Revolut umożliwia Polakom zarabianie na odsetkach. Z jakim oprocentowaniem?

25.11.2021 4:43


Revolut umożliwia Polakom zarabianie na odsetkach
Polscy klienci Revolut otrzymali dostęp do oszczędnościowych kont z codzienną kapitalizacją odsetek w euro. Oprocentowanie wynosi 0,3% rocznie. Konta można założyć kilkoma kliknięciami w aplikacji, bez minimalnego depozytu.
Na początek Saving Vaults dostępne są wyłącznie dla klientów oferty Metal, z oprocentowaniem 0,3% w skali roku. W ten sposób Revolut chce dać klientom możliwość nie tylko, jak dotychczas, odkładania oszczędności w sejfach Vault w euro, ale także zarabiania na odsetkach. 
Jak przekonuje Revolut, przy historycznie niskim oprocentowaniu kont oszczędnościowych w Europie i rosnącej inflacji (jej średni poziom w strefie euro wynosi już 4,1% a w niektórych krajach w Europie jak Polska nawet 6,4%) wartość oszczędności klientów ulega erozji. By ograniczyć wpływ inflacji, klienci szukają kont, które pozwalają zarabiać na odsetkach z oszczędności. Banki w strefie euro oferują dziś oprocentowanie depozytów na poziomie tylko 0,01%. Niektóre banki w Europie oferują nawet ujemne oprocentowanie – pobierając opłatę za przechowywanie oszczędności klientów w banku. 
Środki polskich klientów fintechu wpłacone do Saving Vaults są chronione przez belgijski fundusz gwarancyjny do kwoty 100 tys. euro. Konta oszczędnościowe Revolut dają sporą elastyczność – nie ma kwoty minimalnego depozytu, wypłacić środki można w każdej chwili, a odsetki wypłacane są codziennie.
Klienci mogą przekazywać środki do sejfów Saving Vault w sposób automatyczny, na przykład w formie zaokrąglonych do najbliższej kwoty całkowitej końcówek z codziennych płatności. Mogą też ustawić cykliczne doładowanie sejfów lub wpłacić środki jednorazowo.     
Saving Vault to nowa odsłona popularnego w Revolucie produktu, sejfów Vault uruchomionych w kwietniu 2018 r. Od tego czasu klienci założyli już ponad 3 miliony sejfów Vault i codziennie zakładają ok. 9 tysięcy nowych. Do dziś klienci Revolut ulokowali w swoich sejfach Vault w sumie ponad 700 milionów euro.
Saving Vault są obecnie dostępne wyłącznie w euro dla klientów planów Revolut Metal. Klienci planów Premium, Plus i Standard w Polsce otrzymają dostęp do oprocentowanych niżej niż w Metal oszczędnościowych kont już niebawem. Revolut zaoferuje Saving Vault także w innych walutach i w innych krajach w Europie w ciągu najbliższych tygodni i miesięcy. 
 
 

Więcej w serwisie www.telepolis.pl

Tagi: LG, API, HIS, OCZ, Plus, AVI, IEM, Polska
Kod z obrazka
Komentarze (0):
reklama
Allegro PL
Kontakt z nami