Wiadomości z tagiem Intel  RSS
IBA Group i Data Monsters zawierają partnerstwo

25.06.2024 15:00


IBA Group, dostawca usług programistycznych oraz Data Monsters, partner firmy Nvidia specjalizujący się w dziedzinie sztucznej inteligencji, ogłosiły nawiązanie strategicznego partnerstwa. Współpraca pozwoli IBA Group poszerzyć swoje technologiczne możliwości poprzez wykorzystanie doświadczenia Data Monsters w rozwiązaniach opartych na Nvidia AI. Umowa obejmuje wszystkie kraje, w których oddziały ma IBA, w tym Polskę.

Tagi: Intel, NVIDIA
Źródło: www.telix.pl

LG wprowadza opartego na sztucznej inteligencji CLOi ServeBota dla branży hotelarskiej i opieki zdrowotnej

25.06.2024 12:00


LG Electronics wprowadza na rynek najnowszego robota LG CLOi ServeBot (model LDLIM31), autonomicznego robota serwisowego wyposażonego w rozsuwane drzwi, zaprojektowanego do świadczenia dostaw w obiektach hotelarskich i placówkach opieki zdrowotnej.

Tagi: LG, Intel
Źródło: www.telix.pl

Komputery zastąpią zmarłych? Naukowcy ostrzegają przed technologią

25.06.2024 9:18

Sztuczna inteligencja może być wykorzystana jako namiastka zmarłego człowieka. Co prawda deadboty dopiero pojawiają się na rynku, ale naukowcy z Uniwersytetu w Cambridge już ostrzegają przed zagrożeniami związanymi z nową technologią.

Tagi: Intel, WD, EA, Benchmark
Źródło: www.benchmark.pl

Jakie szanse ma Polska w meczu z Francją? ChatGPT typuje wynik

25.06.2024 7:17

Przed nami mecz Polska - Francja, czyli ostatnie spotkanie naszej reprezentacji na mistrzostwach Euro 2024. Czego możemy się spodziewać? Zapytaliśmy sztuczną inteligencję, jaki wynik jest najbardziej prawdopodobny.

Źródło: www.benchmark.pl

Media między reklamami, subskrypcjami i AI (konferencja Wirtualnemedia.pl)

24.06.2024 21:55

Podczas konferencji „Technologiczna rewolucja w mediach” portalu Wirtualnemedia.pl o najważniejszych zjawiskach i trendach dyskutowali przedstawiciele branży mediów, marketingu, technologii i świata nauki. Jak streaming, subskrypcje i sztuczna inteligencja wpłyną na rynek mediów? Co zmienią nowe technologie marketingowe?

Tagi: Intel, EA
Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Apple i Meta negocjowały współpracę ws. sztucznej inteligencji. A to nie koniec wieści

24.06.2024 20:59

Według doniesień “Wall Street Journal” firma Apple coraz bardziej otwarcie patrzy na dopuszczenie innych gigantów technologicznych na iPhone'y i inne urządzenia ze swojego katalogu. Negocjacje w sprawie sztucznej inteligencji odbyły się już m.in. z Metą i Google'em.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Meta wspiera program AI dla europejskich startupów. Ograniczony termin zgłoszeń

24.06.2024 20:40

Startupy z Unii Europejskiej będą mogły wziąć udział w nowym  programie akceleracyjnym AI organizowanym przez firmy Meta, Hugging Face i Scaleway Zgłoszenia będą przyjmowane do 16 sierpnia. Tak chcą doprowadzić do rozwoju ekosystemu sztucznej inteligencji we Wspólnocie.

Tagi: Intel, ERP
Źródło: www.wirtualnemedia.pl

OpenAI przejmuje Rockset, aby zasilić infrastrukturę wyszukiwania modeli AI

24.06.2024 16:03


OpenAI przejął startup Rockset zajmujący się wyszukiwaniem i analizą baz danych. Wspierana przez Microsoft firma, chce zapewnić lepszą infrastrukturę wyszukiwania dla swoich narzędzi AI. Obie spółki nie ujawniły szczegółów transakcji. Rockset, to startup założony przez byłych inżynierów Meta. Firma buduje bazy danych do wyszukiwania i analizy w czasie rzeczywistym przy wykorzystaniu sztucznej inteligencji do celów …

Źródło: itwiz.pl

Samsung wprowadza na rynek klasę urządzeń AI – Dzięki sztucznej inteligencji ułatwią nam prace domowe

24.06.2024 13:00


Samsung wprowadza na rynek klasę urządzeń AI – Dzięki sztucznej inteligencji ułatwią nam prace domowe

Tagi: Intel, Samsung
Źródło: www.telix.pl

ZUS w końcu wchodzi w XXI wiek. Czy sztuczna inteligencja zastąpi pracowników?

24.06.2024 10:50

Nowy prezes ZUS-u zamierza kłaść olbrzymi nacisk na nowe technologie. Przykładowo pracę urzędników wspomóc ma sztuczna inteligencja.

Tagi: Intel
Źródło: www.tabletowo.pl

reklama