Wiadomości z tagiem APU  RSS
Samsung prezentuje „Dom Niespodzianek” – Life Unstopable

12.10.2021 15:12


Samsung dom niespodzianek Life Unstopable
Podczas kolejnego wydarzenia z serii Life Unstopable Samsung pokazał Dom Niespodzianek, pełen najnowszych produktów koreańskiego producenta, sprzętu AGD, poprzez telewizory i soundbary, do składanych smartfonów i tabletu, za pomocą których można tym wszystkim sterować.
Przez ostatnie 18 miesięcy dom stał się dla nas wszystkim – szkołą, biurem, siłownią i miejscem rozrywki. Tak duża ilość czasu spędzana w czterech ścianach sprawiła, że dla wielu z nas dom stał się nieco nazbyt wygodny, dlatego potrzebujemy swego rodzaju wyjścia z rutyny. A pomóc w tym mogą, według firmy Samsung, urządzenia i usługi koreańskiego producenta, które pozwalają użytkownikom ponownie cieszyć się życiem pełnym niesamowitych rozwiązań i radości.
 
 
W najnowszej prezentacji z serii Life Unstopable Samsung pokazał pomieszczenia „Domu Niespodzianek”, wyposażone we współpracujące ze sobą produkty firmy – od innowacji w dziedzinie AGD, które uprzyjemnią nawet najmniej lubiane prace, przez telewizory ze świetną jakością obrazu, po urządzenia mobilne, które można obracać i składać.
W Samsungu opracowujemy innowacje, które wykraczają poza oczekiwania użytkowników: od składanych telefonów przez telewizory prezentujące dzieła sztuki, aż po pralki, które piorą szybciej oszczędzając czas, detergenty i wodę. „Dom Niespodzianek” pokazuje, w jaki sposób nasze połączone produkty wprowadzają innowacje, które pomagają klientom żyć bez ograniczeń.

– powiedział Benjamin Braun, Chief Marketing Officer Samsung Europe

Dom Niespodzianek: kuchnia


Zwiedzanie domu ekscentrycznej rodziny Unstopable rozpoczęło się od kuchni. Tam króluje modułowa lodówka Bespoke, którą możemy w razie potrzeby rozbudować, a także dostosować jej wygląd do naszych potrzeb i preferencji. Nie zabrakło tu również piekarnika Samsung, płyty indukcyjnej czy okapu. Natomiast zamiast obrazu mamy telewizor Samsung The Frame z podłączonym do niego sounbarem.
Samsung kuchania

Dom Niespodzianek: domowe kino


Wieczór filmowy w domu? Nic prostszego z odpowiednim sprzętem. Samsung proponuje projektor The Premiere, który może wyświetlić obraz o przekątnej nawet 130 cali z bardzo małej odległości, w połączeniu z soundbarem Q800A. Podczas oglądania ulubionego filmu o jakość powietrza zadba oczyszczacz firmy Samsung z technologią Wind-Free. Zamiast projektora można użyć również telewizora koreańskiej firmy, na przykład któregoś z modeli Neo QLED 8K.
Samsung kino domowe

Dom Niespodzianek: pracownia i pokój gier


Monitor do gier Samsung Odyssey Neo G9 daje przewagę nad konkurencją, kiedy prowadzimy swoją drużynę do zwycięstwa. Zakrzywiony ekran i szybki czas reakcji pozwala w pełni realizować ambitne plany bitewne. A do pracy możemy skorzystać z monitora w klasycznej, płaskiej formie.
Samsung pracownia

Dom Niespodzianek: impreza taneczna


Telewizor Neo QLED wraz z sounbarem Q950 można wykorzystać do rozkręcenia tanecznej imprezy przy ulubionych utworach muzycznych, realistycznie prezentowanych na ekranie. Muzykę można przesłać na przykład ze składanego smartfonu . Potrzebne podczas imprezy ubrania można odświeżyć w szafie Bespoke AirDresser. Jest też jej wariant do butów. Skorzystać możemy również z inteligentnej pralki oraz suszarki, które potrafią komunikować się ze sobą.
Samsung impreza

Dom Niespodzianek: czas posprzątać


Wśród innowacyjnych urządzeń Samsung ma w swojej ofercie także sprzęty służące do sprzątania. Są wśród nich:
 • Bespoke Jet – bezprzewodowy odkurzacz klasy premium, dostępny w różnych wersjach kolorystycznych, z automatycznym systemem odkurzania i ładowania akumulatora.
 • Jet Bot AI+ – zaawansowany odkurzacz, który identyfikuje obiekty i dostosowuje się do różnych powierzchni w celu zoptymalizowania czyszczenia. Użytkownicy mogą monitorować swoje domy za pomocą strumienia wideo na żywo, podczas gdy bezdotykowa, higieniczna stacja Clean Station umożliwia automatycznie opróżnianie pojemnika, jednocześnie wychwytując brud i mikropył dzięki wielowarstwowemu systemowi filtracji.

Samsung sprzątanie
 
 

Źródło: www.telepolis.pl

Oto iPhone z USB-C! Jest tylko jeden mały problem

11.10.2021 22:04

Oto iPhone z USB-C! Jest tylko jeden mały problem
Pierwszego iPhone'a z USB-C nie stworzył Apple, lecz pewien entuzjasta, a poziom skomplikowania przeróbki dla 99,99 proc. osób czyni ją tylko ciekawostką.
Podczas gdy niemalże cały technologiczny świat  korzysta z USB-C, Apple murem stoi za własnościowym złączem Lightning. Niby światełkiem w tunelu są wyższe modele najnowszych iPadów, ale to bardziej wyjątek potwierdzający regułę niż norma, patrząc na wiodący sprzedażowo sprzęt z jabłkiem w logo, iPhone'y.
Co jakiś czas amerykańskiemu producentowi palcem odgraża się Komisja Europejska, na razie jednak kończy się na zapowiedziach, a sytuacja jaka jest, każdy widzi.

Ale od czego są entuzjaści


Tacy jak niejaki Kenny Pi, który iPhone'a z USB-C stworzył sobie własnym sumptem. Konkretniej: iPhone'a X. 
Kenny najpierw rozebrał wtyczkę Lightning typu C94, czyli 18-watową z PD, a następnie bazując na inżynierii wstecznej, stworzył elastyczną płytkę drukowaną mapującą piny gniazda Apple na żeńskie USB-C. Całość zamknął w obudowie iPhone'a X tak, jakby miała tam być już od samego początku.

Efekt tej modyfikacji jest tym bardziej imponujący, że gniazdo zachowuje pełną funkcjonalność oryginału, nie tylko ładując smartfon, ale też umożliwiając transfer danych. 
Popisy zdolnego elektronika można podziwiać na YouTubie. Niestety, jak już zostało wspomniane, nie jest to modyfikacja z kategorii tych łatwych. Ani choćby stosunkowo łatwych. Nawet gdyby Kenny wprowadził swój adapter do sprzedaży, to trzeba go jeszcze odpowiednio przylutować, a przy tym jeszcze wcisnąć do ciasnej obudowy. Większości z nas ciągle pozostaje czekanie na Apple.

Źródło: www.telepolis.pl

Masowe rezerwacje doprowadziły do awarii strony internetowej Singapore Airlines

11.10.2021 13:57

Strona internetowa Singapore Airlines Ltd. była przez weekend tymczasowo niedostępna, biura podróży odnotowują natomiast wzrost zapotrzebowania na loty po tym, gdy rząd Singapuru ogłosił plan otworzenia się na większą liczbę państw oraz częściową rezygnację z kwarantanny dla podróżnych.

Tagi: APU
Źródło: www.wnp.pl

Awaria Facebooka przypomniała markom, że nie warto opierać komunikacji tylko na jego platformach

06.10.2021 21:53

Największa w historii awaria platform Facebooka zafundowała internautom podróż do okresu sprzed globalnych mediów społecznościowych, natomiast dla firm i celebrytów była przestrogą, że nie warto komunikacji opierać tylko na tych platformach. - Lekcją, jaką wszyscy powinniśmy wyciągnąć z tej sytuacji jest dywersyfikacja kanałów dotarcia i kontaktu z klientem - uważa Ewelina Kapuścińska z Cube Group.

Tagi: APU, Facebook, HIS
Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Mięso z laboratorium. Singapur daje zielone światło

06.10.2021 12:19

Singapur ponownie przeciera szlaki w produkcji alternatywnego pożywienia. Producent branży farmaceutycznej Esco Aster otrzymał zgodę od Singapurskiej Agencji Żywności na hodowlę komórek zwierzęcych w celu rozwinięcia procesu komercyjnej produkcji.

Tagi: ARM, APU, CES, LTE
Źródło: www.wnp.pl

Singapur uchwalił ustawę uderzającą w portale społecznościowe

05.10.2021 18:28

Parlament Singapuru przyjął ustawę, która umożliwia władzom żądanie od portali społecznościowych i dostawców internetu informacji o użytkownikach i „blokowanie wrogich treści”.

Tagi: APU
Źródło: www.wnp.pl

Influencerzy mydlą nam oczy? Prezes UOKiK wszczął postępowanie wyjaśniające

02.10.2021 11:31

UOKiK zbada, czy influencerzy prawidłowo oznaczają lokowanie produktu
Mamy prawo wiedzieć, dlaczego influencerzy polecają jakieś produkty w mediach społecznościowych. UOKiK sprawdzi, czy ich zdjęcia, filmy, wpisy i blogi są prawidłowo oznaczone.
Facebook, Instagram, YouTube i to nie są miejsca do dzielenia się wydarzeniami z życia czy własną twórczością. To reklamowe pole minowe. Dlatego Prezes UOKiK uruchomi postępowanie wyjaśniające na tym obszarze internetu. Urząd sprawdzi, czy treści z lokowaniem produktu są odpowiednio oznaczone i czy konsument na pewno ma szansę dowiedzieć się, dlaczego jego internetowy idol poleca ten właśnie batonik, płyn do prania, szampon, telefon i samochód. Jako konsumenci mamy prawo do rzetelnych informacji na ten temat.
Prezes UOKiK Tomasz Chróstny wszczął postępowanie wyjaśniające, którym zbada dynamicznie rosnący rynek marketingu influencerskiego. Owocem będzie nie tylko kontrola, ale też wytyczne dla osób, które zarabiają na promowaniu różnych produktów w internecie. Trzeba bowiem pamiętać, że w Polsce odpłatna promocja produktów lub usług bez wyraźnego oznaczenia, że są to treści sponsorowane, narusza zakaz kryptoreklamy. W niektórych przypadkach może to być nawet czyn nieuczciwej konkurencji. Media społecznościowe nie są wyłączone spod tych zasad.
 
 
Prezes UOKiK zwrócił uwagę, że materiały sponsorowane często nie są w żaden sposób oznaczane. Jeśli już jakieś oznaczenie się znajdzie, jest to na przykład hashtag #ad, który dla polskiego internauty może być nieczytelny. Przy czym aktualnie nie wiadomo, czy jest to zaniedbanie wynikające ze sposobu pracy influencerów, czy wynika z wymagań sponsorów. To również wymaga zbadania i uregulowania.
Brylujący w social mediach influencerzy mają ogromny wpływ na internautów, szczególnie młodych. Jeśli zachwalają jakiś produkt, jest duża szansa, że fani będą chcieli ich naśladować i go kupić. Sytuacja gdy influencer otrzymał za swój wpis wynagrodzenie, ale sprawia wrażenie, że dzieli się prywatną opinią, jest zwyczajnie nieuczciwa. Sponsoring należy przy tym rozumieć szeroko – zapłatą nie muszą być pieniądze, może to być inna korzyść np. wycieczka, testowanie luksusowych produktów. O wszystkich tego typu sytuacjach czytelnicy, słuchacze czy widzowie powinni być wyraźnie poinformowani
– wskazuje Tomasz Chróstny, Prezes UOKiK.
Postępowanie wyjaśniające toczy się w sprawie, a nie przeciwko konkretnym gwiazdom internetu. Niemniej podmioty działające w tej branży mogą spodziewać się, że w najbliższych tygodniach do ich drzwi zapuka listonosz z wezwaniem do Urzędu. Kara za nieudzielenie wymaganych informacji wynosi do 50 mln euro. Niemniej Prezes UOKiK liczy na dobrą wolę wszystkich zainteresowanych i samoregulację. Wszystko po to, byśmy mieli pewność, co jest reklamą, a co recenzją produktu lub usługi.
 

Źródło: www.telepolis.pl

Orange Światłowód w Tucznie – oświadczenie Centrum Projektów Polska Cyfrowa

01.10.2021 8:34


Orange światłowód Tuczno CPPC oświadczenie
TVP3 Gorzów Wielkopolski pokazało kilka dni temu niepokojące informacje na temat dostępu do światłowodu Orange Polska w miejscowości Tuczno w województwie lubuskim. Otrzymaliśmy oświadczenie Centrum Projektów Polska Cyfrowa w tej sprawie.
Poniżej publikujemy oświadczenie Centrum Projektów Polska Cyfrowa w sprawie sieci światłowodowej w miejscowości Tuczno w województwie lubuskim, zbudowanej przez Orange Polska w ramach Projektu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Więcej o sprawie napisaliśmy w tej wiadomości: .
Szanowny Panie,
w odpowiedzi na poniższe zgłoszenie informujemy, że wskazana miejscowość Tuczno (Gmina Strzelce Krajeńskie, Powiat strzelecko-drezdenecki, Województwo lubuskie) została uwzględniona w puli punktów podstawowych (30 PA) obrębie obszaru 3.4.08.13 GORZOWSKI, wyznaczonego na potrzeby II konkursu działania 1.1 Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, który jest dostępny pod wskazanym linkiem: . Punkty adresowe wybrane do realizacji przez beneficjenta w ramach pierwotnej koncepcji projektu dostępne są po adresem: .
Zgodnie z raportem przesyłanym przez beneficjenta punkty adresowe (27 PA) z miejscowości Tuczno mają status „wykonane” co oznacza że została wybudowana infrastruktura telekomunikacyjna wraz z niezbędnymi zapasami do granicy działki. Dlatego też ww. PA uzyskały status "wykonany".  Natomiast 1 punkt adresowy z ww. miejscowości ma status „w realizacji” - to znaczy, że został wstępnie zadeklarowany do realizacji w projekcie i na chwilę obecną jest w procesie inwestycyjnym.
Decyzje związane z powstającą infrastrukturą (od etapu wstępnej koncepcji projektu po końcowy odbiór i rozliczenie inwestycji) pozostają w gestii beneficjenta. Decyduje on o przebiegu sieci, wyborze adresów spośród udostępnionej puli białych punktów adresowych, projektuje sieć i ustala harmonogram jej realizacji. Ostateczny zakres wybudowanej sieci beneficjent przedstawia w końcowej fazie projektu, po zakończeniu odbiorów. Należy zaznaczyć, że w wyniku realizacji projektu wskazane w projekcie punkty adresowe (gospodarstwa domowe) mają zostać objęte zasięgiem sieci. Natomiast gospodarstwo domowe należy traktować jako objęte zasięgiem sieci:
 • w przypadku zabudowy jednorodzinnej - jeżeli przyłączenie tego gospodarstwa domowego nie wymaga przeprowadzenia, poza granicami działki, na której znajduje się to gospodarstwo domowe, żadnych dodatkowych prac ziemnych ani żadnych innych prac wymagających uzyskania dodatkowych aktów administracyjnych lub zgód podmiotów innych niż OSD (operator sieci dostępowej), - zapas kabli telekomunikacyjnych pozwalający na przyłączenie tego gospodarstwa domowego znajduje się nie dalej niż w najbliższym zasobniku kablowym lub innym najbliższym miejscu służącym do przechowywania takiego zapasu – innymi słowy infrastruktura doprowadzona jest do granicy działki,
 • w przypadku zabudowy wielorodzinnej - jeżeli przyłączenie tego gospodarstwa domowego nie wymaga przeprowadzenia żadnych dodatkowych prac ziemnych lub instalacyjnych poza budynkiem, w którym znajduje się to gospodarstwo domowe,
 • w przypadku sieci bezprzewodowej - jeżeli jego podłączenie do sieci wymaga jedynie instalacji telekomunikacyjnych urządzeń końcowych. Jeżeli konieczne jest wyposażenie każdego telekomunikacyjnego urządzenia końcowego w osobną antenę to taka antena stanowi integralną część tego urządzenia.

W ramach podjętej interwencji gospodarstwa domowe mają uzyskać fizyczną możliwość dostępu do Internetu, a nie samą usługę. Przyłączanie poszczególnych adresów do sieci dokonywane jest przez operatora, który będzie świadczył usługi. Usługodawcą może być beneficjent POPC (będący właścicielem infrastruktury) lub inny lokalny operator (operator korzystający). Podłączenie usługi do klienta ostatecznego odbywa się poza projektem i jest to sprawa pomiędzy mieszkańcami a operatorem.
Zgodnie z podpisana umową o dofinansowanie projektu POPC.01.01.00-08-0036/17 pn. „Gorzowski Orange Światłowód” z chwilą zakończenia realizacji projektu beneficjent zobowiązany jest udostępnić sygnał internetowy w danym obszarze konkursowym. Inwestor samodzielnie podejmuje decyzje w kwestii kolejności wykonywania robót i odbioru poszczególnych odcinków inwestycyjnych. Termin zakończenia realizacji projektu POPC.01.01.00-08-0036/17  zgodnie z bieżącymi zapisami umowy przypada na dzień 29 lipca 2022r.
Zachęcamy również do śledzenia aktualności na naszej stronie internetowej <(a href="https://cppc.gov.pl/" rel="nofollow" target="_blank">https://cppc.gov.pl/), gdzie na bieżąco publikujemy informacje dotyczące projektów i naborów realizowanych przez CPPC.
Ponadto uprzejmie informujemy, iż  na obecnym etapie wdrażania działań POPC, aktualizacja listy punktów adresowych o nowe punkty adresowe jest niemożliwa.
Instytucją odpowiedzialną za proces wyznaczania obszarów wsparcia w ramach działań 1.1 POPC jest Urząd Komunikacji Elektronicznej ("UKE"). Głównym zasobem danych wykorzystywanych do wyznaczania obszarów interwencji jest:
 1. baza punktów adresowych opracowana na podstawie rejestrów Głównego Geodety Kraju (PRG - Państwowy rejestr granic i powierzchni jednostek podziałów terytorialnych kraju) i Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego (NOBC - System identyfikacji adresowej ulic, nieruchomości, budynków i mieszkań), oraz
  1. coroczna inwentaryzacja infrastruktury i usług telekomunikacyjnych prowadzona przez Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej, aktualna na czas wyznaczania obszarów konkursowych. 

  2. Przyczyn wykluczenia adresów z obszarów wsparcie POPC może być kilka, m.in. są to adresy, które:
   • w okresie wyznaczania obszarów wsparcia nie występowały w referencyjnych bazach adresowych PRG i NOBC (np. nowo powstałe budynki oraz budynki w budowie),
   • zlokalizowane są w otoczeniu czarnych obszarów, gdzie nasycenie punktami objętymi siecią NGA osiągnęło określony poziom (a więc występuje możliwość podłączenia tych adresów do już istniejących sieci),
   • zostały uznane za opłacalne komercyjnie, dla których istnieje realna szansa na przyłączenie do sieci w ramach prywatnych inwestycji operatorów telekomunikacyjnych,
   • zgłoszone zostały jako planowane do objęcia inwestycją komercyjną / prywatną przedsiębiorców telekomunikacyjnych w ramach konsultacji społecznych prowadzonych obecnie przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów,
   • dla których wykazano zasięg sieci o przepustowości minimum 30 MB/s w dowolnej technologii (światłowodowej, miedzianej parowej, kabli miedzianych współosiowych, usług radiowych, itp.), [zasięg i rodzaj sieci można zweryfikować na stronie ], 
   • były objęte wcześniejszymi działaniami (projekty w trakcie realizacji lub w okresie trwałości). 

   Więcej szczegółów odnośnie metodologii wyznaczania obszarów wsparcia POPC można znaleźć w dokumencie: ).
   Proszę pamiętać, że poza POPC prowadzone są także inne inicjatywy zmierzające do zapewnienia szerokopasmowego dostępu do Internetu na obszarze całego kraju. W ubiegłym roku Kancelaria Prezesa Rady Ministrów przystąpiła po raz kolejny do Konsultacji społecznych obszarów białych NGA, w ramach których przedsiębiorcy telekomunikacyjni deklarowali punkty adresowe, które planują objąć zasięgiem sieci w trakcie inwestycji finansowanych ze środków własnych. Wyniki tych konsultacji są w posiadaniu KPRM oraz UKE. 
   Podsumowując decyzje, dotyczące objęcia zasięgiem danego punktu adresowego przedsiębiorcy podejmują samodzielnie. Po podpisaniu umowy beneficjent ma możliwość wymiany do 15% punktów adresowych, które zobowiązał się objąć zasięgiem, na inne w obrębie danego obszaru konkursowego. Centrum Projektów Polska Cyfrowa CPPC, jak i żadna z pozostałych instytucji zaangażowanych w przeprowadzenie konkursu nie ma możliwości wywierania wpływu na beneficjenta w zakresie doboru punktów adresowych wybranych na potrzebę realizacji inwestycji.
   Wymiana do wysokości 15% liczby gospodarstw zadeklarowanych do objęcia zasięgiem we wniosku o dofinansowanie nie wymaga akceptacji Instytucji Pośredniczącej (w tym przypadku jest to CPPC) i aneksowania umowy o dofinansowanie oraz dokonywana jest w oparciu o pisemną informację wskazującą punkty  adresowe, które  zostały  wymienione. Wymiana powyżej 15% zadeklarowanej wartości gospodarstw domowych, wymaga akceptacji Instytucji Pośredniczącej. W przypadku dokonywania wymiany punktów adresowych beneficjent zobowiązany jest zapewnić osiągniecie wskaźnika liczby gospodarstw domowych objętych zasięgiem sieci na poziomie nie mniejszym niż wskazany we wniosku o dofinasowanie.
   Zgodnie z zasadami konkursu Beneficjent dokonał wyboru Punktów Adresowych (PA) z listy udostępnionej w ramach konkursu. 

   – Zespół POPC, Centrum Projektów Polska Cyfrowa

Źródło: www.telepolis.pl

Horror twórców „Stranger Things” i inne – Netflix zapowiada premiery na październik

27.09.2021 12:09


Horror twórców „Stranger Things” i inne – Netflix zapowiada premiery na październik
Netflix ujawnił, jakie nowości przyszykował dla polskich widzów w październiku. Serwis wchodzi już w zdecydowanie jesienny nastrój i szykuje się do Halloween. Będzie więc kilka horrorów, choć nie tylko. Ciekawie zapowiada się polski film kryminalny „Hiacynt”, osadzony w realiach PRL.
Na październik Netflix zapowiada przede wszystkim premierę polskiego filmu „Hiacynt” nagrodzonego za scenariusz Marcina Ciastonia na 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Rzecz dzieje się w Polsce, w roku 1985. Niezadowolony z rezultatów śledztwa w sprawie zabójstwa młody warszawski milicjant postanawia poszukać prawdy na własną rękę…
Serwis przygotował także coś dla wielbicieli Lady Di – muzyczną historię „Diana: Musical” o życiu „królowej wszystkich serc”. Z kolei w trzecim sezonie serialu „Ty” widzowie poznają dalsze losy osobliwej pary – Love i Joe – która sprawdza się w roli rodziców. W październiku zobaczymy również film „Armię złodziei”, kontynuację głośnej „Armii umarłych” Zacka Snydera. 
Netflix nie zapomina także o nadchodzącym Halloween. W serwisie pojawi się nowość  twórców „Stranger Things” – horror „Ktoś jest w twoim domu” i film o krwiożerczych wampirach z Los Angeles – „Nocne kły”. Fani grozy z pewnością ucieszą się również z drugiej części polskiego slashera „W lesie dziś nie zaśnie nikt”.

Nowości Netflix Originals w październiku 

Seriale:

 • Astrologiczny przewodnik po złamanych sercach (październik 2021)
  Surrealistyczny, komiczny serial oparty na bestsellerowej powieści Silvii Zucca.
 • Call My Agent: Bollywood (październik 2021)
  Od szukania najlepszych aktorów do obsady po poskramianie gwiazdorskiego ego – walczący o przetrwanie firmy agenci z Bombaju zawsze mają pełne ręce roboty.
 • Sprzątaczka 10/1/2021
  Kobieta, która uciekła od brutalnego partnera, pracuje jako sprzątaczka, aby utrzymać dziecko i zapewnić jemu oraz sobie lepszą przyszłość.
 • Paik Jong-won: Smaki Korei 10/1/2021
  Drinki rozwiązują języki, a gwiazdor kuchni Paik Jong-won i jego sławni goście rozmawiają o życiu i jedzeniu, okraszając pyszne dania dobrym alkoholem.
 • On My Block: Sezon 4 10/4/2021
  W dwa lata po wyborze ścieżek życiowych Ruby, Jamal, Monse i Cesar stają przed nowymi zagrożeniami i muszą się dowiedzieć, czy naprawdę mogą na sobie nawzajem polegać.
 • Zemsta pięciu sióstr 10/6/2021
  Pięć kobiet z tym samym znamieniem na skórze chce ujawnić prawdę o swojej przeszłości. Odkrywają szereg tragicznych w skutkach kłamstw, za którymi stoi potężny polityk.
 • Miłość jest ślepa: Brazylia 10/6/2021
  Randkowy eksperyment dociera do Brazylii. Miejscowi single szukają prawdziwej miłości i zaręczają się, chociaż…nigdy się nie widzieli.
 • Technicy-cukiernicy 10/6/2021
  Najlepsi piekarze i inżynierowie wspólnymi siłami tworzą jadalne konstrukcje, które muszą być pyszne i przetrwać intensywne próby obciążeniowe. Nagrodą jest 100 000 USD.
 • Sexy Beasts: Sezon 2 10/7/2021
  Nietypowy program randkowy powraca — w jeszcze potworniejszym wydaniu. Szóstka nowych singli zakłada dziwaczne kostiumy i umawia się na serię randek w ciemno. 
 • Kod wart miliardy dolarów 10/7/2021
  W latach 90. w Berlinie artysta i haker wymyślili nowy sposób postrzegania świata. Po latach spotykają się ponownie, aby pozwać Google za naruszenie swojego patentu.
 • Pretty Smart 10/8/2021
  Oczytana Chelsea odkrywa, że musi jeszcze sporo dowiedzieć się o szczęśliwym życiu, gdy wprowadza się do swojej żywiołowej siostry i jej trzech współlokatorów.
 • Hometown Cha-Cha-Cha 10/9/2021
  Dentystka z wielkiego miasta postanawia przenieść swoją praktykę do małej nadmorskiej wsi. Tam poznaje czarującego mężczyznę, który jest jej kompletnym przeciwieństwem.
 • Rodzinny biznes: Sezon 3 10/8/2021
  Wywiezieni do odległego klasztoru Hazanowie muszą zmierzyć się z niestabilnymi porywaczami, skomplikowaną nową linią produktów i niezwykłym rodzinnym sekretem.
 • Bogdan Boner: Egzorcysta: Sezon 2 10/13/2021
  Od karteli narkotykowych prosto z piekła po kuloodpornego, żądnego ziemniaków potwora. Boner powraca, aby stawić czoła zupełnie nowym przeciwnikom.
 • Another Life: Sezon 2 10/14/2021
  Sprawy znacznie się komplikują, gdy Niko i jej załoga stają się świadkami zagłady planety. Jak negocjować z obcymi zdolnymi do takiej brutalności?
 • Ty: Sezon 3 10/15/2021
  Love i Joe są już małżeństwem i rodzicami. Próbują prowadzić zwykłe życie na przedmieściach sielskiej miejscowości Madre Linda, jednak dawne nawyki dają o sobie znać.
 • My Name 10/15/2021
  Żądna zemsty kobieta, której ojciec został zamordowany, obdarza zaufaniem potężnego szefa gangu i na jego polecenie wstępuje do policji.
 • Little Things: Sezon 4 10/15/2021
  Kavya i Dhruv zaliczyli już wszystko – od mieszkania razem po rozłąkę. Ale czy sześć spędzonych razem lat jest gwarancją wspólnej przyszłości?
 • Seks, miłość i goop 10/21/2021
  Reality show. Odważne pary szukają sposobów na bardziej satysfakcjonujący seks i pogłębienie intymności. Pomagają im Gwyneth Paltrow i zespół ekspertów.
 • Life's a Glitch with Julien Bam 10/21/2021
  Znany influencer Julien Bam i jego pomocnik Joon Kim próbują wrócić do zwykłego życia po przypadkowej wizycie w równoległym wymiarze.
 • Locke & Key: Sezon 2 10/22/2021
  Magiczny serial sensacyjny na podstawie powieści graficznej Joego Hilla i Gabriela Rodrigueza powraca z nowym sezonem.
 • Korporacja Konspiracja 10/22/2021
  Dla pracowników Deep State teorie spiskowe są czymś więcej — to fakty. A utrzymanie ich w tajemnicy to praca na pełen etat.
 • Dzikie przygody wśród zwierząt 10/22/2021
  Bradley Trevor Greive podróżuje po całym świecie, przeżywa komiczne wpadki i dzieli się z widzami zaskakującymi informacjami ze świata natury.
 • Dynastia: Sezon 4 10/22/2021
  W tym sezonie: ślub, pogrzeb, nowy członek rodziny i — jak zawsze u Colbych i Carringtonów — cała masa dramatów.
 • Luis Miguel – Serial: Sezon 3 10/28/2021
  Luis Miguel próbuje poradzić sobie z wyzwaniami osobistymi i rozważa publikację autobiografii. W latach 90. zaprzyjaźnia się z Mariah Carey.
 • Colin w czerni i bieli 10/29/2021
  Serial Colina Kaepernicka i Avy DuVernay o szkolnych latach Kaepernicka i doświadczeniach, które zmieniły go w aktywistę społecznego.
 • Mitomanka: Sezon 2 10/29/2021
  Gdy prawda o Lorenzo powoli wychodzi na jaw, Elvira próbuje pogodzić się z najbliższymi, którzy znajdują ucieczkę i pocieszenie w nowych relacjach i romansach.
 • Mój czas dla ciebie 10/29/2021
  Lina się przeprowadza, szuka nowej pracy i próbuje nowych rzeczy, próbując zapomnieć o swojej pierwszej miłości. W rolach głównych: Nadia de Santiago i &Aólvaro Cervantes.

Filmy:

 • Winni 10/1/2021
  Policjant pracujący jako operator numeru alarmowego próbuje uratować kobietę, której grozi niebezpieczeństwo. Wkrótce odkrywa, że nic nie jest takie, jakim się wydaje.
 • Richie – król rapu 10/1/2021
  W Internecie zaczyna krążyć film upokarzający wschodzącą gwiazdę rapu. Artystę czeka długa noc wypełniona walką o utraconą reputację.
 • Ktoś jest w twoim domu 10/6/2021
  Makani wraz z przyjaciółmi ze szkoły próbuje zidentyfikować i powstrzymać tajemniczą osobę, która morduje uczniów i ujawnia ich największe sekrety.
 • Grudge 10/8/2021
  Prokurator z licznymi sukcesami na koncie wplątuje się w sensacyjną sprawę, w której gra toczy się o wysoką stawkę.
 • Hiacynt 10/13/2021
  Polska, rok 1985. Niezadowolony z rezultatów śledztwa w sprawie zabójstwa młody warszawski milicjant postanawia poszukać prawdy na własną rękę.
 • Bezpieczna odległość 10/13/2021
  Napięta relacja miedzy dwiema młodymi matkami – przyjezdną i miejscową – prowadzi do odkrycia zbliżającej się katastrofy ekologicznej i duchowej klęski.
 • Nocne kły 10/20/2021
  Nocą do samochodu młodego kierowcy wsiadają dwie tajemnicze kobiety. Gdy mężczyzna poznaje prawdziwe oblicze swoich pasażerek, musi walczyć o życie.
 • Mały złośliwiec 10/22/2021
  Życie 9-letniego chłopca, który mieszka z mamą i dziadkiem, wywraca się do góry nogami, gdy do ich świata wkracza gitarzysta rockowy.
 • Efekt hipnozy 10/27/2021
  Jenn ma wrażenie, że jej życie zawodowe i osobiste utknęło w martwym punkcie. Postanawia poddać się hipnozie, jednak szybko okazuje się, że wpadła w śmiertelną psychologiczną pułapkę.
 • W lesie dziś nie zaśnie nikt: Część 2 10/27/2021
  Sequel horroru z 2020 roku z nowymi bohaterami i nowymi koszmarami.
 • Armia złodziei 10/29/2021
  Prequel „Armii umarłych”, w którym tajemnicza kobieta rekrutuje bankowego kasjera do pomocy w skoku na najtrudniejsze do otwarcia europejskie sejfy.
 • Początek świata 10/29/2021
  Gdy serce Jeana-Louisa przestaje bić, mężczyzna musi przepracować swój kompleks Edypa i zadać matce kłopotliwe pytanie — w przeciwnym razie za trzy dni umrze.

Netflix Special:

 • Diana: Musical 10/1/2021|
  Tematem musicalu  jest wspaniałe, a jednocześnie destrukcyjne życie księżnej Diany. Produkcja została sfilmowana przed oficjalną premierą musicalu na Broadwayu.

Dla dziei i młodzieży:

 • Kocie wiedźmy 10/1/2021
  Na dwunaste urodziny Willa Ward dostaje prezent, który otwiera przed nią i jej koleżankami świat magii, mówiących zwierząt i wielu innych niezwykłości.
 • Strasznie mroczne historie 10/8/2021
  Prześmiewczy serial animowany. Jaś i Małgosia przenoszą się z własnej historii do ośmiu innych klasycznych baśni braci Grimm lub inspirowanych ich opowieściami.
 • Klub Opiekunek: Sezon 2 10/11/2021
  Po „najlepszym lecie życia” opiekunki wracają na kolejny sezon, w którym do klubu dołączają dwie nowe przyjaciółki i sporo się zmienia.
 • Koci Domek Gabi: Sezon 3 10/19/2021
  Serial animowany. W nowym sezonie Gabi i jej gromadka uroczych kotków z Kiciusiem Pandusiem na czele wspólnie tworzą i przeżywają masę przygód w magicznym świecie.
 • Wojownicza księżniczka Maya 10/22/2021
  Inspirowana kulturą Ameryki Środkowej wojownicza księżniczka chce wypełnić starodawną przepowiednię i uratować ludzkość przed mściwymi bogami z zaświatów.

Dokumenty:

 • Sportowe przekręty 10/6/2021
  Serial dokumentalny poświęcony kontrowersyjnym sprawom i skandalom, które wstrząsnęły światem sportu. Wywiady i wyznania z pierwszej ręki.
 • Filmy naszej młodości: Sezon 3 10/12/2021
  Dreszcze, ciarki i zakulisowe walki – w tym zabawnym i pouczającym serialu dokumentalnym usłyszysz opowieści z planu Twoich ulubionych filmowych hitów.
 • Szalone życie dwudziestolatków 10/22/2021
  W tym serialu o dojrzewaniu, którego akcja toczy się w Austin w Teksasie, grupa 20-latków uczy się miłości, przyjaźni i wchodzenia w dorosłość.
 • Motyw zbrodni 10/28/2021
  Wiele lat po tym, jak 14-letni chłopiec brutalnie zamordował swoją rodzinę w Jerozolimie w 1986 roku, autorzy tego dokumentu powracają na miejsce przerażającej zbrodni.

Anime:

 • The Seven Deadly Sins: Cursed by Light 10/1/2021
  Meliodas i jego przyjaciele znów wkraczają do akcji, gdy nowa era pokoju zostaje zagrożona przez potężny magiczny sojusz, który może oznaczać koniec dla wszystkich.
 • Scissor Seven: Sezon 3 10/3/2021
  Po opuszczeniu Wyspy Kurczaka Siódemka robi kilka objazdów i ląduje w Xuanwu, gdzie za jego głowę wyznaczono sowitą nagrodę.

Źródło: www.telepolis.pl

Xiaomi cenzuruje i zbiera dane? Ciężko znaleźć na to dowody

24.09.2021 16:00Ministerstwo Obrony Litwy ostrzega, że Xiaomi cenzuruje treści i może udostępniać dane użytkowników. Sprawie postanowił się przyjrzeć serwis XDA Developers i wygląda na to, że Litwini mogli przesadzić w swoim raporcie lub nawet nieprofesjonalnie podeszli do sprawy. Ministerstwo Obrony Litwy ostrzega przed Xiaomi Przypomnijmy, że litewskie Ministerstwo Obrony opublikowało raport, w którym wskazuje, że smartfony Xiaomi mają wbudowaną funkcję cenzurowania niewygodnych treści, a także wysyłają dane o użytkowniku do Singapuru. Xiaomi oczywiście stanowczo dementuje tę sprawę. W tle mamy konflikt […]

Źródło: www.chip.pl

reklama
Kontakt z nami