Wiadomości z tagiem Huawei  RSS
Huawei HarmonyOS – milion nowych użytkowników dziennie. Kiedy poza Chinami?

27.09.2021 14:45


Huawei HarmonyOS – milion nowych użytkowników dziennie. Kiedy poza Chinami?
Nowy system operacyjny firmy Huawei – HarmonyOS 2 – osiągnął kolejny etap popularyzacji, przekraczając liczbę 120 mln użytkowników. Wciąż jednak są to głównie mieszkańcy Chin, za to masowych aktualizacji na innych rynkach nie należy się zbyt szybko spodziewać. 
W pierwszej połowie września Huawei chwalił się, że jego HarmonyOS osiągnął pułap 100 mln użytkowników. Po około dwóch tygodniach wynik ten udało znacząco podwyższyć – jak podał He Gang, COO Huawei, z nowej platformy producenta korzysta już ponad 120 mln użytkowników. Oznacza to też, że od oficjalnej premiery HarmonyOS 2 na początku czerwca system Huawei zdobywa średnio ponad milion użytkowników dziennie. Producent przechwala się, że jest to najszybciej rozwijający się system operacyjny na świecie.
 
Celem Huawei jest osiągnięcie liczby 300 mln użytkowników do końca 2021 roku, co jednak przy obecnej dynamice może się nie udać. W przeważającej większości HarmonyOS 2 trafił do użytkowników smartfonów Huawei i Honor w Chinach jako aktualizacja systemowa zastępująca dotychczasowego Androida z EMUI. Aktualizacja nie jest dostępna poza Chinami i jak wynika z nieoficjalnych doniesień, Huawei nie jest jeszcze gotowy na wydanie HarmonyOS 2 na rynkach światowych.
 
W Polsce z HarmonyOS 2 można korzystać na trzech urządzeniach – na najnowszym tablecie MatePad 11 oraz dwóch smartwatchach z serii Watch 3. Urządzenia te zadebiutowały już z takim oprogramowaniem, jednak z punktu widzenia popularyzacji systemu najistotniejsza będzie możliwość aktualizacji starszych smartfonów, które debiutowały z Androidem. 
Na razie użytkownicy sprzętu Huawei spoza Chin otrzymają prawdopodobnie możliwość aktualizacji starszych wersji systemu do EMUI 12 na Androidzie. Według wcześniejszych deklaracji firmy EMUI 12 miało się w ogóle nie ukazać – zamiast tego producent postawił na HarmonyOS 2. Ostatecznie jednak niedawno po cichu zaprezentował swoje nowe oprogramowanie na Androida, co tym bardziej stawia pod znakiem zapytania masową aktualizację do HarmonyOS 2.  
 
 

Źródło: www.telepolis.pl

Meizu dalej żyje i prezentuje 3 nowe smartfony

26.09.2021 13:25


Meizu 18s
Meizu to chińska marka będąca nieco w cieniu swoich rodaków z Huaweia, Xiaomi, Oppo, Vivo czy Realme. Producent dalej jednak żyje i zaprezentował trzy nowe telefony.
Meizu bardzo się stara, by utrzymać się na powierzchni. Chiński producent toczy jednak ciężką walkę. W samych Chinach musi się mierzyć z Huaweiem, Xiaomi, Oppo, Vivo czy Realme. Poza Chinami smartfony tego producenta da się co prawda kupić, ale często jest to bardzo ciężkie zadanie. Zwykle trzeba zamawiać z chińskich stron internetowych. Oficjalna dostępność Meizu pozostawia wiele do życzenia. Teraz producent zaprezentował jednak trzy nowe telefony. Meizu 18s i Meizu 18s Pro mają Snapdragona 888+. W przypadku lepszego urządzenia klient otrzyma wyświetlacz o przekątnej 6,7 cala i 8/12 GB RAM i 128/256 GB pamięci wbudowanej. Aparat główny to 50 Mpix + 32 Mpix + 8 Mpix. Z przodu jest sensor 44 Mpix. Akumulator ma pojemność 4500 mAh.
Meizu 18s Pro
Meizu 18s różni się wyświetlaczem, akumulatorem i aparatem. Ma on bowiem 6,2 cala i potrójny aparat 64 Mpix + 8 Mpix + 16 Mpix. Z przodu jest sensor 20 Mpix. Nieco mniejszy akumulator ma pojemność 4000 mAh. Meizu 18x jako jedyny ma Snapdragona 870. Urządzenie ma wyświetlacz o przekątnej 6,67 cala. Aparat główny to z kolei 64 Mpix + 8 Mpix + 2 Mpix. Przedni sensor ma 13 Mpix. Akumulator ma 4300 mAh.
 
 

Źródło: www.telepolis.pl

Chiny: MSZ: Zarzuty wobec wiceprezes Huawei były "sfabrykowane"

25.09.2021 15:46

Zarzuty stawiane przez amerykańską prokuraturę wiceprezes koncernu Huawei, Meng Wanzhou, były "sfabrykowane" i wymierzone w chiński sektor technologiczny - oceniła w sobotę rzeczniczka MSZ ChRL Hua Chunying. Meng dziękowała z kolei władzom swego kraju za uwolnienie z kanadyjskiego aresztu i powrót do ojczyzny.

Tagi: Huawei
Źródło: www.wnp.pl

Płatności zbliżeniowe BLIK w smartfonach Huawei z HMS

25.09.2021 14:15Płatności zbliżeniowe BLIK pojawią się w smartfonach Huawei z HMS, czyli bez usług Google. Standardowy BLIK oczywiście również będzie dostępny. BLIK w smartfonach Huawei z HMS Informacja o pojawieniu się BLIK-a w smartfonach Huawei z HMS pojawiła się przy okazji otwarcia Laboratorium Innowacji Cyfrowych Usług Finansowych i Bezpieczeństwa (Fin²Sec). Wśród zaproszonych ekspertów z europejskich stowarzyszeń pojawili się przedstawiciele BLIK-a. Zapowiedzieli integrację swoich usług z Huawei Mobile Serivices (HMS). Czytaj też: Płatności zbliżeniowe BLIK. Nie potrzebujesz Internetu Płatności BLIK-iem będą możliwe […]

Źródło: www.chip.pl

Huawei i USA dochodzą do porozumienia - Meng Wanzhou wraca do Chin

25.09.2021 14:08


Huawei Meng Wanzhou kompromis z USA
Wreszcie pojawiła się pierwsza jaskółka znormalnienia stosunków między Huaweiem oraz USA. Doszło do porozumienia odnośnie Meng Wanzhou - wicedyrektor Huaweia i jednocześnie dyrektor finansowej.
Trzy lata temu Meng Wanzhou będąca dyrektor finansową Huaweia i jednocześnie córką założyciela firmy trafiła do aresztu domowego. Historia jest o tyle ciekawa, że wszystko wydarzyło się... na lotnisku w Kanadzie. Na wniosek (jakby inaczej) USA. Co było rzekomą przewiną Meng? Handel z Iranem. Od tego czasu Chinka przebywała w areszcie domowym w swojej posiadłości w Vancouver. W tym czasie jej prawnicy wprost określali działanie Kanady i USA jako kolejny przejaw starcia z Chinami. Teraz jednak Meng i Huawei zawarli porozumienie z USA. Ma ono trwać cztery lata, podczas których Chinka zobowiąże się do przestrzegania go i zapłaty kary.
Należy jednak wspomnieć, że te cztery lata obejmują już trzy lata spędzone w areszcie domowym, a więc Meng zostanie tylko rok stosowania się do niego. Wicedyrektor Huaweia wreszcie mogła wrócić do domu i od razu z tego skorzystała. Kobieta już jest w Chinach. Państwo Środka pozwoliło wrócić do Kanady Michaelowi Spavorowi i Michaelowi Kovrigowi. Pierwszy z nich jest skazany za szpiegostwo, drugiego proces nie zdążył się zakończyć.
 
 

Tagi: CES, Huawei, HIS, iOS, OCZ, ZTE, IEM, VR
Źródło: www.telepolis.pl

Wiceprezes Hauwei odleciała do Chin

25.09.2021 3:12

Wiceprezes Huawei Meng Wanzhou, która przez trzy lata przebywała w areszcie domowym w Kanadzie, odleciała w piątek do Chin - podały kanadyjskie media. "Meng Wanzhou może bez przeszkód opuścić Kanadę" - oświadczyło wcześniej ministerstwo sprawiedliwości tego kraju.

Tagi: Huawei
Źródło: www.wnp.pl

Koniec postępowania ekstradycyjnego wiceprezes Huawei

25.09.2021 1:23

Na wniosek Stanów Zjednoczonych sąd w Vancouver zakończył w piątek postępowanie ekstradycyjne wiceprezes Huawei Meng Wanzhou – podały kanadyjskie media.

Tagi: Huawei, iOS, OCZ
Źródło: www.wnp.pl

Wiceprezes Huawei porozumiała się z departamentem sprawiedliwości USA

24.09.2021 21:06

Amerykański departament sprawiedliwości i prawnicy wiceprezes Huawei Meng Wanzhou porozumieli się w piątek w sprawie warunkowego zawieszenia postępowania o oszustwo. USA zwrócą się do Kanady o zawieszenie postępowania ekstradycyjnego Meng.

Tagi: Huawei
Źródło: www.wnp.pl

Czym jest openEuler OS, nowy system operacyjny Huawei?

24.09.2021 19:54Huawei szykuje się do premiery systemu operacyjnego openEuler OS, który ma być otwartą i darmową platformą dystrybucji Linuxa. Czym jest openEuler OS? Już jutro Huawei zaprezentuje światu nową wersję openEuler. Nie jest to bowiem całkowita nowość, bo prace nad tym systemem rozpoczęto już dawno. W Chinach pojawiły się nawet laptopy MateBook z jedną z dystrybucji, choć miało to miejsce kilka lat temu. Od tamtej pory temat przycichł i wydawało się, że firma skupia się jedynie na HarmonyOS. Okazuje się jednak, […]

Źródło: www.chip.pl

Cyfryzacja w praktyce – Huawei udostępnia 11 sektorowych rozwiązań

24.09.2021 17:07


Podczas HUAWEI CONNECT 2021 firma Huawei zademonstrowała 11 innowacyjnych rozwiązań opartych o realne scenariusze biznesowe i technologiczne dla klientów z sektorów energetycznego, usług publicznych, transportu, finansów i produkcji.

Tagi: Huawei, NEC, EA
Źródło: www.telix.pl

reklama
Kontakt z nami