Wiadomości z tagiem Google Play  RSS
5 aplikacji dla Androida, które musisz mieć – część 71

26.11.2021 17:58


Sklep Play to kopalnia skarbów, jednak znalezienie przydatnych aplikacji czy dobrze wykonanych gier na Androida to niezłe wyzwanie. Dlatego co piątek dzielimy się naszymi znaleziskami i nowościami z Google Play, ze specjalnym naciskiem na wartościowe i użyteczne narzędzia, które warto mieć pod ręką.

Bily – Skaner paragonów, który naprawi domowy budżet


Cena: 0 zł, reklamy, opcjonalny abonament. Pobierz za darmo

Bily, skaner paragonów i monitor wydatków dla Androida
Black Friday budzi w wielu osobach zakupowy szał, ale nie dajmy się zwariować. To dobra okazja, by polecić apki pozwalające utrzymać wydatki pod kontrolą i ułatwiające robienie zakupów w ogóle. Pierwsza z nich to Bily – świetna apka, rozpoznająca tekst na paragonach i pozwalająca kategoryzować wydatki. Dzięki temu możesz łatwo ocenić, czy przesadzasz z zachciankami. Można też ustalić próg stałych wydatków i docelowych oszczędności, by lepiej się kontrolować.
Płatna wersja aplikacji Bily pozwala współdzielić prowadzony budżet w gospodarstwie domowym, zapisywać zdjęcia paragonów w chmurze i szczegółowo kategoryzować wydatki. Można z niej korzystać po założeniu konta albo bez logowania – w tym wypadku dane będą przechowywane lokalnie.

Agrama – Lista zakupów dla dwojga


Cena: 0 zł. Pobierz za darmo

Agrama, lista zakupów dla Androida
Agrama to prosta i wygodna lista zakupów, którą można współdzielić z inną osobą i synchronizować w czasie rzeczywistym. W zasadzie można tu zrobić kilka list i pracować na nich z wieloma osobami. Przy każdym z produktów można podać miarę (sztuki, kilogramy, litry itp.), co zostanie zapamiętane w bazie aplikacji.
Aplikacja Agrama szanuje prywatność użytkowników. Listy są zapisywane lokalnie, dopóki nie zostaną udostępnione. Po udostępnieniu zaś nie są gromadzone żadne dane o użytkownikach, a jedynie anonimowy identyfikator.
 
 
 

Ding – Gazetki i promocje z różnych sklepów w jednym miejscu + lista zakupów


Cena: 0 zł. Pobierz za darmo

Ding – gazetki i powiadomienia o promocjach
Czas promocji to również czas przeglądania gazetek z ofertami. Ding przypadł mi do gustu, ponieważ nie tylko gromadzi gazetki promocyjne z różnych sieci sklepów i różnych marek, ale też pozwala w nich zaznaczać interesujące produkty. Aplikacja automatycznie analizuje zawartość stron i na większości z nich prawidłowo znajduje na nich produkty, opisy i ceny. Wystarczy dotknąć produkt, by go zaznaczyć i dodać do listy zakupów. Uważam, że to szalenie wygodne.

Ceneo – Prawdopodobnie najlepsza porównywarka cen w sklepie Play


Cena: 0 zł. Pobierz za darmo

Ceneo, porównywarka cen dla Androida
Nawet uważnie przeglądając promocje, można wpaść w pułapkę. Dlatego zawsze warto mieć pod ręką porównywarkę cen, a w Polsce liderem jest Ceneo. W aplikacji Ceneo można wyszukiwać produkty, nie tylko wpisując ich nazwy, ale też skanując kod kreskowy z opakowania albo robiąc zdjęcie. Ceny są zbierane z przeróżnych sklepów internetowych oraz z platformy Allegro, są tu także opisy, specyfikacje i oceny klientów. Nie zabrakło ocen sklepów, wystawionych przez kupujących.
Co więcej, Ceneo pozwala zrobić zakupy w wielu sklepach bez wychodzenia z aplikacji, co znacznie ułatwi skomplikowany proces. Nie brak tu też informacji o przecenach i promocjach.

Jush – Zakupy z Żabki z dostawą do domu (Warszawa)


Cena: 0 zł. Pobierz za darmo

Żabka Jush, zakupy z dowozem w Warszawie
Na koniec proponuję aplikację dla Warszawiaków, luźno związaną z tematem zakupów, ale zdecydowanie na czasie. To Żabka Jush – apka pozwalająca zamówić drobne zakupy z dostawą do domu. Dostawa z najbliższej żabki zajmie około 15 minut, przy tym aplikacja jest bardzo wygodna, a dostępny asortyment zaskakująco szeroki.
 
 
 
 
 
 

Źródło: www.telepolis.pl

Południowokoreański precedens Google

26.11.2021 14:28

Na początku listopada amerykański gigant technologiczny postanowił dostosować swoją platformę aplikacji Google Play do zmienionego prawa w Korei Południowej. Niebawem południowokoreańscy konsumenci będą mogli wykorzystywać alternatywne metody płatności. Pozwoli to twórcom oprogramowania na zachowanie dla siebie większej części przychodu ze sprzedaży. Z podobnym krokiem zwleka wciąż Apple.

Źródło: www.wnp.pl

Nawigacja NaviExpert 50% taniej w Black Friday

25.11.2021 15:35


NaviExpert Black Friday 2021 50% taniej
Z okazji Black Friday, w piątek 26 listopada 2021 roku będzie można kupić abonament na nawigację NaviExpert z 50% rabatem.
Tylko 26 listopada tego roku będzie można skorzystać z czarnopiątkowej promocji na nawigację NaviExpert. Oferta dotyczy użytkowników korzystających z systemów operacyjnych Android oraz iOS. Objęte nią będą następujące abonamenty:
  • roczny abonament NaviExpert Polska za 49 zł (obniżka z 99 zł),
  • roczny abonament NaviExpert Polska i Europa za 74 zł (obniżka z 149 zł).

Black Friday napis
Obniżka rozpocznie się o godzinie 00:00 i potrwa do 23:59 tego samego dnia. Aplikację można pobrać ze sklepu Google Play, App Store lub AppGallery. W przypadku osób wciąż korzystających z aplikacji pobranej z getne.pl, zakup abonamentu w promocyjnej cenie będzie możliwy za pośrednictwem portalu Allegro.
 
 

Źródło: www.telepolis.pl

Masz taki smartfon? Uważaj, mogą Cię podsłuchiwać

24.11.2021 14:40


MediaTek smartfon podsłuch
W chipach MediaTek odkryto luki bezpieczeństwa, które umożliwiają podsłuchiwanie użytkowników smartfonów z Androidem, napędzanych układami SoC tajwańskiego producenta, a także wykonywanie złośliwego kodu. Problem może dotyczyć nawet 37% wszystkich smartfonów na świecie
Specjaliści bezpieczeństwa z Check Point Research dokonali inżynierii wstecznej chipów wyprodukowanych przez tajwańską firmę MediaTek. Układy tego producenta wykorzystywane są w około 37% wszystkich smartfonów na świecie, w tym urządzeniach popularnych marek, takich jak Xiaomi, Oppo, Realme czy Vivo. Badanie pozwoliło wykryć krytyczne luki bezpieczeństwa w procesorze audio, które w przypadku wykorzystania umożliwiały hakerom podsłuchiwanie użytkownika lub ukrycie złośliwego kodu.
 
 
Układy scalone MediaTek zawierają specjalną jednostkę przetwarzania AI (APU) i cyfrowy procesor sygnału audio (DSP), których zadaniem jest poprawa wydajności multimediów i zmniejszenie zużycia procesora. Zarówno APU, jak i audio DSP mają niestandardowe architektury mikroprocesorowe, przez co MediaTek DSP okazuje się wyjątkowo wymagającym przedmiotem badań. Ekspertów Check Point Research zaciekawiło jednak w jakim stopniu MediaTek DSP może być wykorzystywany jako wektor ataku dla cyberprzestępców. 
MediaTek jest znany jest jako producent jednego z najpopularniejszych układów dla urządzeń mobilnych. Biorąc pod uwagę jego wszechobecność, zaczęliśmy podejrzewać, że może zostać wykorzystany jako wektor ataku przez potencjalnych hakerów. Rozpoczęliśmy badania nad technologią, które doprowadziły do odkrycia łańcucha luk w zabezpieczeniach, które potencjalnie mogą zostać wykorzystane do dotarcia do procesora audio chipa i zaatakowania go z aplikacji na Androida. Bez bieżących poprawek haker mógł potencjalnie wykorzystać luki w zabezpieczeniach do podsłuchiwania rozmów użytkowników Androida. Co więcej, luki w zabezpieczeniach mogły zostać wykorzystane przez samych producentów urządzeń do stworzenia masowej kampanii podsłuchowej. Chociaż nie zauważyliśmy konkretnych dowodów takiego nadużycia, szybko zdecydowaliśmy o ujawnieniu naszych ustaleń MediaTekowi i Xiaomi.

– powiedział Slava Makkaveev, badacz bezpieczeństwa, Check Point Software
Zdaniem specjalistów badających procesor, aby zaatakować urządzenie z chipem MediaTek, napastnik-haker musiałby stworzyć złośliwą aplikację używającą interfejsu API Mediatek, która zostałaby uruchomiona przez użytkownika. Program, otrzymując uprawnienia systemowe, wysyłałby spreparowane komunikaty do sterownika audio w celu wykonania kodu w oprogramowaniu układowym procesora dźwięku. Następnie aplikacja kradłaby przepływ dźwięku i wysyłała wprost do hakera odpowiedzialnego za całą operację.
Bezpieczeństwo urządzeń jest kluczowe i priorytetem dla wszystkich platform MediaTek. Jeśli chodzi o usterkę Audio DSP ujawnioną przez Check Point, pracowaliśmy sumiennie, aby zweryfikować problem i udostępnić odpowiednie środki zaradcze wszystkim producentom OEM. Nie mamy dowodów na to, że jest obecnie eksploatowana. Zachęcamy użytkowników końcowych do aktualizowania swoich urządzeń w miarę udostępniania poprawek i instalowania aplikacji tylko z zaufanych lokalizacji, takich jak Sklep Google Play.

– powiedział Tiger Hsu, Product Security Officer, MediaTek
Zespół Check Point Research ujawnił swoje ustalenia firmie MediaTek, tworząc następujące identyfikatory podatności: CVE-2021-0661, CVE-2021-0662 i CVE-2021-0663. Te trzy luki zostały następnie naprawione i opublikowane w Biuletynie Bezpieczeństwa MediaTek w październiku 2021 roku. Problem bezpieczeństwa w audio HAL MediaTek (CVE-2021-0673) został naprawiony w październiku i zostanie opublikowany w biuletynie bezpieczeństwa MediaTek w grudniu 2021 roku. Check Point o swoich ustaleniach poinformował również firmę Xiaomi.
 
 

Źródło: www.telepolis.pl

Google Play: za darmo aplikacje i gry o łącznej wartości prawie 90 zł!

22.11.2021 18:42


Google Play: Płatne aplikacje za darmo
Google Play jest pełny promocji, w tym płatnych aplikacji na Androida dostępnych za darmo przez ograniczony czas. Aplikacja raz dodana do konta Google będzie Twoja na zawsze. Tym razem w sklepie Play można zaoszczędzić prawie 140 zł. Wszystkie opisane tu aplikacje możesz mieć bez płacenia, jeśli się pospieszysz.

DEEMO -Reborn-


Normalna cena: 10,99 zł. Pobierz
DEEMO -Reborn- to remake gry muzyczno-rytmicznej. Można myśleć o niej jak o bardziej ezoterycznej wersji „Guitar Hero”.

Freeze! 2 - Brothers


Normalna cena: 9,99 zł. Pobierz za darmo
Freeze! 2 - Brothers to druga część nagradzanej, niezależnej gry Freeze! z 2013 roku. To doskonała łamigłówka fizyczna, zawierająca 100 poziomów do rozwiązania, żadnych zakupów i żadnych reklam. Bohater Freeze! został porwany przez złych obcych, ale jego młodszy brat rusza mu na ratunek w rakiecie, którą sam zbudował. 

Legend of the Moon


Normalna cena: 3,97 zł. Pobierz za darmo
Legend of the Moon to dość staromodna gra, łącząca platformówkę z RPG, wymagająca eksplorowania podziemi i rozwijania postaci. Jej sterowanie jest nieco toporne, ale przynajmniej nie ma reklam, mikropłatności i bezsensownego grindowania, w przeciwieństwie do licznych współczesnych tytułów.

Magnetic Balls HD


Normalna cena: 1,79 zł. Pobierz za darmo
Magnetic Balls HD to wciągająca gra logiczno-zręcznościowa. Gra wykorzystuje znaną mechanikę łączenia kulek o tym samym kolorze. Jeśli będzie ich dostatecznie dużo – wybuchną. Celem jest usunięcie z planszy wszystkich, ale trzeba przy tym zadbać o jak najwięcej punktów. W grze można korzystać z akcelerometru i grać w trzech trybach.

Alice Trapped in Wonderland


Normalna cena: 9,19 zł. Pobierz za darmo
Aplice Trapped in Wonderland to fantastyczna przygoda, ubrana w grę przygodową typu Point & Click. W grze znajdują się sprytne i momentami zabawne łamigłówki. Gracz wciela się w Alicję Liddel, która po wielu latach wraca do Krainy Czarów w ważnej sprawie. Tylko że tym razem Biały Królik wysłał jej list, a sny zwykle listów nie wysyłają… Grafika zdążyła się już nieco zestarzeć, ale udźwiękowienie i projekty poziomów stoją na wysokim poziomie, co powinno zrekompensować niedoskonałości obrazu. W końcu w tym gatunku najważniejszy jest pomysł.

Sudoku Challenge Offline


Normalna cena: 9,99 zł. Pobierz za darmo

Sudoku Challenge dla Androida
Sudoku Challenge Offline to ponad 5 tysięcy plansz sudoku, zamknięte w aplikacji mającej zaledwie 1 MB i niewymagającej do działania dostępu do internetu. Wypełniać je można na trzy sposoby: z menu kontekstowego, klawiatury Androida lub z podręcznej klawiatury numerycznej w aplikacji. Gra automatycznie zapisuje postęp, więc można w każdej chwili odłożyć telefon i wrócić do rozwiązywania sudoku później. Są tu tez podpowiedzi, ocena sprawności, a w razie potężnych problemów można po prostu podejrzeć rozwiązanie planszy.

Highway Game


Normalna cena: 9,19 zł. Pobierz za darmo
Highway Game to ciekawe podejście do zręcznościowych wyścigów, tylko że tu trasa jest całkowicie prosta. Trzeba za to zbierać monety, paliwo i unikać zderzeń. Co ważne, auto ciągle przyspiesza i nie da się zwolnić. Gra jest niewielka i można z niej korzystać offline.

Hollow Earth


Normalna cena: 9,39 zł. Pobierz za darmo
Hollow Earth to hardkorowa gra zręcznościowa, czerpiąca z tradycji kosmicznych strzelanek. Można w niej przejść interesującą historię albo grać czysto zręcznościowo w trybie nieskończonym. Jest też tryb walki z bossami, w którym nie ma żadnych „normalnych” przeciwników, a jedynie jeden boss za drugim.
 
 
 
 
 

Skalar Pro


Normalna cena; 11,99 zł. Pobierz za darmo
Skalar Pro to elastyczny, zaawansowany kalkulator naukowy z wygodną klawiaturą dotykową. Pozwala na definiowanie własnych argumentów, własnych funkcji, zmiennych losowych oraz zapamiętywanie zmiennych używanych we wcześniejszych obliczeniach. Ponadto są tu interaktywne wykresy różnego typu i wiele innych przydatnych funkcji. Wisienką na torcie jest możliwość pisania skryptów, ułatwiających powtarzalne zadania.

Shot on Watermark on Photo - Like Shot On OnePlus


Normalna cena: 5,09 zł. Pobierz za darmo

Show on Watermark on Photo dla Androida
Shot on Watermark on Photo pozwala nałożyć na zdjęcie znak wodny, informujący o tym, jakim modelem telefonu zostało ono zrobione. Przy czym wcale nie trzeba podawać tu prawdziwych informacji. W aplikacji można ustawić pozycję znaku wodnego i wybrać jego rozmiar, korzystając z licznych szablonów. Ponadto można stworzyć własną kompozycję, a także przygotować własne logo na podstawie przezroczystego pliku PNG z pamięci telefonu. Aplikacja ma też możliwość zmniejszania zdjęć.

Minerals Guide + Identifier


Normalna cena: 4,49 zł. Pobierz za darmo

Minerals Guide + Identifier
MInerals Guide + Identifier to aplikacja pomagająca zidentyfikować minerały. Jest tu leksykon 1400 znanych minerałów z opisami, a także sprytna wyszukiwarka. Można oczywiście szukać po nazwie, ale można też podać kolory i twardość. Aplikacja jest prosta i bardzo ładna, nie zawiera reklam.
 
 
 
 
 

Źródło: www.telepolis.pl

5 aplikacji dla Androida, które musisz mieć – część 70

19.11.2021 17:01


Polecane aplikacje z Google play
Sklep Play to kopalnia skarbów, jednak znalezienie przydatnych aplikacji czy dobrze wykonanych gier na Androida to niezłe wyzwanie. Dlatego co piątek dzielimy się naszymi znaleziskami i nowościami z Google Play, ze specjalnym naciskiem na wartościowe i użyteczne narzędzia, które warto mieć pod ręką.

Mubert – Kto teraz gra? Nikt, to sztuczna inteligencja


Cena: 0 zł, opcjonalne zakupy w aplikacji. Pobierz za darmo

Mubert dla Androida
Mubert to niesamowita aplikacja streamingowa, w której muzykę samplują… nie, nie DJ-e. Sztuczna inteligencja, trenowana przez muzyków. Co więcej, Ty też możesz doszkolić algorytmy, by lepiej dobierały muzykę do Twojego gustu. Myślę, że Mubert powinien znaleźć się na telefonie każdego fana elektroniki.
Stream przypomina set DJ-a, jest ciągły i delikatnie zmienia się w czasie, ale nie ma końca – w końcu sztuczna inteligencja nie zmęczy się graniem. By lepiej ją dopasować do swojego gustu, możesz oznaczać fragmenty, które najbardziej Ci się podobają – te funkcje są dostępne po zalogowaniu. Dzięki temu możesz uzyskać unikalny soundtrack do pracy, nauki, ćwiczeń albo na domówkę. Poza wirtualnymi DJ-ami możesz wybrać też klimat, gatunek, przeznaczenie: skupienie, medytacja, trening cardio, randka itp. Niektóre klimaty i gatunki są dodatkowo płatne. Muzykę można przesyłać też na domowe Hi-Fi przez Chromecast.

Chord AI – Sztuczna inteligencja pomoże Ci zagrać ulubiony kawałek


Cena: 0 zł, opcjonalny zakup w aplikacji. Pobierz za darmo

Chord AI dla Androida
Chord AI to niesamowita aplikacja dla początkujących muzyków. Dzięki niej można bez wysiłku zapoznać się z akordami używanymi w ulubionych piosenkach. Utwór można załadować z pliku, z YouTube'a lub nasłuchiwać mikrofonem telefonu. Chord AI rozpozna akordy i wskaże, jak je zagrać na gitarze, ukulele i instrumentach klawiszowych. Można też wprowadzić poprawkę na kapodaster i transpozycję.
Gotowy zapis można wyeksportować jako plik tekstowy albo PDF do wydrukowania. Można też grać z aplikacją, która będzie w czasie rzeczywistym podpowiadać kolejne akordy. Płatna wersja aplikacji rozpoznaje bardziej zaawansowane akordy, pozwala przechowywać nieograniczoną liczbę nagrań i nie ma limitu eksportu plików PDF. Zakup jest jednorazowy.

Remini – sztuczna inteligencja uratuje Twoje zdjęcia


Cena: 0 zł za 5 zdjęć, abonament. Pobierz za darmo

Remini dla Androida
Remini to aplikacja zdolna uratować nieudane zdjęcia. Sztuczna inteligencja rozpoznaje zawartość i zabiegi, które wato wykonać, by ujęcie nabrało blasku. Remini jest w stanie usunąć szum, niekiedy poprawić kolory, a przede wszystkim odzyskać ujęcia nieostre i lekko poruszone. Efekty są zaskakująco dobre.
Za darmo można poprawić 5 zdjęć. Płatna wersja pozwala także poprawiać zdjęcia o rozmiarze do 4096 pikseli na jednym boku, wybrać najlepszy efekt z kilku proponowanych oraz zastosować te same metody obróbki do filmów.
 
 
 
 

Storyteller – Sztuczna inteligencja, która brzmi jak lektor


Cena: 0 zł za 6 tys. znaków dziennie, opcjonalne zakupy w aplikacji. Pobierz za darmo

Storyteller dla Androida
Storyteller to kolejne niesamowite zastosowanie sztucznej inteligencji. Tu komputerowi lektorzy są w stanie naturalnie czytać tekst w ponad 50 językach, w tym po polsku. Do wyboru są głosy męskie i kobiece, z różnymi akcentami, a nawet mówiące w kilku językach.
Podstawowym zastosowaniem aplikacji Storyteller jest odczytywanie historii. Można bowiem podzielić ją na części i zlecić czytanie ich różnym aktorom. Tym sposobem można przygotować narrację do filmu albo całe słuchowisko, nie mając do dyspozycji prawdziwych aktorów głosowych.
W porównaniu do zatrudniania aktorów Storyteller jest wyceniony przystępnie i ma bardzo elastyczny cennik. Za darmo pozwala odczytać lub wyeksportować jako MP3 6 tysięcy znaków dziennie. Ponadto można dokupić strony jednorazowo i w abonamencie, można dokupić również dodatkowe głosy i zyskać więcej znaków, oglądając reklamy.

Vinci – Twoje zdjęcia to sztuka


Cena: 0 zł, opcjonalny abonament. Pobierz za darmo
Vinci dla Androida
Vinci wykorzystuje sztuczną inteligencję w sposób, który kilka lat temu spopularyzowała aplikacja Prisma – przenosi styl z podstawowego obrazu na zdjęcie zrobione telefonem. Co ciekawe, Vinci jest w stanie także rozpoznać osobę i zamienić tylko pierwszy lub tylko drugi plan. To daje ciekawe możliwości w mieszaniu stylów. Polecam po prostu się nią pobawić.
Płatna aplikacja ma więcej stylów i pozwala usunąć znak wodny ze zdjęć.
 
 
 
 
 

Źródło: www.telepolis.pl

Żabka Jush na Androidzie. Hitem jest wypiekana kajzerka

19.11.2021 13:27


Żabka Jush na Androidzie
Aplikacja Żabka Jush zadebiutowała w sklepie Google Play. Dzięki niej można robić ekspresowe zakupy online z dostawą do domu nawet w 15 minut. Twórcy usługi rozszerzają też obszary, w których jest ona dostępna. 
Po niecałym miesiącu od premiery Jush w App Store aplikacja jest również dostępna na Androidzie. Debiut usługi na urządzeniach z systemem Google’a był poprzedzony zamkniętymi testami w formule „friends and family”, dzięki którym zoptymalizowano procesy związane z pełnym wdrożeniem usługi. 
Na początku z Jush korzystać mogli tylko użytkownicy systemu iOS i mieszkańcy wybranych dzielnic w Warszawie: części Śródmieścia, Starej Ochoty, Woli i Ursynowa. Jak zapewnia Żabka, usługa jest stale rozwijana w celu dotarcia do kolejnych użytkowników. Pod koniec października uruchomione zostały kolejne trzy magazyny, które swoim zasięgiem objęły Ochotę, Targówek, Włochy oraz Pragę Północ i Południe. 
 
Startowi aplikacji na urządzeniach z systemem Android towarzyszy również poszerzenie działalności o kolejne lokalizacje w Warszawie. Od tej chwili charakterystycznych kurierów ubranych na zielono można spotkać na Saskiej Kępie, a od 22 listopada również w części Mokotowa i Wilanowa. Cały proces zamówienia odbywa się mobilnie, a dzięki strategicznie położonym magazynom zakupy przyjadą pod wskazany adres nawet w 15 minut. 
Od startu usługi 21 października więcej niż co drugi użytkownik, który zarejestrował się w aplikacji, zdecydował się skorzystać z Żabki Jush ponownie. Mimo krótkiego czasu działania, co trzeci klient usługi zdążył zamówić zakupy przynajmniej trzykrotnie. Rekordzista złożył 27 zamówień. Jak podaje Żabka, hitem sprzedażowym aplikacji jest... wypiekana kajzerka.
Konsumenci mogą wybierać z ponad 1300 produktów, znanych również z sieci sklepów Żabka. W ofercie znajdują się świeże warzywa, owoce i pieczywo oraz napoje czy dania gotowe, także w wersji wegetariańskiej. Dostawa kosztuje 3,99 zł, ale wystarczy, że wartość koszyka przekroczy 35 zł, aby była darmowa. Zamówienie można złożyć codziennie, od poniedziałku do niedzieli, w godzinach 7:00-23:00.

Promocja dla nowych użytkowników: zgarnij 100 zł


Żabka wydłużyła czas trwania specjalnej promocji „Zgarnij nawet 100 zł”, z której mogą skorzystać wszyscy nowi użytkownicy aplikacji. W jej ramach każda osoba, która zarejestrowała się w aplikacji, dostanie 20 zł rabatu na pięć zamówień. Wartość koszyka musi przekraczać 40 zł. W ten sposób klienci zyskują również darmową dostawę. Dzięki promocji można oszczędzić nawet do 100 zł.
 
 

Źródło: www.telepolis.pl

Vectra na Black Friday: internet do 600 Mb/s w niższej cenie

19.11.2021 10:52


Vectra na Black Friday: internet do 600 Mb/s w niższej cenie
Z okazji Black Friday Vectra proponuje nowym użytkownikom internet światłowodowy o dwukrotnie zwiększonej prędkości – do 600 Mb/s w niższej cenie oraz połączenie pakietów telewizji cyfrowej TV Smart z usługami internetu światłowodowego w promocyjnych cenach.
Klienci decydujący się na ofertę zawierającą internet do 600 Mb/s z pakietem telewizyjnym otrzymują również dostęp do platformy Netflix oraz dekoder TV Smart 4K BOX. Promocja potrwa do 29 listopada br. do godziny 14:00. 
 
Już od piątku, 19 listopada, osoby decydujące się na wybór usług Vectry, mogą skorzystać ze specjalnej oferty Black Friday, która obejmie pakiet internetu światłowodowego o prędkości do 300 Mb/s zwiększonej dwukrotnie – do 600 Mb/s, w specjalnej cenie. Jednocześnie, dostępna prędkość do 300 Mb/s, dla mniej wymagających, przy umowie na 12 miesięcy wyniesie 34,99 zł miesięcznie. 
Operator przygotował również coś specjalnego dla bardziej wymagających klientów. Dla nich Vectra przygotowała internet światłowodowy o prędkości do 600 Mb/s oraz (w cenie) 39 kanałów telewizyjnych, w tym 22 w jakości HD. Do tego firma oferuje dostęp do Netflixa. Klienci Vectry mogą w tej opcji korzystać z planu Podstawowego. 
Całości towarzyszy także nowoczesny dekoder TV Smart 4K BOX, oferujący dostęp do kanałów telewizyjnych (również w wysokiej jakości 4K), VOD, strefy Kids, funkcji asystenta głosowego, aplikacji ze sklepu Google Play oraz wielu gier (z możliwością podłączenia gamepada). 
Dekoder ma kilka specjalnych funkcji, jak Restart TV, Catch-up TV, Chromecast, Airplay czy nagrywarka sieciowa. Widz może np. odtwarzać od początku program, który już się rozpoczął czy wracać (do 7 dni wstecz) do wybranych programów. 
Za ten pakiet Vectra liczy sobie 49,99 zł przez pierwsze 6 miesięcy, przy podpisaniu krótkiej umowy na 12 miesięcy.
Najwięksi miłośnicy kina i telewizji mogą wybrać natomiast wariant, w którym oprócz dostępu do internetu światłowodowego do 600 Mb/s, otrzymują pakiet Złoty, a w nim 139 kanałów (w tym 91 HD). Podczas podpisywania umowy na 12 miesięcy, cena tego pakietu wyniesie 69,99 zł przez pierwsze  6 miesięcy. Na abonentów czeka dodatkowo dekoder Smart 4K Box oraz Netflix.
 
 

Źródło: www.telepolis.pl

Chcesz rzucić palenie? Te urządzenia mogą Ci pomóc

17.11.2021 18:38


Nie możesz rzucić palenia te urządzenia mogą Ci pomóc
Palenie papierosów to bardzo zły i cięzki do zwalczenia nałóg. Pomimo wielu lat i wielu kampanii antypapierosowych, Polacy wciąż palą na potęgę i nie potrafią przestać. Na rynku są jednak dostępne urządzenia, które pozwalają ograniczyć, a w dłuższej perspektywie całkowicie rzucić palenie.
18 listopada obchodzimy dzień rzucania papierosów. Jest to już 30. rocznica tego święta w Polsce i 47. jeżeli chodzi o jego pierwowzór, czyli Światowy Dzień Rzucania Palenia, zainicjowany w Stanach Zjednoczonych w latach 70-ych. Dlaczego fakt okrągłej rocznicy jest tak ważny? Wydawać by się mogło, że po 30 latach uświadamiania społeczeństwa o negatywnych konsekwencjach palenia będziemy mogli zaobserwować pozytywną zmianę, jeżeli chodzi o odchodzenie od nałogu. Tymczasem jest dokładnie odwrotnie. W wielu kwestiach związanych z rzuceniem palenia jesteśmy na szarym końcu wśród państw Unii Europejskiej. Nie tylko palimy na potęgę (pali średnio co czwarty dorosły w Polsce), ale też jesteśmy w trójce państw o najniższym odsetku palaczy, którzy deklarują rzucenie nałogu (12%, gorzej jest tylko na Węgrzech i w Rumunii).
Jesteśmy też w niechlubnej czołówce, jeżeli chodzi o palenie wśród młodych. Łatwo dostępne i tanie papierosy powodują, że co drugi uczeń szkoły podstawowej próbował już papierosów, a co roku zaczyna palić około 180 tys. dzieci. Statystyka ta pogarsza się z wiekiem – 64% palaczy zaczyna regularnie palić w wieku od 18 do 25 lat. Takie statystyki są olbrzymim obciążeniem dla budżetu państwa, który na leczenie chorób związanych z paleniem papierosów wydaje co roku 18,2 mld złotych. Nawet pandemia czy pierwsza od lat podwyżka akcyzy na papierosy (minimalna, ale zawsze) nie spowodowały, że Polacy przestali palić. Przeciwnie – co roku regularnie palą więcej.
Widać więc wyraźnie, że jeżeli jesteśmy palaczem i chcemy odwrócić ten niekorzystny dla naszego i innych zdrowia trend, musimy mocno polegać na swojej silnej woli i dyscyplinie. Nie oznacza to jednak, że w walce z nałogiem jesteśmy osamotnieni. Na przestrzeni ostatnich lat pojawiło się kilka aplikacji i urządzeń, które mogą zmniejszyć odczuwalne skutki tego nałogu, a może i pomóc kompletnie rzucić papierosy. Oto najciekawsze i najskuteczniejsze z nich.

Smartfon z aplikacją mobilną


Znaczna większość z nas ma w kieszeni smartfon i nie rozstaje się z nim przez cały dzień. Dlaczego by więc nie wykorzystać go jako wartościowej pomocy w walce z nałogiem? Zarówno w Google Play Store jak i w App Store dostępnych jest wiele programów stworzonych we współpracy ze specjalistami, które pomogą uzależnionym stopniowo ograniczać, a następnie – całkowicie rzucić palenie. Aplikacje tego typu motywują, pokazując dotychczasowy progres, zrealizowane cele, zaoszczędzone pieniądze i liczbę dni, które „dodaliśmy” sobie dzięki zmianie nawyków. Wiele komentarzy użytkowników pokazuje, że aplikacje stanowiły dla nich świetne źródło motywacji i to dzięki nim rezygnowali z próby zapalenia, kiedy naszła ich ochota.
 
 

Inteligentna zapalniczka


Aplikacja mobilna nie powstrzyma nas jednak przed zapaleniem papierosa, jeżeli będziemy chcieli to zrobić. Co innego , która powstała z myślą właśnie o pomocy w rzucaniu palenia. Działa ona podobnie jak każda inna zapalniczka, jednak dzięki wbudowanym funkcjom mierzy ona, ile razy użyliśmy jej do zapalenia papierosa i ile czasu minęło od ostatniego palenia. Zapalniczkę możemy też zaprogramować w taki sposób, by nie aktywowała się, jeżeli od ostatniego papierosa minęło zbyt mało czasu oraz by wyłączała się, jeżeli tego dnia wypaliliśmy już zakładaną liczbę papierosów. Oczywiście zapalniczka również posiada własną aplikację mobilną, dzięki której możemy zarządzać urządzeniem i patrzeć, jak dobrze idzie nam realizacja naszych postanowień.
Inteligentna zapalniczka

Podgrzewacz tytoniu i e-papieros


Z nałogu palaczom wyjść nie pomogą podgrzewacze tytoniu i e-papierosy. Coraz głośniej mówi się jednak o tym, że urządzenia te pomagają zmniejszyć negatywne skutki tego nałogu dla zdrowia palaczy. Nie ma w nich dymu i substancji smolistych, a to właśnie najbardziej szkodliwe elementy palenia papierosów, których wdychanie skutkuje długą listą chorób. Dlatego na palaczy, na których nie podziałały nawet leki czy preparaty z nikotyną (popularne plastry, gumy czy inhalatory), być może podziała podgrzewacz tytoniu lub e-papieros. Co ciekawe, niektóre kraje uznają je za element wsparcia palaczy w odzwyczajaniu ich od palenia papierosów. W Polsce tak traktują je nawet niektórzy palacze. Według badania „Konsumpcja nikotyny w Polsce 2020” 86% palaczy, którzy zamienili papierosa na podgrzewacz tytoniu i 20% tych, którzy zdecydowali się przejść na e-papierosa, już później nie wróciło do palenia tradycyjnych papierosów.

Schowek z zamkiem czasowym


Co jednak, jeżeli nie jesteśmy w stanie zaufać własnej silnej woli w kwestii sięgnięcia po papierosa, może warto zainwestować w rozwiązanie, które definitywnie odbierze nam dostęp do wyrobów tytoniowych. Na rynku istnieje szereg inteligentnych pojemników, w których zamki możemy ustawiać w zależności od tego, co chcemy osiągnąć. Mamy tu więc chociażby , które otworzą się np. dopiero po tygodniu, czy też – jeżeli osiągniemy wybrany przez nas cel (np. przejście określonej liczby kroków). Dzięki temu możemy skutecznie ograniczyć to, ile razy w tygodniu mamy dostęp do papierosów. 
Zamek czasowy

Elektryczna bransoletka


Jeżeli jest nam bardzo ciężko rozstać się z papierosami, można sięgnąć po rozwiązanie, które dla niektórych może okazać się nieco… szokujące. Bo i takie ma być. to specjalne urządzenie, które nosimy na nadgarstku i które po naciśnięciu przycisku razi właściciela nieszkodliwym dla zdrowia, ale za to bardzo nieprzyjemnym ładunkiem elektrycznym. Zamysłem gadżetu jest to, by używać go w ten sposób za każdym razem, gdy najdzie nas ochota zapalić. Dzięki stymulacji elektrycznej po jakimś czasie w mózgu wytworzy się podświadome połączenia pomiędzy chęcią palenia a bólem, dzięki czemu wraz z upływem dni będzie nam się chciało palić coraz mniej.
Oczywiście, złotym standardem w wypadku nałogu jest całkowite rzucenie palenia. Pamiętajmy, że paląc szkodzimy nie tylko sobie, ale też osobom w naszym bezpośrednim otoczeniu. W naszym kraju czynnie pali około 8 mln ludzi, ale skutki biernego palenia odczuje już 14 mln Polaków. Przez to, że wdychają oni dym, w którym znajdują się substancje smoliste i są oni narażeni na takie same choroby jak palacze czynni. Dlatego właśnie ograniczenie szkodliwości naszych działań dla nas samych i naszego otoczenia jest czymś dobrym. Sposobów na ograniczenie palenia jest dziś coraz więcej, a dzięki temu, co daje nam nowoczesna technologia, każdy może wybrać sposób, który najbardziej mu odpowiada i który pozwoli mu najprościej zerwać z nałogiem.
 
 

Źródło: www.telepolis.pl

Motorola Moto Tab G70 pojawia się w konsoli Google Play

14.11.2021 4:59


Motorola Moto Tab G70
Motorola szykuje tablet Motorola Moto Tab G70. Już teraz poznajemy kolejne szczegóły na temat specyfikacji tego modelu.
Motorola szykuje tani tablet Motorola Moto Tab G70. Sygnały na ten temat słyszeliśmy już wcześniej. Teraz nowy budżetowiec pojawił się w konsoli Google Play. Dowiedzieliśmy się, że nowy tablet będzie zasilany układem z serii MediaTek Kompanio. To układy firmy z Republiki Chińskiej przeznaczone specjalnie na rynek tabletów. Konsola Google Play mówi, że będzie to układ MediaTek MT8183A. MediaTek Kompanio 500 to z kolei MT8183. Będzie to zatem wariant właśnie tego układu.
Użytkownik otrzyma także 4 GB RAM i 64 lub 128 GB pamięci wbudowanej. Urządzenie będzie działało pod kontrolą Androida 11. Możemy się tutaj spodziewać nakładki chińskiego Lenovo. To właśnie chińska firma jest właścicielem mobilnej Motoroli. Ciekawostką może być fakt, że nowy model będzie miał dość szerokie ramki. Obecnie nawet budżetowce takich nie mają, poczujemy się zatem jak w wehikule czasu. Nie znamy jeszcze reszty specyfikacji technicznej, ani ceny urządzenia. Motorola nie słynie jednak ze szczególnie mocnego strzeżenia swoich sekretów, także to kwestia czasu.
 
 

Źródło: www.telepolis.pl

reklama
Kontakt z nami