Wiadomości z tagiem Linux  RSS
Grupa CCC chce mieć w 2025 r. min. 60 proc. wpływów z e-commerce, połowa sprzedaży eobuwia w mobile’u

26.11.2021 20:45

W ogłoszonej właśnie strategii Grupa CCC do 2025 roku chce trzykrotnie zwiększyć przychody, w których e-commerce ma mieć minimum 60 proc. udziałów. Największą linią biznesową firmy stanie się eobuwie, które ma realizować ponad 50 proc. sprzedaży poprzez aplikacje mobilne.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

To już koniec serii Galaxy Note! Samsung wygasza produkcję

26.11.2021 15:05

Samsung oficjalnie zakończył trwającą 10 lat przygodę ze smartfonami Galaxy Note. Z linii produkcyjnych schodzą ostatnie egzemplarze Galaxy Note 20.

Źródło: pcworld.pl

Fundacja Otwarty Dialog wycofuje się z prowadzenia fanpage’a „Soku z Buraka"

22.11.2021 20:53

Po siedmiu miesiącach Fundacja Otwarty Dialog wycofała się z prowadzenia profili „Soku z Buraka” w mediach społecznościowych. Powodem jest to, że założyciele profilu mają nie wywiązywać się z umowy i wciąż umieszczania na koncie „Soku…” treści niezgodne z nową linią redakcyjną. Chodzi o promowanie polityków opozycji, głównie Platformy Obywatelskiej - wyjaśniają członkowie ODF.

Tagi: Linux, Fanpage
Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Kolejna afera z Teslą w roli głównej wcale nie dotyczy samochodów

19.11.2021 21:06

Wbrew pozorom, to nie problemy z samochodami są powodem ostatniej afery, która dotyczy Tesli. Jedna z pracownic linii produkcyjnej oskarża przedsiębiorstwo o tworzenie środowiska, w którym dochodzi do molestowania fizycznego.

Źródło: www.benchmark.pl

Bentley Systems przejmuje firmę Power Line Systems

19.11.2021 14:04

Bentley Systems, firma zajmująca się oprogramowaniem do inżynierii infrastruktury, zawarła ostateczną umowę przejęcia za około 700 mln dolarów przedsiębiorstwa Power Line Systems - działającego w dziedzinie oprogramowania do projektowania napowietrznych linii przesyłowych energii elektrycznej i powiązanych konstrukcji - z fundusem private equity TA Associates.

Tagi: Linux, PowerVR, IEM
Źródło: www.wnp.pl

Polacy są o krok od produkcji szyb generujących prąd

16.11.2021 10:54

Polska firma ML System  zapowiedziała, że 16 grudnia 2021 uroczyście otworzy pierwszą na świecie linię produkcyjną Quantum Glass - w pełni transparentnych szyb z powłoką kwantową generujących energię elektryczną. - Oficjalnie wchodzimy w „nową erę kwantową” - komentuje Dawid Cycoń, prezes ML System.

Tagi: Linux, OCZ, Polska
Źródło: www.wnp.pl

Oppo planuje kolejny tani telefon, to Oppo A55s

11.11.2021 20:58


Oppo A55s
Oppo szykuje kolejny smartfon z serii A. Tym razem będzie to budżetowy smartfon Oppo A55s.
Oppo ma już niesamowicie bogatą ofertę smartfonów z linii A50.  Niektóre numery (takie jak 54) mają nawet po 4 wersje różnych urządzeń. Nie znaczy to jednak, że chińska marka dała sobie z tym spokój. Teraz Oppo szykuje model Oppo A55s. Nowy smartfon ma być budżetowcem napędzanym układem Qualcomm Snapdragon 480. Nie będzie to nawet wersja plus tego układu, a klasyczna. Do kompletu użytkownicy otrzymają potrójny aparat główny, chociaż nie wiemy, jakich dokładnie sensorów się spodziewać.
Akumulator ma mieć pojemność 3890 mAh, a naładujemy go dzięki technologii 18 W. Pod względem pamięci RAM możemy się spodziewać 4 GB. Telefon przeszedł także testy benchmarku Geekbench, gdzie uzyskał 510 punktów w teście jednego rdzenia i 1592 punkty w teście wielu rdzeni. Nie wiadomo, kiedy dokładnie dojdzie do premiery nowego urządzenia. Skoro jednak już teraz wypływa specyfikacja razem z renderami urządzenia, to nie może to być odległa sprawa. Najpewniej dojdzie do tego jeszcze w tym roku.
 
 

Źródło: www.telepolis.pl

Unitek Stacja klonująca dyski 2x M.2 PCIe/NVMe SSD (S1207A).

10.11.2021 16:18

Stacja dokująca pozwala na szybkie klonowanie danych pomiędzy dwoma dyskami PCIe/NVMe M.2 lub dyskiem a komputerem. Klonowanie danych offline Stacja jest kompatybilna z dyskami SS2 42/60/80 mm, zarówno z kluczem M, jak i B + M. Możliwe jest stosowanie dysków o pojemności do 16 TB. Nie potrzebujesz komputera do klonowania danych między dwoma dyskami - wystarczy, ze umieścisz je w stacji. Instalacja dysków jest beznarzędziowa. Aby rozpocząć proces klonowania danych wystarczy przytrzymać frontowy przycisk minimum 3 sekundy. Postęp całego procesu widoczny jest na diodach LED. Po pół godziny bezczynności stacja przechodzi w tryb uśpienia. Błyskawiczny transfer danych w standardzie USB 3.2 Gen2 Chcesz przenieść dane ze swojego PC? Dzięki technologii Plug&Play nie musisz instalować żadnych sterowników. Do zestawu dołączony jest metrowy kabel USB-C w standardzie USB 3.2 Gen2. Zapewnia to prędkość 10 Gbps (dla porównania USB 3.0 gwarantuje prędkość 5Gbps, a USB 2.0 - 480 Mbps; stacja jest kompatybilna ze starszymi portami, do USB 1.1 włącznie). Do prawidłowego procesu transferu danych wymagany jest system operacyjny: Windows 10 / 8.1 / 8 / 7 / Vista / XP (32/64bit), Linux lub Mac OS 10.12. Zastosowanie technologii UASP (USB Attached SCSI Protocol) i TRIM dodatkowo przyspiesza i zwiększa wydajność procesu klonowania danych. Bryła stacji, przypominająca kształtem piankę, pomaga w zabezpieczeniu przed kurzem. Dzięki wbudowanemu wentylatorowi nie musisz martwić się o przegrzanie swoich dysków. Podstawa wykończona silikonem zabezpiecza urządzenie przed niechcianym przesuwaniem. Niewielkie wymiary (93mm x 93mm x 132mm) sprawiają, że stacja doskonale wkomponuje się w Twoją przestrzeń do pracy..., Cena: 399,- zł

Źródło: proline.pl

Naukowcy opracowali wyjątkowo zręcznego robota

09.11.2021 12:00

To może być przyszłość linii produkcyjnych i branży opakowaniowej.

Tagi: Linux
Źródło: www.pcformat.pl

reklama
Kontakt z nami