferowania w kwestii funkcji sportowych czy tych monitorujących stan organizmu. Czy Oppo Band 2 również jest takim urządzeniem? Premiera Oppo Band 2 – nowej sportowej opaski producenta Następca Oppo Band nadal jest urządzeniem, które spokojnie możemy nazwać niedrogim. Jego cenę w Chinach w ramach przedsprzedaży ustalono bowiem na 229 juanów lub 269 juanów za wersję z NFC, co w przeliczeniu daje […]

Źródło: www.chip.pl

Badanie Cisco AppDynamics: po pandemii powstała nowa klasa liderów technologicznych

11.08.2022 14:00


Cisco AppDynamics, komórka firmy zajmująca się technologią obserwowalności sieci i monitorowaniem wydajności aplikacji, opublikowała wnioski z raportu „Agents of Transformation 2022”, czwartej odsłony corocznego badania, które analizuje umiejętności i atrybuty światowych liderów wykorzystania technologii w biznesie. Badanie przeprowadzono wiosną tego roku wśród 1150 profesjonalistów IT z 13 krajów, pracujących w firmach o rocznych przychodach ponad 500 mln dolarów.

Źródło: www.telix.pl

Galaxy Watch5 i Galaxy Watch5 Pro – nowa era dbania o siebie

11.08.2022 10:00


Samsung prezentuje najnowszą generację zegarków Galaxy Watch5 oraz Galaxy Watch5 Pro, które ułatwiają użytkownikom kształtowanie codziennych nawyków dbania o siebie dzięki monitorowaniu najważniejszych parametrów i intuicyjnym wskazówkom oraz innym zaawansowanym możliwościom.

Źródło: www.telix.pl

Jaki komputer do 5000 zł – nasz zestaw na sierpień 2022

10.08.2022 11:59

Mając do wydania 5 000 zł na gamingowy PC, mamy już w czym wybierać. W praktyce taki zestaw zagwarantuje nam już bezkompromisowe granie w FHD nawet z 240-hercowym monitorem w gry e-sportowe lub z najwyższymi detalami w większe tytuły. Potencjalnie poradzi sobie też z 1440p.

Źródło: www.benchmark.pl

Jaki komputer do 3000 zł – nasz zestaw na sierpień 2022

10.08.2022 11:59

Kwota 3000 zł to budżet, który pozwala złożyć uczciwie gamingowy zestaw. Umożliwi on granie we wszystkie gry sieciowe z bardzo wysokim FPS, tak aby wykorzystać potencjał gamingowych monitorów. W grach dla jednego gracza pozwoli cieszyć się dosyć wysokimi ustawieniami.

Źródło: www.benchmark.pl

Te miniaturowe baterie są mniejsze od ziarnka ryżu. Doczekamy się inteligentnego pyłu?

09.08.2022 15:00Zespół naukowców z Technicznego Uniwersytetu w Chemnitz w Niemczech opracował miniaturowe baterie, które mogą być wykorzystane w przyszłości do zasilania urządzeń IoT (Internetu rzeczy), czyli mikroczujników, mikrorobotów, a nawet inteligentnego pyłu, czyli futurystycznej koncepcji sieci IoT – połączonych ze sobą w sieć mikrosystemów. Nietrudno wyobrazić sobie inteligentny pył jako sieć miliardów czujników w mikro lub nano skali, porozumiewających się ze sobą. Takie urządzenia mogłyby przemieszczać się swobodnie wraz z powietrzem, monitorując zmiany zachodzące w środowisku. Niech za przykład posłuży inteligentna […]

Źródło: www.chip.pl

Świat zachodni zaniepokojony kosmicznymi ambicjami Iranu

09.08.2022 14:11

Zaledwie kilkanaście godzin po podpisaniu porozumienia w Wiedniu w sprawie programu nuklearnego z kosmodromu Bajknonur w Kazachstanie, rosyjska rakieta wyniosła na orbitę pierwszego irańskiego satelitę. Teheran odrzuca twierdzenia, że może on być wykorzystany do celów szpiegowskich, w tym także monitorowania sytuacji na froncie walk wojsk rosyjskich na Ukrainie

Tagi: iOS, ISA, EA, Monitor
Źródło: www.wnp.pl

reklama
Kontakt z nami