Wiadomości z tagiem Aktualizacje  RSS
Lidl wkurzył klientów. "Promocje tylko dla bogatych"

25.09.2021 12:20

Lidl wkurzył klientów.
Wszystko przez aplikację Lidl Plus, która po aktualizacji nie działa już na systemach starszych niż Android 7, zmuszając niejako do kolejnej debaty nad Androidem w ogóle. 
Popularna sieć sklepów wielobranżowych, bez wcześniejszych zapowiedzi, zaktualizowała aplikację Lidl Plus. Narzędzie do logistyki kuponów rabatowych i płatności Lidl Pay zyskało odświeżony wygląd i kilka pomniejszych usprawnień. Niestety, nie dla wszystkich klientów jest to zmiana na lepsze.
Wraz ze zmianami we front-endzie, podbito także wersję API, co w praktyce oznacza tutaj utratę kompatybilności z systemami starszymi niż Android 7. 
Choć ze statystyk Statcounter wynika, że udział wersji sprzed siódemki nie przekracza w Polsce 10 proc., głosów rozgoryczenia nie brakuje, czego świadectwo dostajemy nie tylko w komentarzach w Sklepie Play, ale nawet we wiadomościach do redakcji Telepolis.

"Dlaczego tylko bogaci mogą korzystać z promocji?" – pyta pan Andrzej. Wprawdzie nie wszyscy są tak radykalni w swoich osądach, ale padają też pytania o m.in. politykę zero-waste i szacunek do klienta.
W oświadczeniu sygnowanym przez Aleksandrę Robaszkiewicz, Head of Corporate Communications and CSR, spółka wyjaśnia:

Aby zapewnić prawidłowe funkcjonowanie Lidl Plus, konieczne jest bieżące aktualizowanie aplikacji. Dlatego praktyką jest stosowanie powiadomień, które poinformują użytkownika o konieczności aktualizacji lub np. ewentualnej zmianie regulaminu. Jest to konieczne, aby użytkownik był na bieżąco informowany o zmianach oraz aby zapewnić możliwie najwyższe bezpieczeństwo i najniższą awaryjność aplikacji.
Aktualnie, aby pobrać aplikację konieczne jest posiadanie urządzenia z wersją systemu Android 7.0 lub wyższą, czy też iOS 13 lub wyższą. Z uwagi na specyfikę systemów, niektóre funkcje aplikacji z niższymi wersjami systemu mogłyby nie być obsługiwane, działać nieprawidłowo lub powoli.
Tym samym jednak na piedestał raz jeszcze trafiają niesławne aktualizacje Androida jako takie. Przypomnijmy, że Android 7 debiutował w sierpniu 2016 roku, a jego poprzednicy siłą rzeczy mają jeszcze dłuższy staż, co z kolei pociąga za sobą kardynalne braki w warstwie bezpieczeństwa. 
Decyzję sieci o porzuceniu staroci można racjonalnie wyjaśnić. Co innego w przypadku producentów smartfonów, którzy, jak doskonale wiadomo, systemów nie aktualizują. Teraz użytkownicy ucierpieli w bezpośredni sposób. 
Inaczej jest z iPhone'ami. Tam co prawda minimum stanowi iOS 13, czyli wydanie z 2019 roku. Niemniej równocześnie najnowszą piętnastkę można z powodzeniem odpalić nawet na sześcioletnim iPhonie 6s. I problemu nie ma.

Źródło: www.telepolis.pl

OnePlus rezygnuje z OxygenOS. Będzie wspólny system razem z Oppo

20.09.2021 16:48

OnePlus porzuca OxygenOS
OnePlus pogłębia swoją integrację z Oppo. Od przyszłego roku urządzenia obydwu marek będą korzystały ze wspólnego systemu operacyjnego.
Pete Lau, CEO OnePlus, przedstawił szczegóły inicjatywy OnePlus 2.0.czyli plany dotyczące marki w ciągu najbliższych miesięcy. Najciekawsze informacje dotyczą zmian, związanych z ogłoszonym niedawno wciągnięciem OnePlus w struktury Oppo. Jak się okazuje, odczują je także użytkownicy starszych urządzeń.

Koniec OxygenOS - nowy system w przyszłym roku


A już przechodząc do konkretów, z komunikatu dowiadujemy się, że OnePlus zamierza porzucić nakładkę OxygenOS i zastąpić ją nowym interfejsem, przygotowywanym wspólnie z Oppo. Zresztą na tej samej zasadzie będzie to również koniec ColorOS w jego dotychczasowej formie. Powód? Chodzi o lepsze wykorzystanie zasobów. Osobne rozwijanie dwóch niezależnych linii oprogramowania zwyczajnie nie miałoby sensu.
Ten nowy zunifikowany system operacyjny miałby zadebiutować w przyszłym roku razem z nowym flagowcem OnePlusa. W dalszej kolejności aktualizacje mają otrzymać pozostałe urządzenia producenta. Niestety nie znamy oficjalnej listy - ta ma zostać ujawniona w późniejszym terminie.
To pierwszy raz, kiedy otrzymaliśmy tak konkretne informacje w związku z fuzją OnePlus i Oppo. Nie da się natomiast ukryć, że komunikat o połączeniu OxygenOS i ColorOS nie jest szczególnie zaskakujący. Trend w kierunku ujednolicania interfejsu obydwu nakładek widać już od jakiegoś czasu i trudno nie odnieść wrażenia, OxygenOS 11 i ColorOS 11 (a przy okazji także Realme UI 2.0) różnią się wyłącznie nazwą. Wydaje się, że próba uporządkowania sytuacji ze strony producentów jest w tym przypadku zmianą pozytywną.
 
 

Źródło: www.telepolis.pl

Android 6.0 otrzyma aktualizację, i to żywcem wyciętą z jedenastki

18.09.2021 18:54

Android 6.0 otrzyma aktualizację. Po blisko 6 latach od debiutu
Google najwyraźniej nie zapomina o bezpieczeństwie starszych urządzeń. 
Podczas gdy media żyją Androidem 12, dane analityczne są jednoznaczne: ponad 40 proc. aktywnych użytkowników robocika wciąż nie ma choćby wydania numer dziesięć. Przy czym nawet jedna osoba na pięć w tej grupie korzysta z archaizmu pokroju Nougat lub Marshmallow, nie wspominając już o jeszcze starszych Lolipop i KitKat. To ryzykowne.
Najstarszym wspieranym aktualizacjami bezpieczeństwa wydaniem jest obecnie Android 8.1, ale Google chce ten stan rzeczy zmienić, przynajmniej częściowo. Jak ogłoszono, w grudniu niespodziewany update czeka wszystkie kolejne wersje aż do 6.0, aka Marshmallow, włącznie.
O co chodzi? – zapytacie. Mianowicie firma z Mountain View chce, aktualizując de facto biblioteki Usług Google, wprowadzić w swych starszych systemach znaną z Androida 11 funkcję odbierania uprawnień tym aplikacjom, które nie były przez dłuższy czas używane. Okres karencji wynosi trzy miesiące. Jeśli w tym czasie dana apka nie zostanie odpalona, to system automatycznie cofa jej wszystkie pozwolenia na dostęp do danych i zasobów sprzętowych.
Motywację stanowi fakt, że wiele aplikacji sprzed miesięcy, leżąc odłogiem, stanowi potencjalny wektor ataku. Zapominając o jakiejś apce, ludzie siłą rzeczy zapominają o jej aktualizacji. Są też udokumentowane przypadki, w którym nowy właściciel, po przejęciu praw do danego software’u, z pełną premedytacją sam dorzuca szkodliwy kod. Google tym samym utrudnia życie szkodnikom.

Niemniej jednak, podobnie jak w przypadku Androida 11, nie można zapominać o kilku zasadniczych ograniczeniach. Po pierwsze, system jest w stanie samodzielnie zablokować tylko aplikacje zgodne z API 30 i nowszymi, a w przypadku starszych 23-29 trzeba to zrobić manualnie. Po drugie, istnieje grupa aplikacji, zazwyczaj tych przeznaczonych do pracy w tle, które występują o uprawnienie do blokady resetu. Oczywiście gdy tylko je uzyskają, do odbioru dostępów nie dojdzie.
Tak więc z całą pewnością nie ma tutaj mowy o panaceum na cyberprzestępców, ale też chyba nikt się takowego nie spodziewał. Ot, kolejne zasieki. Dobrze jednak widzieć, że producent stara się dbać również o posiadaczy starszych urządzeń. W bardzo minimalnym stopniu, ale mimo wszystko.

Źródło: www.telepolis.pl

Office 2021 - Microsoft zdradził datę premiery pakietu biurowego

17.09.2021 13:19

Office 2021 - Microsoft zdradził datę premiery pakietu biurowego
Office 2021 otrzymał oficjalną datę premiery. Microsoft ujawnił, kiedy nowa wersja pakietu biurowego zostanie udostępniona wszystkim użytkownikom.
Od jakiegoś czasu wiemy, że Microsoft - obok Windowsa 11 - pracuje też nad nowymi pakietem biurowym Office 2021. Firma z Redmond systematycznie zdradzała nowe informacje na jego temat, jak chociażby , w którym nawet wirtualna kartka w Wordzie będzie rzeczywiście ciemna. Jednak do tej pory nie mieliśmy pewności co do dokładnej daty premiery Office'a 2021. Dobrze, że Microsoft właśnie ją zdradził.
 

Office 2021 - data premiery


Na oficjalnym blogu Microsoft wyjawił, że Office LTSC stał się już dostępny dla klientów komercyjnych i rządowych. Oprócz tego amerykańska firma szykuje też wspominanego Office'a 2021 dla zwykłych konsumentów i małych firm. Ten zostanie udostępniony już 5 października, czyli w dniu premiery Windowsa 11.
Chociaż Microsoft zdradził kilka informacji na temat nowej wersji pakietu biurowego, to z pewnością wciąż ma on przed nami kilka tajemnic. Oczywiście firma z Redmond nadal rekomenduje korzystanie z Office 365, który jest dostępny w ramach abonamentu i cały czas otrzymuje aktualizacje. Prawdopodobnie 5 października zostanie wzbogacony o funkcje przygotowane z myślą o Office 2021. Szkoda, że niedawno , które wejdą w życie w marcu 2022 roku.
 
 

Źródło: www.telepolis.pl

Oppo prezentuje system ColorOS 12

17.09.2021 10:12


Oppo ColorOS 12 premiera
Oppo oficjalnie zaprezentowało w Chinach najnowszą wersję autorskiego systemu firmy. Oprogramowanie ColorOS bazuje na Androidzie 12 i wprowadza nowe rozwiązania oraz ulepszenia w zakresie estetyki, funkcjonalności, wydajności oraz bezpieczeństwa.
System ColorOS 12 wyróżnia się w zakresie stylistycznym nowymi ikonami oraz interfejsem użytkownika opartym na koncepcji Infinite Design. Jak podaje Oppo, wrażenia interaktywne podczas korzystania wzmacniają najnowsze animacje bazujące na silniku animacyjnym Quantum Animation i opracowany przez chińskiego producenta silnik AI zapobiegający klatkowaniu animacji, które w efekcie zapewniają użytkownikom długotrwałą płynność działania. Natomiast praktyczne funkcje, takie jak współpraca między wieloma ekranami czy inteligentny pasek boczny, znacząco ulepszają funkcjonalność i wydajność systemu. ColorOS 12 został wyposażony w funkcje bezpieczeństwa pozwalające między innymi na rejestrację zachowań aplikacji, bezpieczne udostępnianie zdjęć oraz otrzymywanie przypomnień o udzielonych aplikacjom uprawnieniach i łatwym zarządzaniu nimi.
 
 

Wirtualny świat 3D z Infinite Design


Zgodnie z filozofią projektowania dążącą do autentyczności i minimalizmu, twórcy ColorOS 12 zadbali o to, by użytkownicy systemu mogli doświadczać wrażeń jak w prawdziwym świecie. Nowe ikony są bliższe rzeczywistości i jednocześnie zachowują wrażenie tekstury, poprzez zastosowanie odpowiednich odcieni oraz szczegółów. Interfejs systemu ColorOS 12 został zdefiniowany na nowo, by rozwiązać problem przeładowania informacji na jednym ekranie. Dzięki zastosowaniu w większym stopniu białych przestrzeni, zwiększeniu kontrastu tekstu oraz wyróżnieniu odcieni kolorów, nowy system operacyjny ułatwia konsumentom klasyfikowanie informacji na podstawie ich tematyki, zapewniając jednocześnie wyższy komfort użytkowania.
Dodatkowo, ColorOS 12 wprowadza funkcję awatara 3D o nazwie Omoji. Pozwala ona tworzyć precyzyjne trójwymiarowe emoji. Dzięki zaawansowanemu algorytmowi Face Capture, który potrafi uchwycić ponad 20000 kluczowych punktów na twarzy, Omoji zapewnia bardziej realistyczny i spersonalizowany wygląd.

Większa funkcjonalność dzięki inteligentnym rozwiązaniom


ColorOS 12 wprowadza wygodę użytkowania na zupełnie nowy poziom. Funkcja FlexDrop pozwala użytkownikom przeciągnąć aplikację prostym gestem i płynnie przełączać się między trybami pełnego ekranu, małego okna lub mini okna, co znacząco poprawia wydajność i umożliwia wielozadaniowość.
Ulepszona wersja inteligentnego paska bocznego Smart Sidebar 2.0 ma sześć nowych, praktycznych narzędzi, które dają użytkownikom mnóstwo opcji do wyboru. Na przykład podczas wyszukiwania konkretnego utworu online, użytkownicy mogą go odtworzyć w aplikacji Music Player. Podobnie, odwiedzając strony sklepów w trakcie zakupów online, użytkownicy mogą używać bocznego paska do porównywania cen przeglądanych przedmiotów.
ColorOS 12 poszedł o krok dalej w budowaniu spójnego ekosystemu połączonych urządzeń, znacząco upraszczając doświadczenia użytkowników. Nowa funkcja Cross-Screen Interconnection ułatwia łączność między telefonami i laptopami. Po połączeniu, użytkownicy mogą obsługiwać swoje telefony za pośrednictwem laptopów, jednocześnie udostępniając pliki i dane pomiędzy różnymi urządzeniami. Dodatkowo, dzięki szybkiemu transferowi na poziomie 45 Mb/s, użytkownicy mogą edytować dokumenty bezpośrednio na swoich laptopach. Funkcja Cross Screen Interconnection jest również wysoce adaptowalna i obsługuje większość modeli laptopów głównych marek, z zainstalowanym systemem operacyjnym Windows 10 lub nowszym.

Wygoda to nie tylko szybkość


Pracując nad ColorOS 12 zespół badawczy Oppo położył duży nacisk zarówno na komfort i wytrzymałość. Silnik animacyjny Quantum Animation Engine adaptuje ponad 300 ulepszonych animacji, dzięki czemu zapewnia realistycznie animowane efekty. Poprzez naśladowanie fizycznego oporu, bezwładności i odbicia, funkcja ta sprawia, że ogólne doświadczenie jest bardziej dopasowane do umiejętności poznawczych i nawyków ludzkiego mózgu. W efekcie poruszanie palcem po ekranie urządzenia za każdym razem jest płynniejsze bardziej realistyczne i intuicyjne.
ColorOS 12 wyposażono w silnik AI zapobiegający klatkowaniu i przycinaniu się systemu nawet po dłuższym czasie użytkowania. Może on skutecznie zmniejszać fragmentację plików poprzez oddzielne przetwarzanie danych najczęściej i najrzadziej używanych. Wyniki testu przeprowadzonego w laboratoriach technicznych Oppo pokazały, że dzięki tej technologii, spadek wydajności dla sekwencji zapisz/odczytaj wyniósł mniej niż 5 %, a ogólny wskaźnik starzenia się wyniósł tylko 2,75 % (w symulacji, w której telefon był ciągłe użytkowany przez 36 miesięcy). W oparciu o sposoby użytkowania i nawyki użytkowników, ów algorytm AI potrafi także nadawać priorytety aplikacjom, aby zapewnić płynne działanie smartfonu i mniejsze zużycie energii.

Większa kontrola nad danymi i bezpieczeństwem


Ochrona prywatności i bezpieczeństwo danych jest od dawna głównym priorytetem dla systemu ColorOS. Generacja 12 została wyposażona w pakiet kolejnych ulepszonych funkcji w tym zakresie.
Na przykład, co wynika z integracji z systemem Android 12, gdy jakaś aplikacja korzysta z mikrofonu, kamery lub lokalizacji urządzenia, funkcja przypominania o uprawnieniach w ColorOS 12 wysyła użytkownikowi informację na pasku powiadomień, aby ograniczyć niekontrolowane zbieranie danych w tle. Jednocześnie system zapewnia szczegółowe zarządzanie uprawnieniami, umożliwiając użytkownikom dokładniejsze zrozumienie i zarządzanie pozwoleniami dla konkretnych aplikacji.
Innym scenariuszem objętym większą ochroną jest udostępnianie zdjęć. Dane osobowe w nich zawarte, gdy zostaną przekazane dalej, mogą spowodować naruszenie prywatności. Dlatego ColorOS 12 oferuje funkcję bezpiecznego udostępniania, która w ramach potrzeb użytkowników może wymazać wrażliwe informacje lub dane ze zdjęć w trakcie ich udostępniania lub podczas wgrywania oryginalnych plików. Funkcja ta wspiera też bezpieczne udostępnianie filmów.
​​Oppo ColorOS logo

Plan aktualizacji dla ColorOS 12


Smartfon Find X3 Pro Photographer Edition jest pierwszym urządzeniem Oppo, które otrzyma aktualizację do opartego o Android 12 systemu ColorOS 12. W najbliższych tygodniach Oppo przedstawi kompleksowy plan aktualizacji, w tym dla wersji globalnej. Aktualizacja ColorOS 12 swoim zasięgiem obejmie najszerszy zakres telefonów i użytkowników w historii firmy. Oppo zadeklarowało także przy okazji premiery, że dla swoich głównych linii smartfonów, zagwarantuje trzy największe aktualizacje systemu Android.
 
 

Źródło: www.telepolis.pl

Xiaomi 11T i 11T Pro – zadebiutowały nowe flagowce o filmowych możliwościach

15.09.2021 15:01


Xiaomi 11T Pro
Firma Xiaomi oficjalnie zaprezentowała telefony Xiaomi 11T i 11T Pro. Nowe modele zwracają uwagę świetną specyfikacją flagowców, aparatami 108 Mpix, zaawansowanymi funkcjami foto i wideo, a 11T Pro także bardzo szybkim ładowaniem 120 W. Ich ceny, jak na tę klasę sprzętu, są zachęcające.
Smartfony Xiaomi 11T i Xiaomi 11T Pro mają identyczne obudowy, ekrany i w większej części ich wnętrza są złożone z tych samych komponentów. Model Pro poza chipsetem wyróżnia się kilkoma dodatkowymi atutami, uzasadniającymi wyższą cenę. Jednak nie są to kwoty przesadnie wyśrubowane – Xiaomi 11T ma kosztować od 499 euro (2270 zł), a model Pro – od 649 euro (2954 zł). Polskie ceny i dostępność poznamy już wkrótce. Wiadomo, że telefony będą u polskich operatorów.
Xiaomi 11T Pro
Xiaomi 11T i 11T Pro mają ekrany AMOLED o przekątnej 6,67 cala, rozdzielczości 1800 x 2400, w proporcjach 20:9. Odświeżanie wyświetlaczy sięga 120 Hz, do tego oferują jakość TrueColor 10 bit oraz wsparcie dla HDR10+ i Dolby Vision (tylko model Pro). Ekran w obydwu wariantach wyświetla ponad miliard kolorów, osiąga maksymalnie jasność 1000 nitów, a standardowo wynosi 800 nitów.  Zewnętrzna warstwa to szkło Gorilla Glass Victus. Jak zachwala producent, ekran Xiaomi 11T Pro został przetestowany przez DisplayMate. Wynik? Najwyższa ocena A+ i 14 nowych rekordów.
Xiaomi 11T Pro
Na obudowie Xiaomi 11T Pro znajdziemy jeszcze jeden dodatek specjalny – podwójne głośniki Harman Kardon z Dolby Atmos. W Xiaomi 11T znajdziemy natomiast standardowy zestaw stereo, ale też z Dolby Atmos. Plecki telefonów mają szklane wykończenie przypominające wewnętrzną fakturą szczotkowany metal. Dostępne kolory obydwu modeli to szary Meteorite Gray, biały Moonlight White i niebieski Celestial Blue. Są to nowe odcienie w smartfonach Xiaomi.
Xiaomi 11T Pro
Xiaomi 11T Pro
Pod obudową Xiaomi 11T pracuje układ MediaTek Dimensity 1200, natomiast wariant Pro napędzany jest przez Snapdragona 888. W obydwu przypadkach otrzymujemy pełen zestaw nowych standardów łączności, z 5G, Wi-Fi 6, Bluetooth 5.2 i NFC włącznie. Xiaomi 11T dostępny jest w dwóch wersjach pamięci 8 GB + 128 GB i 8 GB + 256 GB, natomiast Xiaomi 11T Pro będzie można kupić w edycjach 8 GB + 128 GB, 8 GB + 256 GB oraz 12 GB + 256 GB.
Xiaomi 11T Pro

Xiaomi 11T / Pro z kamerami dla ambitnych filmowców


Mocno podkreślaną przez producenta cecha nowych Xiaomi 11T/Pro są aparaty oraz związane z nimi funkcje fotograficzne i przede wszystkim filmowe. Konfiguracja aparatów jest identyczna:
  • 108 Mpix (f/1,75, piksele o wielkości 0,7 μm, a po połączeniu 9-w-1 o rozmiarze 2,1 μm, OIS),
  • 8 MPix szeroki kąt (120°, f/2,2),
  • 5 Mpix supermakro (f/2,4, AF 3-7 cm).

W wycięciu ekranowym znalazł się z kolei aparat 16 Mpix.
Taką konfigurację sprzętową producent uzupełnił dodatkowymi funkcjami filmowymi. Xiaomi określa je mianem Cinemagic. W opcjach aparatu znajduje się pakiet efektów specjalnych (trzeba je dodatkowo pobrać przed pierwszym uruchomieniem, klikając na ikonkę). Znajdziemy tam na przykład Magic Zoom – film z efektem odjeżdżającego tła,  Audio Zoom – film, w którym można ręcznie sterować bliskością dźwięku czy też efekt zamrożenia klatki Time Freeze. Kamera w nowych telefonach Xiaomi pozwala także na nagrywanie filmów makro dzięki trybowi Macroscope.
Xiaomi 11T Pro ma jeszcze większe możliwości, osiągane dzięki mocniejszemu chipsetowi z lepszym przetwarzaniem AI: nagrywanie wideo 8K, nagrywanie wideo HDR10+ oraz tryby AI Cinema.
Nie mieliśmy okazji dokładnie sprawdzić filmowych trybów nowych telefonów Xiaomi, ale nawet standardowe nagrania z Xiaomi 11T wypadają dobrze – uwagę zwraca niezła stabilizacja.  


A o to kilka próbek zdjęć z Xiaomi 11T.
[

Xiaomi 11T Pro z ładowaniem 120 W


Atuty mocniejszego modelu Xiaomi 11T Pro dotyczą także szybkiego ładowania. Obydwa modele zostały wyposażone w akumulatory 5000 mAh, w podstawowym modelu zasilanie ma moc 67 W (37 minut do 100%). Wariant Pro otrzymał za to ładowanie HyperCharge o mocy 120 W (ładowarka w zestawie). To nowe w smartfonach marki rozwiązanie zapewnia możliwość naładowania telefonu do 100% w zaledwie 17 minut. Akumulator można skutecznie ładować nawet w temperaturze -10 stopni C.
Xiaomi zastosowało tu kilka ciekawych mechanizmów. Akumulator składa się w dwóch niezależnie ładowanych ogniw, wykorzystano też podwójne konwertery oraz grafen. Bezpieczeństwo baterii jest potwierdzone przez certyfikat TÜV Rheinland Safe Fast-Charge System. Cały układ zasilania ma 34 funkcje zapewniające monitorowanie temperatury w czasie rzeczywistym oraz bezpieczeństwa baterii. Jak długa jest cykl życia takiego akumulatora? Xiaomi określa go na 800 naładowań – po tym czasie bateria ma zachować jeszcze 80% pojemności. Wystarczy więc na około 2 lata przy typowym wykorzystaniu. 
Nowe smartfony Xiaomi pracują pod kontrolą Androida 11 z MIUI 12.5. Producent obiecuje  4 lata aktualizacji poprawek i trzy duże aktualizacje systemu – czyli do Androida 14.
Xiaomi 11T Pro
Xiaomi 11T Pro
Zdjęcia powyżej przedstawiają Xiaomi 11T Pro, natomiast poniżej widać Xiaomi 11T.
[
 
 

iOS 15 RC i iPadOS 15 RC dostępne. Co nowego w aktualizacji? [wykaz nowości]

15.09.2021 7:51


iOS 15 RC oraz iPadOS 15 RC to najnowsze aktualizacje Apple, które do niedawno dostępne były . Te aktualne to już niemal sfinalizowane oprogramowanie dla iPhone'ów i iPadów. Znajdziemy tu wiele nowości i liczne zmiany. Zobaczmy, co nowego wprowadza software. Oficjalny wykaz znajdziecie poniżej.

iOS 15 RC i iPadOS 15 RC - co nowego / wykaz nowości

iOS 14.8, iPadOS 14.8, watchOS 7.6.2 i macOS 11.6 to najnowsze aktualizacje udostępnione przez Apple. Już wcześniej wiedzieliśmy, że takie łatki . Co nowego tu znajdziemy? Jeśli liczycie na nowości, to musimy was rozczarować. Tych tutaj nie ujrzymy. Znajdziemy tu jednak ważne poprawki z zakresu zabezpieczeń.

Aktualizacje iOS 14.8, iPadOS 14.8, watchOS 7.6.2 i macOS 11.6 rozwiązują poważne problemy z

Źródło: www.tablety.pl

Oppo już w tym tygodniu pokaże ColorOS 12 na podstawie Androida 12

14.09.2021 2:19


Oppo ColorOS 12 Android
Oppo już niedługo zaprezentuje ColorOS 12 na podstawie Androida 12. Chińczycy pokażą swoją nową nakładkę już pojutrze.
Oppo już w tym tygodniu zaprezentuje kolejną wersję swojej nakładki. ColorOS 12 na podstawie Androida 12 zadebiutuje już pojutrze. Nakładkę Oppo zobaczą na swoich telefonach później posiadacze smartfonów Oppo na całym świecie i telefonów OnePlusa w Chinach. Właściciele pozachińskich OnePlusów dalej będą używać nakładki OxygenOS. Prezentacja nowej nakładki Oppo to również swego rodzaju wersja demonstracyjna przyszłej wersji nakładki Realme. Oprogramowanie Realme UI jest bowiem pod wieloma względami bliźniacze wobec Oppo ColorOS. Nie ma się co jednak dziwić, to dosłownie siostrzane firmy.
Pierwszymi telefonami Oppo, które dostaną nową wersję nakładki będzie flagowa seria Oppo Find X3. Na wszelkie aktualizacje trzeba jednak poczekać na... stabilną wersję Androida 12. Zgodnie z wcześniejszymi planami Google miał zaprezentować ją w połowie września, jednak do tego nie dojdzie. Najprawdopodobniej amerykańska firma pokaże ostateczną wersję nowego Androida na początku października. Najpierw otrzymają ją smartfony Google Pixel.
 
 

Źródło: www.telepolis.pl

Xiaomi 11 Lite 5G NE – producent uchyla rąbka tajemnicy

13.09.2021 15:36


Xiaomi 11 Lite 5G NE – producent uchyla rąbka tajemnicy
Zbliża się premiera nowych urządzeń Xiaomi. Wiemy już na pewno, że tego dnia ujrzymy nowe telefony Xiaomi 11T i 11T Pro, na tym najwyraźniej się nie skończy. Producent uchylił rąbka tajemnicy i zapowiedział nową wersję smartfonu Xiaomi 11 Lite 5G.
15 września Xiaomi zaprezentuje telefony Xiaomi 11T i 11T Pro. Producent już potwierdził tę informację, podając oficjalnie, że nowe modele otrzymają aktualizacje dla trzech przyszłych generacji systemu Android, czyli do Androida 14 włącznie. Filmowe możliwości tych telefonów Xiaomi sugerowało także w serii tweetów. 
 
Tym razem chiński producent potwierdził coś innego – istnienie jeszcze jednej nowości. W krótkiej animacji widać zarysy obudowy telefonu oraz informację „Nachodzi nowy Lite”. Urządzenie również ma się pojawić na premierze 15 września.

Źródło: www.telepolis.pl

reklama
Kontakt z nami